Arteta po postupu do semifinále EL

Mikel nemohl zakrývat své potěšení z toho, že jsme si včera zajistili místo mezi nejlepšími čtyřmi týmy v EL po vítězství 4-0 nad pražskou Slavií.

o výkonu…
Jsem opravdu rád. Přijeli jsme na náročnou půdu, tento tým doma neprohrál skoro dva roky. Za to, co jsme dnes předvedli si zaslouží hráči uznání, jak k zápasu přistoupili a jak byli ve svém přístupu odvážní. Dnešek byl příkladem toho, jakou efektivitu potřebujete k tomu, abyste vyhráli venkovní zápas v Evropě.

o třech gólech v sedmi minutách…
Nejde jen o to, ale o reakci. Když dal Emil gól a nebyl uznaný, tým okamžitě zareagoval a chtěli ještě více. Znova, byli jsme stateční, byli jsme efektivní na složitém místě, dostali jsme je pod velký tlak a když jsme měli udělat to správné rozhodnutí na míči, byli jsme přesní.

o tom, že v semifinále bude čelit Unaii Emerymu…
Bude to těžký zápas. Villareal jsou těžkým soupeřem a Emery je nejúspěšnější manažer v této soutěži. Půjdeme si užít dnešní večer, víme, že bude čas připravit se na to. Nemáme čas na přípravu na Fulham, ale tak to je.

zda toto byl náš nejlepší výkon v sezóně…
Nevím, ale byl to jeden z našich nejdůležitějších zápasů. Víme, jak důležitá soutěž to je pro klub, pro nás a pro fanoušky. Přivezli jsme si z Emirates nepříznivý výsledek. Nebyli jsme tak efektivní, ale dnes jsme ukázali úplně odlišnou odolnost v soupeřově vápně na to, abychom zápas ukončili když jsme byli v ráži a měli na to příležitost.

o vzkazu hráčů, když poklekli na koleno…
Zeptali se mě a vedení. Chtěli převzít iniciativu a měli pro to správné důvody, takže já i klub jsme je podpořili. Naštěstí rozhodčí i UEFA nás také podpořili, takže si myslím, že to bylo dobré gesto.

o tom, jak moc to znamená, když vidíme naše odchovance předvádět takovou show…
Pro mě je radost je sledovat a dívat se na ně na tréninku každý den. Jak se chovají, jakou mají vášeň a oddanost ke klubu a jak moc milují hrát fotbal. Musíte je nechat se vyjádřit na hřišti, musíte jim dát prostor, dodat nápady, jak mohou předvést své kvality. Pak už je to na nich. Myslím, že oba dva byli dnes skvělí.

o tom, jak Saka a Rowe spolupracují s Alexem Lacazettem…
To vyplyne, když vytvoříte jistou soudržnost a porozumění mezi hráči. Hráči musí dělat jeden druhého lepším. To je velká vlastnost. Potom potřebujete někoho v pozadí, aby udělal hráče lepšími, vytvořil podmínky, kolektivní porozumění, způsob, jak to má být. To stejné se stalo i se zadní řadou. Dnes jsme vypadali opravdu solidně a myslím, že jsme nedovolili ani střelu na bránu.

proč pohárové zápasy dokáží dostat z našeho týmu to nejlepší…
Nevím! Ještě jsme nevyhráli, jsme teprve v semifinále, ale opravdu po tom hráči touží. Cítíme, že máme dobrou šanci. Hráči opravdu věří, že to můžeme dokázat, což je nejdůležitější, protože to vás doopravdy tlačí a vede k tomu, abyste hráli tak, jako my dnes večer. Uvidíme, jak daleko se dostaneme, stále jsou zde velké týmy a Villarreal bude těžký soupeř, pojďme krok za krokem.

zda byl dnešní plynulý útok to, co chce vidět…
Absolutně, takto přistoupíme i k následujícímu zápasu, to je jisté, a nejen tak, ale i s naší agresivitou a presováním v místech hřiště, kde chceme, s liniemi, kde chceme hrát a být co nejvíce na polovině soupeře. Když to dokážeme, s hráči, které máme v útoku, můžeme být opravdu nebezpeční a efektivní. Takto k tomu přistoupíme.

zda dnešní výkon a výsledek stmeluje to, čeho chce s týmem dosáhnout…
Je to důležitý výsledek, ale stále musíme v zápasech dělat spoustu věcí lépe. Je velký rozdíl v tom, jak v tuto chvíli některé věci děláme.

o pokleknutí před výkopem…
Přišli za mnou a chtěli být iniciativní. Mluvili jsme s vedením abychom se ujistili, že to je v souladu s pravidly UEFA a můžeme to udělat, rozhodli jsme se k tomu takto přistoupit, což se mi od hráčů líbilo. Musím uznat, že UEFA to také podpořila. Kapitán se mě přišel zeptat, já i klub jsme to podpořili.

