Arteta o výkonu, Willockovi a přestupech

Mikel Arteta měl filozofickou náladu, když v neděli po porážce v Mind Series s Tottenhamem čelil médiím

Náš manažer byl tázán na výkon, naše útočné možnosti, Joe Willocka a další…

o našem výkonu…

Byl to skvělý test hrát tento typ zápasu před zahájením sezóny. Myslím, že zápas měl různé fáze, 10 minut, kdy jsme měli nějaké problémy s naším vysokým presingem a byli jsme trochu dezorganizovaní, potom jsme získali kontrolu nad hrou a dominovali v ní. Měli jsme nějaké velké šance, ale nedali jsme branku. Oni měli jednu velkou šanci a gól nedali. Druhá polovina byla velmi přerušována množstvím střídání, plynulost hry pak byla obtížnější a zápas se pak rozhodl v akci, kde jsme udělali chybu a byli jsme za ni potrestáni.

o Joe Willockovi a Robu Holdingovi, že nebyli v družstvu…

Dvě odlišné situace. Rob nebyl k dispozici, nebyl dost fit, aby mohl dnes hrát. S Joem vysvětlíme důvody, až budeme moct.

o tom, zda to znamená, že Joe odchází z klubu…

To je vše, co můžu nyní říct, až budu moct říct víc, dám vám vědět.

o tom, zda potřebujeme přidat něco do našeho útoku…

To, co máme, je to, co musíme maximalizovat a starat se o věci, které momentálně nemáme, nemá smysl. Moje energie se soustředí jen na hráče, které máme, udělat je lepšími a udělat z nich větší hrozbu a vyhrávat zápasy.

o tom, jestli do pátku získáme back-up brankáře…

Stále opakuji, nevím. Trénujeme s hráči, které máme k dispozici, snažíme se dělat správné věci pro zlepšení týmu v oblastech, které jsou potřeba. V tuto chvíli jsme došli tak daleko a okno je stále otevřené.

o porážce…

Prohrát jakýkoliv zápas, a proti nim, znamená samozřejmě ještě víc. Vezměte si pozitiva a poučte se a pro příště buďte připravenější a lepší. Vzali jsme si spoustu dobrých věcí. Hráli jsme se spoustou mladých hráčů, kterým se dnes mimořádně dařilo, takže si myslím, že je to dobré pro přípravu.

o výkonu Bena Whitea…

Ano, byl vážně dobrý. Ale znovu, je to zápas, který ještě nehráli. Někteří z nich trénovali jen čtyři nebo pět dní. Takže pořád uvidíme a nechtěli jsme riskovat o moc víc, ale byl to dobrý začátek.

o předsezónní přípravě jako celku…

Pokud jde o přípravu, udělali jsme vše, co bylo v našich silách. Se všemi obtížemi, které jsme měli s tímto covidovým světem a překvapeními, ale myslím, že jsme se jako tým hodně zlepšili a pracovali jsme na spoustě věcí. V některých okamžicích hry jsme hráli tak, jak jsme chtěli, v jiných jsme udělali nějaké chyby, které nás pak stojí zápasy.

o důležitosti začít sezónu v Brentfordu vítězstvím…

Ano, je vždy skvělé začít takto (s pozitivním výsledkem). Je to těžké místo a tým, který spolu hraje už dlouho a první zápas je vždy ošidný. Jsou opravdu dobrým soupeřem.

/arsenal.com/