Arteta o zdravotním stavu Martinelliho.

Mikel Arteta přiznal, že o možnosti využít Gabriela Martinelliho se rozhodne za pět 12. Do nedělního North London Derby bohužel určitě nezasáhne Thomas Partey.

Brazilský křídelník byl nucen odstoupit v prvním poločase utkání proti Evertonu kvůli potížím s hamstringem, kvůli čemuž vynechal úvodní zápas Ligy mistrů proti PSV. S blížícím se NLD bude náš lékařský tým dělat vše pro to, aby mohl Gabi naskočit a Mikel jej ze svých plánů také prozatím nevyřadil.

Nicméně to musel udělat s Parteym, který je mimo hru už od zápasu s ManU před reprezentační přestávkou kvůli poraněným tříslům.

„Gabiho stále ještě kontrolují, uvidíme jestli bude k dispozici nebo ne. Thomas je jistě mimo hru. Zbytek je doufejme k dispozici, stále nás ještě čekají dva tréninky, ale během týdne neměl nikdo žádné větší potíže.“

S ohledem na výběr základní jedenáctky před prozatím nejdůležitějším utkáním sezóny a kvalitou našeho kádru Mikel moc dobře ví, že někteří hráči budou nespokojení, když se v základu neobjeví.

Řekl, že je to ta nejtěžší část jeho práce, ale s nabitým kalendářem a dlouhým nastavením v zápasech budou mít všichni příležitost ukázat svůj vliv i když do zápasu nepůjdou od začátku.

„Když musíte oznámit základní sestavu, je to vždy nejtěžší, protože hráči se cítí šťastní a ocenění když hrají. Když ne, je to pak těžké. Chcete, aby se cítili šťastní a milovaní. Abyste toho dosáhli, musí hrát, každý ale rozumí, že je to týmový sport.

Vždy může začít jen 11 hráčů, ale moc dobře jsme viděli, jak jsou důležití ti, kteří zápas končí a jak může být během sezóny důležitý každý hráč. Nesmíme se dívat zpětně na to, kdo začal prvních šest nebo sedm zápasů sezóny.“

/arsenal.com/