/arsenal.com/

Komentáře

 1. traged (karma: 4451) #1

  Díky za překlad, obří rozdíl proti minulýmu zápasu byl v efektivitě – jinak jsme byli lepší o hodně, měli být ještě 2 penalty (minimálně za druhá na 1000% a ať mi někdo vysvětlí proč na to ku@va VAR opět neupozornil). Proti Emerymu to bude větší oříšek, ale já věřím že to zvládneme, nesmí se ale nikdo další zranit!

 2. jakub (karma: 12564) #1

  Velká pochvala pro Artetu, jeho taktika včera fungovala výborně, Slavia byla těžký soupeř ale včera vypadali slabě, ani to jejich běhání a pressink je nezachránili, včera nás pressovali 174 krát a 50 krát úspěšně ale my jsme spoustu míčů získávali zpět, náš přechod do útoku byl strašně rychlej a velice nebezpečný. Skvělej zápas a skvělá výhra.

 3. Gunner_Pav (karma: 10438) #1

  Jeste jeden komentar k dalsimu VAR predstaveni vcera. Kdyz vynecham to, ze u golu ESR nic neukazali a pak jen podivny mix dvou obrazku, tak to je presne to, co zabiji VAR a to je netransparentnost.
  Druha vec, ktera VAR zabiji je nejednotnost jeho pouziti. Na jedne strane resi milimetrovy ofsajd, ktery stejne nejde technicky potvrdit a je zavisly na tom, kdy si sudi u vide zaznam zastavi. Na druhe strane neresi situace, jako byla jasna penalta na Lacu. Osobne bych ani nemel problem, kdyby u te penalty VAR rekl, ze to nebyla jasna chyba, ale v kombinaci s temi ofsajdy a s tim, ze nekdy rozpitvava mozny kontakt hodinu s pomoci 10 zaberu a vcera mel u Lacy jasno za 5 vterin, si myslim, ze by snad bylo lepsi VAR zrusit komplet. Aspon by se clovek mohl naplno radovat z golu a necekat jestli nahodou utocnik nemel tkanicku v ofsajdu

  • bflmpsvz (karma: 3356) #1

   Já jsem si naivně myslel, že VAR přinese spravedlnost, ale on nakonec jenom ukázal (jak jsem psal dříve u toho YT videa), že absolutní spravedlnost neexistuje, protože není lidská. Přese všechno je určitě více problém, jak se VAR používá a určitě pomohl zvrátit mnoho zjevných rozhodcovských chyb a přehlédnutí, v tomto bych řekl, že pořád přináší trochu více té spravedlivosti (protože umožňuje se k tomu vrátit a znovu podívat i z jiných úhlů).

   Obecně si myslím, že plusy nad minusy převažují, a dokonce by se daly ještě zvýraznit lepším proškolením a domluvou, že VAR má být nástroj pomocný, nikoliv ovládající.

   Přesto ale dochází k nějaké proměně fotbalu a prožívání, má v sobě o něco méně té bezprostřednosti i poezie (co jiného je Maradonova božská ruka? Nic takového už se nestane, a přitom to je obrovské fotbalové memento!).

   • Gunner_Pav (karma: 10438) #1

    Absolutni spravdelnost byt ani nemuze, protoze vzdy tam bude lidksy faktor. Za mne je VAR nasazeny strasne spatne. Mel byt opravdu jenom na jasne chyby. Proste na videu kouknu, kdyz vidim ofsajd na prvni dobrou, gol neuznam.
    Stejne tak faul, kdyz jasne vidim, ze byl, nebo naopak nebyl, pisknu, nebo odvolam penaltu. Videl jsem spousty situaci, kdy VAR hodne pomohl a rychle. Ale daleko vic je situaci, kdy proste bere emoce z fotbalu, specialne pro fanousky na stadionu.
    Navic je za mne absolutne nutne, aby komunikace mezi rozhodcim na hristi a VARem byla verejna. Bez toho system VAR nikdy poradnou duveru nevybuduje

    • bflmpsvz (karma: 3356) #1

     Souhlasím. Myslím, že by se to dalo vyřešit úplně jednoduše. Byl by VAR tým za počítači, který by situace průběžně monitoroval a byl v kontaktu s hlavním rozhodčím. Pokud by si byl rozhodčí nejistý, nebo pokud by VAR tým řekl, že to vypadá pofidérně, rozhodčí by řekl, že bude přezkum. Ten byla ale prováděl rozhodčí přímo na obrazovce u stadionu (jak se to někdy už dělá).

