Arteta po remíze s Rangers.

V našem druhém přípravném utkání viděl Mikel Arteta mnoho pozitivního. Proti jeho bývalému týmu jsme se dokázali dvakrát oklepat a srovnat na konečných 2:2.

Svůj střelecký účet si také rovnou při svém debutu otevřel Nuno Tavares. Brankových příležitostí jsme si však vytvořili mnohem mnohem více, za což byl Boss rovněž rád.

o výkonu…
Celkově jsem s výkonem spokojený. Myslím, že jsme zápasu dominovali, vytvořili jsme si spoustu šancí – napočítal jsem osm nebo deset brankových příležitostí – ale tento zápas se rozhodoval na obou stranách. Nebyli jsme dostatečně přesní v soupeřově šestnáctce a dostali jsme dvě branky z rohů, což byli jejich jediné šanci, kromě protiútoku po našem rohu. Oproti minule je to mnohem lepší, fyzicky jsme na tom byli mnohem lépe, organizace byla lepší, individuálně jsme hráli lépe, opravdu se mi ale také líbilo kolektivní porozumění hry a jak jsme vyřešili spoustu situací, které jsme zkoušeli na tréninku.

co můžeme očekávat…
Bylo to velmi dobré. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale dostatečně je neproměňujeme. Dnes jsme mohli vstřelit mnohem více branek, s kvalitou našich útočných hráčů musí oni sami po sobě požadovat více. Dostáváme se alespoň do toho, celý proces je jasnější, mnohem lepší. Bez míče jsme také pracovali opravdu tvrdě a byli jsme efektivní. V poslední třetině hřiště jsme získali spoustu míčů, takže si z toho můžeme vzít hodně pozitiv.

o Tavaresovi…
Skvělý debut pravačkou! Je s námi teprve pár dní, ale už jste mohli vidět jeho kvality, jeho fyzickou kondici a kvalitu, když je na míči. Dobře se zapracovává do týmu, takže je to skvělý start.

jak hodnotí náš čas ve Skotsku…
Myslím, že to bylo perfektní. Dokonce počasí bylo nečekaně dobré. Kieran Tierney nám byl velmi nápomocný a i díky přístupu lidí na hotelu, zaměstanců na stadionu a ze zázemí hodnotím tento kemp velmi pozitivně.

o návratu na Ibrox…
Vypadá stále stejně. Je to jeden z mých nejoblíbenějších stadionů, to je jisté. Je tak speciální, ta atmosféra tady, jak se mnou po celé dva roky jednali. Byla to má první zkušenost na ostrovech, skotové jsou pro mě velmi speciální.

o potlesku fanoušků Rangers…
Bylo to skvělé. Byl škoda, že jsme nemohli hrát před plným stadionem, protože bych byl moc rád, kdyby hráči mohli začít zápas před vřavou místních fanoušků.

o klíčových cílech na Floridě…
Nyní trochu zregenerujeme. Trénovali jsme opravdu tvrdě, odehráli dva zápasy a příští týden poletíme do Ameriky. Nemáme žádné zranění, což je velmi pozitivní. Čeká nás přílet nějakých nových tváří, takže je to pozitivní.

/arsenal.com, twitter.com/