Arteta po Fulhamu

o výhře…
Jsem opravdu šťastný, je to těžké místo a velice dobře organizovanému týmu. Myslím, že jsme v zápase dominovali, vytvořili jsme si spoustu šancí, udrželi čisté konto, což je velice důležité. Zápas jsme vyhráli přesvědčivým rozdílem, takže jsem velice šťastný.

o tom co znamená udržené čisté konto…
Znamená hodně, znamená to, že milujete bránění. 11 hráčů musí zůstat soustředěno celých 96 minut zápasu a to jsme dnes mohli opět vidět. Bude to klíčové abychom nadále vyhrávali.

o tom jak důležité je vyhrát takovýmto způsobem…
Mě takováhle výhra dostane. V Premier League 1:0 ani 2:0 není dost, za stavu 3:0 se zápas změní. Pořád je hodně o co hrát ve druhém poločase, a náš výkon šel v prvních minutách druhého poločasu trochu dolu. Myslím, že kluci odehráli skvělý zápas proti těžkému soupeři. Dnes si zaslouží chválu.

o výkonu Leo Trossarda…
Pokud jde o klid a tu správnou přihrávku, výběr správného spoluhráče, je to dost složité a někteří hráči učiní ukvapené rozhodnutí, on má dnes 3 asistence. Da mohl vstřelit, myslím, že je to působivé. Nejen to, potýkal se se zraněním, jen před několika dny jsme rozhodli, že může nastoupit. Jeho zranění mohlo být na týden, nebo i 10 dní. On se opravdu snažil vrátit co nejdříve, doktoři a fyzioterapeuti si počínali velice dobře, aby to umožnili. Bylo to pro tým důležité, dnes jsme ho potřebovali, jeho přínos byl obrovský.

jestli je důležité, že měl Trossard zkušenosti z PL…
Jde o fotbalovou inteligenci, je opravdu chytrý a hned chápe co po něm chcete, co je třeba a jaké je jeho role, to vše dokáže přetavit v realitu.

o tom, zda čekal, že bude mít 100 vítězství tak rychle…
Nevím. Jsem opravdu rád, že jsme dnes vyhráli, je to sté vítězství a snad tu bude spousta dalších. Je to o tom si ty výhry zasloužit a mít tým, který je ochotný dělat věci tak jak chceme. Cítíte, že se s tím můžete ztotožnit a to je pro mě to nejdůležitější.

o návratu Jesuse…
Je to velká vzpruha. První krůčky a my nevěděli, jestli je dnes ten správný zápas. Před několika dny mi řekl, že mu ještě něco chybí, ale včera se mi podíval do očí a řekl, že je připraven. Dnes se naskytla příležitost dát mu několik minut, protože tyhle první krůčky jsou to co potřebujete k dodání sebedůvěry. Vypadal dobře a ihned vytvořil dvě velké šance. Je skvělé mít jej zpět v týmu.

jestli by skandoval s fanoušky z away sektoru…
Určitě bych s nimi skandoval abych podpořil tým. Byli skvělý, ta spousta lidí co sem přišli, jejich přístup, vášeň a energie kterou nás nabíjí je neskutečná. Budeme to potřebovat a je to game-changer pro nás, děkujeme.

o tom koho může Jesus nahradit v základní sestavě…
Musí si teď zasloužit místo v sestavě jako kdokoliv jiný. Máme alternativy, které mohou nastoupit na několika pozicích, plnit několik rolí a zapadnou do týmu tak, aby v něm zůstala ta správná chemie a herní styl. Je to příjemný problém, to mi věřte.

jestli Jesusova absence ukázala jinou stránku našeho útoku…
Ano, snažíme se přizpůsobit kvalitám, které máme tak, abychom jich využili a na postech, abychom využili našich silných stránek. Leo má jiné kvality než Gabby a Martin se s ním dobře doplňuje v rotaci pozic. Je skvělé mít takové univerzály.

jestli to byl náš nejlepší výkon v této sezoně…
Dobrá otázka. Nevím, protože je to těžké když hrajete každé tři dny. Cestujete po Evropě, vrátíte se zpět a ukážete takovou kvalitu, energii, porozumění a ochotu jít sem a být takhle dominantní. To je působivé.

o komentáři Pepa Guardioly, že jsme favoritem na titul…
Nevím, bavíme se interně, chceme zůstat skromní, pracovat na dalším tréninku a být každý den lepší, to je náš cíl. Ještě pořád je před námi velká část sezony.

o rozhovoru s Jesusem po konečném hvizdu…
Měl jsem radost, hodně se v posledních měsících snažil. Doktoři, fyzioterapeuti i trenéři trávili společně spoustu času aby měl vše co potřebuje. Chtěl pořád víc a víc a víc, a opravdu se chtěl vrátit zpátky. Jen to vidět ho zpět a úsměv na jeho tváři, byla to čirá radost, měl jsem za něj obrovskou radost, celý tým byl opravdu šťastný, že je zpět.

Zdroj: /arsenal.com/