     VAR tým za monitory by proto byl od toho, aby 1. sledoval pofidérní situace (rozhodčí) 2. okamžitě tyhle nastříhal (řemeslný střihač) z průkazných úhlů (klidně více, když bude potřeba). Tohle má zkušený člověk za pár sekund, tedy než přiběhne rozhodčí k obrazovce (+-10 sekund).
     3. Rozhodčí může své vlastní rozhodnutí zrevidovat, nebo se rozhodnout, ale na základě toho, že pomocí videa znova posoudí tu situaci a na místě se rozhodně (žádné nanometrové zkoumání ofsajdu) – se stejným pokynem, který byl před VAR – mezní situace se pouští. A přesně jak píšeš – vidím, rozhodnu se. Systém, který neříká, že se nikdy na světě nestane chyba, ale který je efektivní a jasný.

     • PolisLBC (karma: 828) #1

      Je pravda, že hodnocení offsidu jako v případě Emila včera není ku prospěchu fotbalu a to ani ta 3 minutová pauza při zkoumání. Psal jsem to při debatě před pár týdny, ale já bych VAR upravil do podoby jestřábího oka v tenisu. Rozhodčímu bych nechal rozhodnutí bez varu, zkrátka tak jak to viděl on přímo na hřišti a pokud se to jednomu z týmu nelíbí, mají právo povolat Var. Pokud se ukáže, že měli pravdu, ok rozhodnutí se změní. Pokud se ukáže, že pravdu neměli odebere se jim možnost použít Var znovu… takhle by stačilo, že by měl každý tým třeba 2 možnosti na zápas a přivolat by ho mohl kapitán a trenér…a hotovo, jinak jedeme podle staré klasiky, co rozhodčí vidí to piskne..

      |
     • bflmpsvz (karma: 3356) #1

      Nemyslím si, že by orlí oko bylo úplně šťastné řešení – je to z úplně jiného sportu, který jinak funguje. Tenis je pouze jeden na jednoho (ok, případně čtyřhra). Ale orlí oko kontroluje právě jeden jediný aspekt té hry – jestli je míč mimo kurtu – přímo na toto jsou tam ještě rozhodčí každý hlídá lajnu a má jeden jediný džob. Navíc u toho orlího oka to vidí line umpire a často i samotný hráč.

      To se absolutně nedá spojovat s kontaktním, kolektivním sportem, kdy těch interakcí je trilion. To, kolikrát by se VAR reálně používal, taky trochu záleží na stylu hry toho kterého týmu. Když bychom jako my včera Slavii neustále obléhali, tak jsme měli ten offside (dvakrát), penaltu (dvakrát).

      Zásadní ale je, že tohle orlí oko vůbec neřeší merit toho problému – jednotlivá rozhodnutí, transparentnost a jak se k nim přistupuje. Vezmi si, že by si Arteta povolal orlí oko na zákrok na Holdinga, který podle mě penalta úplně stopro nebyla, ale kdyby tam byl Kane, tak ji v PL na 99,96% písknou (to samé United). Takže bychom přišli o možnost přezkoumat zákrok na Lacu, který už podle mého byl penaltou daleko více (v PL by ji Kaneovi pískli ve 100 % případů). VAR to zkoumal a došel k rozhodnutí, že to penalta nebyla – ok, ale v tvém režimu bys neměl ani možnost přezkumu. Po jednom špatném rozhodnutí, které by navíc bylo subjektivní jako všechno ostatní, bys ztratil možnost přezkumu, i kdybychom třeba obléhali slabý betonářský tým a těch penaltových zákroků na hraně tam třeba bylo pět.

