Arteta po Oxfordu

O tom, jak to bylo těžké v prvních 60 minutách…
Vždy je těžké vyhrát v těchto zápasech. Ve velké části hry jsme museli čelit fyzické hře Oxfordu. Oxford je velice přímočarý tým a některé věci jsme si museli více hlídat. Ve druhém poločase jsme provedli nějaké změny, získali větší kontrolu a našli způsob jak zvítězit.

O změnách, které v druhém poločase provedl…
Změnili jsme několik věcí. Museli jsme zareagovat na jejich přímou hru a o tom jak určité míče napadají, s tím jsme měli trochu problém. Potřebovali jsme zlepšit držení míče, zrychlit hru, být nebezpečnější, více se pohybovat v určitých prostorech a se správnými rozestupy.

O výkonu Fabia Vieiry…
Mám velkou radost, zjevně výrazně ovlivnil výsledek zápasu. V tom je výjimečný, vytvářet góly a být rozdílovým hráčem ve finální třetině hřiště. Měl dva skvělé momenty, které pomohli rozhodnout zápas.
V prvním poločase byl neustále tísněn hráči Oxfordu a neměl moc prostoru. Hra pro něj byla trochu moc rychlá a přímá, ve druhém poločase jakmile jsme provedli změny dostával daleko více prostoru, to mu vyhovuje.

O tom jak je na tom Bukayo Saka po střídání…
Je v pořádku.

O dvou gólech pro Eddieho…
Prokázal veliký klid a rozvahu. Má skvělé zakončení i načasování náběhu. To jak si umí počkat do posledního možného okamžiku ukazuje jeho kvality. Ale nejen to – jeho porozumění hře, kolik toho naběhá a přístup ke hře, myslím, že se neustále zlepšuje. Mám z něj velkou radost.

Jestli je potřeba větší konkurence na postu útočníka, když je Eddie takto ve formě…
Problém je, že aktuálně máme jen jednoho útočníka. Zůstat s jedním útočníkem tolik měsíců, než se Jesus vrátí zpět není snadné. Ale musíme dostat maximum z hráčů, které máme k dispozici a pokud získáme nějaké posily, bude to jedině dobře.

O příštím kole proti Man City…
O tom ta soutěž je. V FA Cupu musíte hrát proti top týmům, děje se to každý rok.

O tom, že budou hrát s City v FA Cupu tak blízko našeho ligového zápasu…
Tak to prostě je. Stává se, že hrajete se stejnými týmy v různých soutěžích a já se samozřejmě pokusím tým připravit tak, abychom vyhráli. Ten zápas v FA Cupu bude úplně jiný než ten v lize, ale oba týmy se znají velice dobře. Všechny týmy se dnes velice dobře znají a v tomto případě to nebude jinak.

O loňském vypadnutí ve třetím kole s Notthingamem Forest…
Dnes jsme také vyměnili sedm hráčů jako loni. Myslím, že to od začátku byl jiný zápas. Mluvili jsme o tom, že se z podobných zápasů musíme poučit a musíme si uvědomit jaký klub reprezentujeme a jakou máme v této soutěži historii. Myslím, že to kluci pochopili.

O změnách v záloze které provedl…
V zápasech byly dvě různé fáze, určití hráči hrají více než jiní a jsou věci, které musíme zlepšit, to je moje práce. Střídání jsou v těchto soutěžích nesmírně důležitá. Když máte možnost vystřídat 5 hráčů, musíte tu možnost využít ve správný čas, dnes měli takový vliv v jaký jsme doufali.

O ESR…
Byl mimo 4 měsíce, takže si myslím, že to byl ideální zápas na to, dát mu nějaké minuty, aby si odbyl „premiéru“. Teď musí pracovat na tom, aby byl pro tým dostupný a aby se vrátil do té nejlepší formy, protože jej budeme potřebovat.

O Eddieho skvělé formě…
Na tento moment čekal. Byl velice trpělivý, má to v hlavě srovnané a na tento moment se připravoval. To je důvod, proč vypadá tak jak vypadá a proč podává takové výkony, jaké aktuálně podává.

Zdroj: /arsenal.com/