Arteta o vítězství, Pepem a debutu Baloguna

Tři branky v rychlém sledu přinesly hodně pozměněnému Arsenalu další výhru v Evropské lize a Mikel Arteta byl při závěrečném hvizdu šťastný

Tohle řekl po zápase médiím:

o našem výkonu před a po vstřelených brankách…

Opravdu mě těší, jak jsme se k tomu postavili. Je to vždy nebezpečné, když cítíte, že by to mohl být pohodlný zápas a pak se to opravdu zkomplikuje. Tak tomu nebylo. Myslím, že náš přístup byl od začátku na místě. Věděli jsme, že budou hrát opravdu nízko a to, co jsme museli udělat jsme zvládli opravdu lépe (než proti Rapidu Vídeň). V tom, jak jsme chtěli útočit jsme byli neodbytní. Vytvořili jsme spoustu situací ve vápně a ve správných momentech jsme vstřelily branky. Potom už jsme mohli situaci kontrolovat. Celkově je fakt, že jsme dali příležitost spoustě hráčů, kteří v této sezóně neodehráli moc minut. Bylo to opravdu pozitivní, protože ukázali, že jsou dobře připraveni, šli do toho a jsou připraveni, když je potřebujeme.

o odpočinku „velkých“ hráčů…

Zapojili jsme do toho všechny, protože víme, jak se mohou tyhle zápasy otočit, ale očividně se blíží spousta zápasů. Není to proto, že by si nezasloužili hrát, je to proto, že je zde spousta hráčů, kteří potřebovali hrací čas a příležitost. Použili jsme je, vedli si dobře, tak se teď připravme na Old Trafford.

o tom, jak hrál Dundalk…

Nevěděl jsem, jak budou hrát. Celou sezónu hráli 4-3-3 nebo 4-1-4-1 a já nevěděl, že sem můžou přijet a po tom, co jsem viděl za posledních pár týdnů, a hrát v pěti vzadu. Byli jsme na to připraveni, ale je to opravdu odhodlaný tým. Tak, jak se snaží o každý míč, tak stejně jim patří zásluha za to, co v posledních měsících udělali. Jsem šťastný, že jsme je porazili.

o tom, že se Dundalk snažil hrát zezadu…

Myslím, že to je jejich styl, jejich filozofie a fakt, že se o to snažili, ukazuje osobnost, kterou má jejich trenérský personál a jak moc jim hráči věří. Myslím, že je to opravdu pozitivní věc, že nezáleží na tom, kde hrají, ale že mohou přizpůsobit styl hry. A znovu, jejich způsob hry se nijak nezmění.

o tom, zda někdo z dnešního týmu získal nárok na místo proti United…

Ano, stále jsou v hledáčku, aby si zahráli. Není to proto, že vyhrajeme, nebo prohrajeme, je to o tom, co přinesou týmu, jak hrají a co ukázali. Výsledky na konci jsou důsledky mnoha věcí, ale individuální způsob, jakým věci dělají je to, co rozhoduje o tom, zda mají možnost hrát nebo ne.

o Joe Willockovi…

Dnes večer vypadali dobře a vždy byli hrozbou (Joe a Reiss). Vypadali, že by mohli v zápase udělat něco jiného, aby to změnili. Byli dobří kolem vápna, byli kreativní, měli odvahu udělat správné rozhodnutí ve správných oblastech. Mám radost z obou.

o Granitu Xhakovi jako středním obránci…

Potřebujeme jednoho nebo dva hráče, kteří jsou schopni zahrát i na této pozici podle toho, jak to v tuto chvíli vypadá. Musíme je vyzkoušet a nejlepší způsob, jak to udělat je samozřejmě v tréninku, ale někdy to musíte udělat v zápase, aby měli chuť, a pocit sebevědomí dělat to stejně. Bylo dobré, že se přes to dostali. Měli čisté konto, a to jim samozřejmě přinese i sebedůvěru.

 o Nicolasi Pepem a zda cítí tlak kvůli jeho ceně…

Myslím, že necítí. Myslím, že je ochotný všem ukázat – především svým spoluhráčům a mně – a také fanouškům, že je to hráč, který může každý týden něco změnit. Očividně nebyl v tuto chvíli první volbou ve spoustě zápasů, ale abych byl upřímný, hrál poměrně hodně momentů, některé lépe než ostatní. Jde o to, najít konzistenci. Ne skrz hrou, ale během hry. Být nejvíc instinktivní a být schopen dělat správné věci v mnoha, mnoha případech, kdy musíte na hřišti dělat správná rozhodnutí.

o tom, co si myslí, že Pepe postrádá…

S jeho přístupem to nemá nic společného. Je to hráč, který riskuje. Je to velmi kreativní hráč, a to je ta nejtěžší věc ve fotbale, když všichni vědí, co můžete udělat stejně a jak moc chtějí zabránit vašemu prostoru a přečíslení, které generují, aby vás také ubránili. Takže vytvářet situace pro něj je složité, ale někdy jsou to jednoduché věci: přihrávky, množství situací, které je schopen vytvořit a pak udělat správné rozhodnutí, aby pak vypracoval finální míč, pohyb ve vápně, ve kterém musí být důslednější. Pracujeme na tom a doufejme, že to bude dělat mnohem efektivněji.

o tom, jestli si myslí, že jeho cenovka ho vůbec neovlivňuje…

No, jak znám Nica a potom, co jsem s ním mluvil, si nemyslím, že je to něco, co ho příliš znepokojuje. Je to o tom, že každý týden chce předvést to nejlepší. Myslím, že tady věří, že má na víc a my se mu musíme pokusit pomoct.

o tom, zda bylo povzbudivé vidět Nica skórovat pravou nohou…

To se mnou nemá nic společného. To byla jeho akce a nádherný gól.

o tom, zda další krok v jeho vývoji, je stát se méně předvídatelným…

Ano, v poslední době to dělá trochu víc. Je to něco, co může dělat. Je to o tom, že na sebe přitahuje hráče a uvolňuje někoho jiného poslední přihrávkou. Jeho výchozí pozice není někdy správná, ale hodně se snaží a je to hráč, který miluje hru a my mu musíme víc pomoci, aby byl úspěšnější.

o Folarin Balogunovi a zda jsou nějaké novinky ohledně nové smlouvy…

Je to hráč, kterého mám opravdu rád. Očividně jsme v takové situaci a věřím, že není později, než bych chtěl, protože jsem tu nebyl, když se všechno začalo vyvíjet, ale ano, je to hráč, kterému bych dal rád šanci. Proto byl dnes v týmu a já mu ukázal, že ano, že s ním počítáme a věříme v něj a pokud bude chtít, bude mít v klubu budoucnost.

/arsenal.com/