Arteta o vítězství, výkonu Xhaky a týmu

Mikel Arteta byl šťastný poté, co sledoval, jak jeho tým získal ve čtvrtek večer postupovou výhru 1:0.

Branka Granita Xhaky se ukázala jako dostatečná k tomu, abychom získali všechny tři body a zajistili si místo ve vyřazovací fázi Evropské ligy se dvěma zápasy k dobru.

O výkonu proti PSV a co to znamená pro další část…

Kvalifikovali jsme se, takže to je první krok, jsme za to opravdu rád, teď chceme dosáhnout toho druhého kroku, kterým je skončit na prvním místě ve skupině, protože víme, jaký rozdíl to udělá, pokud jde o zápasy, které musíme hrát a proti komu, to je to, co musíme ještě dokázat. Obecně jsem opravdu spokojen s výkonem a tím, co kluci ukázali, měli jsme pár opravdu dominantních a dobrých momentů ve hře, ale v závěrečné třetině hřiště, v závěrech akcí, zejména uvnitř pokutového území nám kousek chyběl. Myslím, že víc střel na bránu a dát víc branek.

O Xhakovi jako kapitánovi a vstřelení vítězné branky…

Zaslouží si to, čelil nepřízni osudu v těžkých chvílích, ale zvedl ruku, když měl něco jiného na práci. Jeho pracovní morálka, to, jaký je člověk, jak se chová ke všem okolo klubu, a jeho láska k tomuto fotbalovému klubu a profesi je nezpochybnitelná, plně si to zaslouží a jsem opravdu rád, že ho vidím, jak si svou kariéru užívá.

O důležitosti mládeže v Arsenalu…

Je to velmi důležité pro každého, pro ně je to samozřejmě nějaká zkušenost, pro některé z nich je to poprvé, co hrají v Evropské lize, a je skvělé, že mají ve zvyku soutěžit a pochopit, jak těžké je hrát v Premier League, a vyhrát. Je to součást vývoje.

O třech výhrách 1:0 za sebou…

Je to skvělé mít čisté konto, myslím, že dnes jsme měli dát mnohem víc branek, stejné to bylo v prvním poločase proti Leedsu, ale to přijde. Jsem opravdu spokojen s výkonem a s tím, jak jsme hráli.

O výzvách rotace družstva pro Evropu a Premier League…

Dávají nám správné důvody, abychom tak učinili, a nebylo by fér, kdybychom jim příležitost nedali. Hlavně to, jak se chovají, jak trénují a jak se starají o tým. Jsem opravdu rád, že jsou všichni zúčastnění, cítí se být toho součástí, což je opravdu důležité. Všichni soutěží a podávají výkony, které jsou potřebné k vítězství v zápasech.

O tom, jestli si Saka přivodil zranění…

Ano, dostal nakopáno, trochu kulhal, ale doufejme, že bude v pořádku.

O tom, co Xhaka přidal do své hry…

Dělá to a my jsme věřili, že k tomu má vlastnosti. Někdy je to jen odemykání něčeho v mysli hráčů, být otevřenější a vnímavější ke všem věcem. Byl extrémně otevřený a jeho pracovní tempo po celou dobu bylo fantastické, a teď si myslím, že se to vyplácí.

O tom, zda je Sakův hrací čas udržitelný…

Podívejte se na nejlepší hráče na světě, hrají 70 zápasů, každé tři dny a dělají rozdíl a vyhrávají zápasy. Pokud chcete být na vrcholu, musíte být schopni to udělat a pokud začneme dávat něco jiného do hlav našich mladých hráčů, myslím, že uděláme obrovskou chybu, protože je to buď ano nebo ne. Teď nehraju na astroturfu, nehraju. Nechci. Chci, aby byli nemilosrdní, každé tři dny mi budou klepat na dveře, chci hrát a chci ten zápas vyhrát. Na světě neexistuje kondiční trenér, který mi bude říkat, že to nezvládnou, protože jsem viděl hráče hrát 72 zápasů a dát 50 branek. Hráči, kteří dají 50 branek nemůžou hrát 38 zápasů za sezónu, to je nemožné.

O tom, zda si všiml rozdílu v mentalitě týmu…

Myslím, že po každém zápase je to trochu jiné. Záleží na výhře, jak jste hráli, jak jste se cítili během toho zápasu a jak byl tým zapálený. Ujistíme se, že jsou připraveni s dostatečnou sebedůvěrou, že jsou ve střehu a připraveni vyrazit do Southamptonu a podat výkon potřebný k vítězství v zápase, to je výzva a my si tu výzvu užíváme.

O tom, jestli vidí, že si tým věří…

Důvěra tam je a můžete ji vidět. Mají hlad jít do toho znovu a pokusit se vyhrát.

O pozici Nketiaha vlevo a Jesuse na středu…

Změnili jsme jednu věc místo dvou, velmi jednoduché.

O důvodech, proč Cedric tuto sezónu ještě nenastoupil…

Soutěž je jedna věc, druhá je proto, že se na chvíli zranil a měl opakované zranění. Teď je fit a je to hráč, který si zaslouží hrát, chci mu dát minuty, protože si to zaslouží.

/arsenal.com/