      |
     • Gunner_Pav (karma: 10438) #1

      Tohle by byl urcite zajimavy model. Ma velkou vyhodu v tom, ze rozhodnuti jde vzdy od rozhodciho na hristi.
      Klicove by samozrejme bylo stanoveni pofidernosti situace a idealne tak aby byla co nejjednotnejsi. Nebylo by totiz idealni aby sudi treba 5 za zapas bezel k monitoru. Za mne by tam tedy k tomu melo porad byt, ze VAR zasahne jen u zjevne chyby a ne u milimetroveho, okem nepostrehnutelneho ofsajdu, nebo u minimalniho kontaktu, kde je potreba prave tech 10 zaberu.
      Ostatne nedavno jsem cetl zajimavy clanek (bohuzel uz si nemapatuji kde, abych ho nalinkoval), kde byl rozebiran vyvoj penalty ve fotbale. Driv to byla skoro rarita a piskala se opravdu jen za jasny faul, ktery zmaril sanci. Dnes se casto nesmyslne piska za zcela minimalni kontakty. Otazkou je, co je dobre

      |
    • Zbyna (karma: 2046) #1

     Mám za to, že pořád v pravidlech platí, že těsný ofsajd se „pouští“ ve prospěch útočícího mužstva. Bohužel tyto nicotné ofsajdy neofsajdy a jejich zkoumání je špatně. Nejedná se o nic zásadní, kdy by hráč získal výhodu a mělo by se to pouštět. Prostě jak se nerozhodne do cca 20 – 30 vteřin, mělo by platit co je na hřišti. Plus zkoumání evidentních red cards, s tím problém nemám.

     • Gunner_Pav (karma: 10438) #1

      To nebylo nikdy primo v pravidlech, ale bylo to v pridanych pokynech pro asistenty ve smeru, kdyz si nejste jisti, nechte to hrat. VAR bohuzel jede tuhle hru milimetru, ktera stejne neni presna.

      |
 4. bflmpsvz (karma: 3356) #1

  OT: Spurs bizár.

  Tottenham představil nového sponzora natěračské barvy Dulux a když se pod fotkou toho nevzhledného, chundelatého psíka kdosi zeptal, jestli ten pes umí zahrát na stoperovi, Dulux UK odpověděl, že by asi odvedl lepší práci (než dosavadní stopeři). Takového sponzora chceš.
  https://twitter.com/W_F_Magee/status/1382612767643942912

  Kdo to napsal už určitě dostal padáka, každopádně Spurs později reagovali tak, že na fotku Dohertyho naphotoshoppovali hlavu toho psa 😀
  https://twitter.com/SpursOfficial/status/1382727225993261063/photo/1

  Myslím, že na oddělení socsítí ve Spurs dosmrkali všechen kokeš a nabyli přesvědčení, že všichni fanoušci Spurs jsou sedmiletá děcka (fyzicky, nebo alespoň mentálně).

 5. 14titi (karma: 589) #1

  Včerejší výkon ukázal co s týmem udělá proměnění první, druhé i třetí gólové šance. Sebevědomí, momentum a už to jelo. Hráčům Slavie se po druhém gólu rozklepali kolena a zažívali něco, na co nejsou zvyklí. Od tý doby to byl zápas o ničem, protože jim nešlo nic a nám všechno. Podobně mohl vypadat už první zápas, kdybychom proměňovali šance. Líbí se mi ta pohyblivost směrem dopředu a když k tomu přidáme přesné nahrávky ze záložní řady, mohli bychom udělat nějakou sérii. Musíme nabrat sebevědomí dalšími výhrami.

  • Ondra (karma: 1292) #1

   Přesně tak, z toho rozpisu do konce sezony se jeste da udelat hodne a kazda vyhra hracum doda sebevedomi. Ted dva zapasy doma, po kterych nemusi byt sedme misto vubec daleko. Pred villarealem je pak petidenni pauza takze nic hrozneho. A mezi SF je tam venku Newcastle a nasledne po SF doma WBA, takze tam se da hodne ziskat…

 6. Bobo24 (karma: 51) #1

  Vyborny vykon vcera tak to ma vyzerat bolo tam vidiet velke chcenie a bojovnost, hlavne u mladikov, ale cely tim hral velmi dobre. Slavii asi tiez nepomohlo to velke halo v mediach trosku mali vacsie vyhlasenia a menej pokory. Ale aj tak klobuk dole za vykony v EL. Arsik ukazal ze ked sa chce tak to ide…Bolo vidiet ze hraci boli dobre nastaveni, ten hlad tam bol viditelny, co vo vacsine sezony dost chybal(aj ked v niektorych momentoch /zapasoch uz bolo vidno zlepsenie) mozno nakoniec aj ta remiza z Emirates v prvom kole pomohla, kedze sa tentokrat koncentrovali na svoj vykon. Viac takychto vykonov je potrebne a bude to lepsie. Netreba to vsak precennovat a opat makat dalej, myslim ze buducnost moze byt o dost svetlejsia, hraci ako Saka, Thierney, ESR, Martinelli, Gabriel, Balogun, Partey ci Pepe toho mozu este ukazat perspektiva tam urcite je, a dopomoct tak Arsenalu aby sa vratil na pozicie kam patri, no ved uvidime…. Este je predsa sanca na dobry vysledok v EL od toho sa treba odrazit.

