Arteta o výhře, Salibovi a zraněních

Mikel Arteta se po sobotním vítězství 4:0 nad Chelsea v Poháru Floridy setkal s médii a byl dotázán na vývoj svého týmu, možnosti, které má v obraně, a nejnovější informace o našich zraněných hráčích.

o tom, zda by se příznivci Arsenalu měli těšit na tento tým…

Ano, ale byl to přátelský zápas. Jak jste mohli vidět ze zápasu si můžeme vzít spoustu pozitiv. Způsob, jakým jsme hráli, intenzita, kterou jsme ukázali, způsob, jakým jsme se snažili ukázat, kdo jsme jako tým. Ale zároveň je to jen testovací zápas. Nenechte se unést. Stále je tu spousta věcí, ve kterých se musíme zlepšit a které musíme dělat lépe. Ale myslím, že je dobré získat nějaký impuls, zakončit turné správným způsobem, udělat radost našim fanouškům a všem, kteří přispěli k tomu, aby se toto turné uskutečnilo. Teď je čas vrátit se do Londýna, soustředit se a dál se zlepšovat.

o tom, jak je důležité, aby byly obchody hotové včas…

Pro každého trenéra je ideální, dostat hráče dříve, protože je potřebujete dostat do soudržnosti týmu, aby si rozuměli, byli uvolnění a cítili se v týmu dobře, a to, že je (Jesus) s námi už několik týdnů, je obrovský rozdíl.

o tom, zda výsledek něco změní na přestupové strategii…

Nic. Opět se nenechte unést. Byla tam spousta pozitiv, je spousta věcí, které můžeme dělat mnohem, mnohem lépe, než jsme dělali dnes, a musíme se jako tým dál zlepšovat.

o svých možnostech v týmu…

Soustředím se na hráče, které tu mám k dispozici. Víme, co bychom chtěli udělat. Dostat z hráčů, které máme, to nejlepší.

o zadní čtveřici…

Momentálně nejsou Tierney a Tomiyasu fit, máme jiné možnosti, ale myslím, že bylo dobré vyzkoušet různé věci, vybudovat si nějaké vztahy ve velkých zápasech. Jsem spokojený s tím, jak hráli.

o Zinčenkovi…

Zoufale chtěl hrát a já to věděl. Bylo to maximálně 45 minut, ale hned bylo vidět, že se cítí dobře. Rozumí všemu, co chci, chápe postup a myslím, že odehrál opravdu dobrý zápas.

o Williamu Salibovi…

Jsem opravdu rád, že vidím, jakým způsobem hraje, jak se adaptoval na tým, jakou vyspělost v 21 letech ukázal. Budeme ho dál rozvíjet, má obrovský potenciál, už teď je to špičkový hráč a my ho musíme ještě vylepšit.

o tom, jestli je připraven…

Dnes mi připadal připravený.

o kondici Fabia Vieiry a Takehira Tomiyasu…

Ano, Tomi je opravdu blízko k tomu, aby začal trénovat. Doufejme, že příští týden a Fabio asi o něco déle. Myslím, že potřebuje ještě asi týden, než začne s týmem, ale tvrdě pracuje a měl opravdu smůlu, že začal svou kariéru v Arsenalu tímto způsobem, ale zase dobře zapadl.

o tom, zda je Gabriel Jesus v pořádku…

Ano, v prvním poločase dostal ránu do stehenního svalu. Nechtěli jsme dnes riskovat.

o turné…

Užili jsme si to. Moc děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto turné. Snažili jsme se, aby bylo co nejpříjemnější a nejproduktivnější a po sportovní stránce bylo zázemí opravdu dobré v obou zápasech, které jsme hráli, skvělý pohár, skvělá návštěvnost, takže se těšíme, až se sem jednou vrátíme.

o hloubce našeho týmu…

Jsme tam, kde jsme. Samozřejmě, že v tuto chvíli máme zranění, je vidět, že nám na některých postech stále trochu chybí hráči na to, jak chceme hrát, ale je to něco, co se snažíme řešit. Určitě jsme zvýšili kvalitu týmu a úroveň mužstva je samozřejmě něco, co chceme i nadále zvyšovat.

o tom, zda Gabriel Jesus může bojovat o Zlatou kopačku…

Nemám tušení, jsme v předsezónním období. Co vám mohu zaručit, je to, že udělá vše pro to, aby byl nejlepším hráčem, jakým může být, to je vše.

o podpisu smlouvy s americkými hráči…

Jednoho už máme, kterého jsme právě podepsali, takže je to dobrý začátek. Uvidíme, jak se adaptuje, ale je to obrovský trh, je tam spousta příležitostí a doufám, že se nám podaří přivést ještě nějaké další, abyste byli spokojeni.

arsenal.com