Arteta – Old Trafford není žádný strašák.

Dnes odpoledne nás čeká velká zkouška v podobě zvedajícího se United. Jak na něj vzpomíná Mikel Arteta?

o jeho vzpomínkách na zápasy Manchesteru proti Arsenalu…
Jako malý jsem to sledoval v TV, tu rivalitu a vzájemné zápasy, které byly vždy speciální. Jako hráč je nádherný pocit vyhrát na takovém úžasném stadionu, pojedeme tam a užijeme si zápas jako tým.

o formě United…
Když se podíváte na jejich soupisku, hráče, které podepsali, a peníze, které utratili na přestuovém trhu, tak nebude překvapení, že budou vyhrávat spoustu zápasů. Historie Manchesteru United vám to potvrzuje. Jsou naším velkým rivalem, víme to a budeme s nimi bojovat.

o tom, že výjezd na Old Trafford bude naší největší letošní zkouškou…
Největší výzva v PL vás čeká každý jednotlivý týden, každý soupeř, se kterým hrajete. Můžete se o tom přesvědčit v každém zápase o víkendu a neočekávám v neděli odpoledne něco jiného.

o tom, co by vítězství na Old Trafford znamenalo…
Nebylo by to nic nového. Už jsme to dokázali, musíte to dokázat i znovu a musíme si věřit, že můžeme přijet a odehrát ten zápas tak, jak chceme my.

zda přetrvává psychologická bariéra v podobě Old Trafford…
Nemyslím si. Už jsme si prošli něčím podobným když jsme na Stamford Bridge nevyhráli nějakých 20 let, ale musíte si věřit, že to dokážete. Když dokážete hrát svou hru, vyhrajete. Už jsme to dokázali a teď tomu také věříme.

/arsenal.com/