Arteta po Brightonu (A)

Tradiční pozápasová tiskovka po výhře 4:2 na Amex Stadium…

o vítězství…
Je to velké vítězství, mám radost. Je těžké zde vyhrát, jsou velice dobrý tým. Jsou extrémně dobře připraveni, udělali nám to velice těžké, my jim zrovna tak. Myslím, že v útočné fázi jsme byli excelentní, když jsem se dostali do otevřeného prostoru, který nám nechali, byli jsme nemilosrdní.
Poté jsme měli momenty o kterých jsme věděli, že přijdou a s hráči jsme o nich mluvili. V těchto momentech jsme museli bránit hlouběji a „trpět“. Byly tam momenty, kde jsme si měli vést lépe, kde jsme se dostali do problémů, ale to je součástí našeho vývoje, z těchto momentů se poučíme. Každý zápas je ostrý test.

o Odegaardovi…
Dělá to co po něm chceme – rozhoduje zápasy, pracuje pro tým a přináší týmu to, co v daných momentech potřebuje – je rozdílovým hráčem. Všichni 4 ofenzivní hráči dnes (znovu) skórovali, což je skvělé. Eddie se znovu trefil, Bukayo i Martinelli, navíc v důležitých momentech. To je co po nich chceme, aby v těchto momentech rozhodovali zápasy a přesně to teď dělají.

o sedmibodovém náskoku…
Nevím, do konce je stále dlouhá, dlouhá cesta. Co mě těší je, když jdu do šatny a hráči tam řeší co dnes mohli udělat lépe. Ví, že se mohou stále zlepšovat, a proti Newcastlu budeme potřebovat být ještě lepší.

o tom, že to bylo málem 4:3…
To už jsem také zažil. Jsem v této zemi už 20 let, takže jsem zažil různé situace. Můžete očekávat, že se momentum přesune velice rychle a je těžké s tím pak něco udělat. Díky tom, že byl ten gól odvolán, naše šance vyhrát byla o dost vyšší. Nestává se, že sem přijedete a snadně vyhrajete, ne proti tomuto týmu, to se nestává.

o uklidnění hráčů…
Člověk musí pochopit co tým v určité fázi zápasu potřebuje. Byl to velice emocionální moment v zápasu. Rozumí hře čím dál lépe a lépe a věci teď plynou přirozeněji. Vidíte, že si hráči více rozumí, hráči mezi sebou mají lepší chemii a střílí góly, což je pro tým ohromně důležité.

o tom, jak zvládli zápas po přestávce…
Je to o tom, jak zareagujete, když na vás vyvinou tlak, jak se s tím psychicky vyrovnáte. Tým je stále vyspělejší. Dnes to byl velký test.

Zdroj: /arsenal.com/