 7. orek (karma: 14412) #1

  Jinak pro ty kteri tvrdi, ze zapas s Emerym by mel byt těžší, tak ja si to nemyslím. Pochybuju , ze budou behavy jako Slavia.
  Emery u nas byl a hraci za nej meli straslivou fyzickou kondici. Kazdeho soupere treba respektovat ,ale rozhodne se z nej neposrat. Je nepredstavitelne pro Arsenal aby prohral jeden ze dvou zapasu s ponorkama jestli chce hrat v LM. United by mohli skoncit tradicne v semifinale pod Olem?

     • Malaczik (karma: 317) #1

      Já měl stejnej názor, ale musíš brat v potaz, že hrál zápas co zápas, i když neměl formu a kazil. To byla zaprvé – chyba emeryho, že ho nenechal pár zápasů na lavce a hlavně zadruhé – úzký kádr. Já byl v ten moment nasranej jak nikdy a už jsem ho nechtěl vidět na hřišti. Asi si fakt každej zaslouží aspoň druhou šanci, protože teď ukazuje, jak je důležitej a hlavně psychicky odolnej. 🙂

      |
     • orek (karma: 14412) #1

      A to vis jak? Znam ty stupidni kecy fandů a kdyz neustale nadávají tak kolikrat se nadavky tykaji matky. Takze bych netvrdil na jisto ze nadavali jen jemu. Nebo ty si tam byl?

      |
     • masly (karma: 1969) #1

      Reakce na oreka:Je to stejné jako s tebou.Ty jsi tam byl že můžeš tvrdit že ho uráželi?
      Ale hlavně je třeba si uvědomit, že on reprezentuje klub a jako kapitán jde vidět nejvíc a co udělal? Ti fans ho platí ze svých peněz, on je profík co by tohle měl zvládat.
      To co pak někteří skorolidi předvedli na netu je hnus, ale mě jde o reakci na hřišti a za to by už neměl být kapitán.
      Máme Aubu,Lacu Bellse já doufam že za chvíli i Keirna.

      |
     • Do Tuan Tu (karma: 1660) #1

      Jako ja jsem v tu chvili uz ho v tymu taky nechtel videt, ale zpetne kdyz se na to koukam, tak to na nej bylo opravdu hodne:
      – Nemel vubec formu.
      – Stal se defacto tercem kritiky, i kdyz v ty dobe kritiku zaslouzil snad cely tym, nejen on.
      – Hodne hatu na socialnich sitich na jeho osobu i na jeho rodinu.
      – Asi tym nebyl uplne v pohode s Emerym a celou situaci.
      – Stacila pak posledni kapka, kdy ho vypiskali na Emirates. A bylo to.
      Dulezite ale je, ze se z toho ponaucil. Je videt, jak maka, nedela jeho zbytecne chyby. Kazdy nekdy neco posere a dulezite je, jak k tomu pak clovek pristoupi. Xhaka to podle me zvladl perfektne.

      |
  • jakub (karma: 12564) #1

   Včera když šel Lacazette ze hřiště tak dával pásku Xhakovi. Mě osobně je vcelku jedno kdo tu pásku má. Když občas vidíte záběry třeba z tunelu před zápasem, tak Xhaka vždycky pozdraví rozhodčí, řekl bych, že je to velmi dobrý hráč do kabiny, profesionál. Mě se líbí i Lacazette, jeho pracovitost, bojovnost, fotbalová inteligence nemám problém s tím, že je kapitán on.

   • honza02 (karma: 949) #1

    Máš pravdu. Musím uznat, že Xhaka šel hodně do sebe a klidně bych mu tu pásku vrátil. Za ten nervovej lapsus se omluvil a od tý doby šel imho hodně nahoru, profesionálním chováním i výkony. Navíc, jak bylo zmíněno, umí komunikovat, burcuje, diriguje, přijde mi, že z něj vyzařuje sebejistota a respekt a jen tak si na něj někdo nevyskočí. Působí jako někdo, s kým se moc nechceš hádat a to se mi u kapitána líbí. Navíc hodně vydrží a není náchylnej na zranění.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.