Arteta o Xhakovi, Bellerinovi, Willockovi a Sakovi

Spekulace o přestupech dominovaly také na tiskové konferenci Mikela Artety po nedělní porážce s Chelsea

Našeho hlavního trenéra se ptali na Granita Xhaku, Hectora Bellerina, Joe Willocka a další. Tady je vše, co chtěl říct:

O jeho celkových závěrech ze hry…

Především zde byla skvělá atmosféra. Fanoušci stáli za týmem a myslím, že v 20 nebo 25 tisících lidech vytvořili na stadionu skvělou atmosféru. Byl to pro nás velký test proti nejlepšímu týmu v Evropě. Myslím, že jsme ukázali opravdu pozitivní věci a některé znepokojující věci, když jsme odevzdali míč v obtížných pozicích, a když jsme se museli zorganizovat v obraně, otevřeli jsme v těžkých chvílích prostor. Za to, co jsme mohli udělat proti tomuto týmu a kde se před sezónou nacházíme, myslím, že to bylo pozitivní.

O Granitu Xhakovi…

Granit zůstane s námi. Je to hráč, který má hodnotu a ceníme si ho natolik, že je klíčovým členem našeho družstva. Trénoval dva dny. Dnes chtěl hrát a myslím, že z jeho strany je naprosto jasné, že tu chce být.

O Hectoru Bellerinovi, Joe Willockovi a další nejisté budoucnosti…

Já ti nevím. Budu je trénovat a trénovat a respektovat a starat se o všechny, protože jsou to naši hráči. Doufejme, že jejich mysl bude tady a připraví se tady, protože jsou to hráči Arsenalu a naším úkolem je udělat je co nejlepšími.

O Gabrielovi…

Nevíme (zda bude k dispozici na Brentford). Pořád je zraněný. Dostal se z toho a zase se zranil, když se připravoval na olympiádu s Brazílií a momentálně s námi nemůže trénovat. To se v tuto chvíli zdá nepravděpodobné, ale snad se rychle zotaví.

O Bukayo Sakovi…

Brzy se vrátí. Potřeboval nějaké volno, potřeboval být pryč. Měl neuvěřitelně rušný rok a v příštích dnech se k nám vrátí. Těšíme se, až ho uvidíme.

O neuznané brance a hře odzadu…

Znepokojuje mě to, protože když jim odevzdáš míč, když jsi v pozici, ve které jsme, můžou jednou nebo dvěma přihrávkami zaútočit na tvoji bránu. Je to opravdu těžká situace k řešení. I z těchto situací jsme si dnes vytvořili mnoho šancí. Musíme vědět, kdy máme riskovat. Je to více o vnímání a interpretaci hráčů, které musíme použít v určitých oblastech než o skutečné akci. Ale víte, že tyhle týmy vás za to v Premier League potrestají.

/arsenal.com/