Arteta po vítězství nad Bournemouthem

Mikel byl v obzvláště dobré náladě, když si jeho tým po výhře 3-0 připsal třetí vítězství v řadě. Boss odpovídal na náš posun na špici tabulky, přestupovou aktivitu, nový chorál na Williama Salibu a mnoho dalšího.

o výkonu…
Jsem velmi šťastný. Přijet zde a vyhrát 3-0 je opravdu obtížné. Chlapci si zaslouží uznání za to, jak hráli, hlavně za začátek zápasu. Není to jednoduché, dobrý příklad můžeme vidět v jejich utkání proti Aston Ville. To byl úplně jiný zápas a jak se odlišoval v některých částech druhého poločasu. Stále se ale musíme dívat i na sebe, v mnoha oblastech se stále můžeme zlepšovat.

o prvním místě v taublce…
Jde jen o tři zápasy. Nic to neznamená, stále budou hrát další týmy. Ale znamená to, že jsme dokázali vyhrát tři zápasy, dáváme branky, držíme čistá konta, tým hraje dobře a předvádí dobré výkony a jsme konkurenceschopní. Ale záleží zase na pondělku, znovu začne trénink, začneme zlepšovat některé další věci a budeme se soustředit na Fulham.

o útočnějším postavení Granita Xhaky…
U způsobu, kterým chci hrát, jsou určité prostory, které musí být obsazeny neustále. Můžete vidět, že hráči hodně rotují, je tam Alex, Martinelli i Granit. Má na to schopnosti. Dostával se dnes do opravdu dobrých pozic, jde o vývoj hráče.

o roli Alexe Zinchenka…
Dává nám flexibilitu k útoku různými způsoby s ohledem na to, co chce dělat soupeř, čemu chce zabránit a vytváří prostory, které chceme využít. Je dobré mít někoho takového v týmu.

o přínosu Gabriela Jesuse…
Přinesl novou sebedůvěru, novou jiskru a vítěznou mentalitu. Jak bojuje o každý míč, jak převádí svou energii a kvalitu na zbytek týmu, dnes jste to mohli opět vidět. V gólech měl prsty, dnes se neprosadil, branku mu neuznali, ale na všech akcích se podílel.

o přístupu Jesuse…
Drží ostatní při zemi protože ví, jak těžké je ve fotbale vyhrávat, kolik toho musíte obětovat. Je stále mladý, ale už má zkušenosti a pro ostatní je opravdu skvělým příkladem.

o brance Williama Saliby…
Trénovali jsme to celý týden! Velmi mě to překvapilo. Individuální talent, moment kvality – nevím, jak to nazvete vy, ale myslím, že tohle nikdo nečekal a bylo to úžasné. Jsem za něj opravdu šťastný.

zda mu Zinchenko říkal, ať nestřílí…
Pravděpodobně! Nestřílej levou z téhle pozice – lepší by bylo ale mlčet!

zda díky dobrému startu do sezóny necítí takový tlak na přestupovém poli…
Neradi na to reagujeme, chceme získat hráče, o které usilujeme a kteří podle nás budou velký vliv na tým. Pokud k tomu bude příležitost, pokusíme se o to. Pokud ne, budeme pracovat s hráči, které máme v týmu nyní.

o tom, že ze strany fanoušků není žádný tlak na nové posily…
To se nezměnilo, ale víme, kde máme nedostatky a kde přidat více palebné síly. Když budeme moct, uděláme to.

o všestranném výkonu Saliby…
Připsal si i čisté konto, což je pro obránce to nejdůležitější. Dát gól je pak bonus, ale dělají to, co musí, drží čisté konto každý zápas.

zda si bude zpívat cestou domů jeho nový chorál…
Chlapci už to zpívají v šatně!

o potencionálních odchodech…
Je zde pár hráčů, které musíme bohužel vynechat ze sestavy. Je to bolestivé, ale snažíme se dostat tým do nejlepší možné podoby, abychom měli šanci zápasy vyhrávat.

o progresu od svého prvního zápasu, který byl právě zde na Boxing day v roce 2019…
Abyste něco dokázal, potřebujete čas. Jde o masivní změnu s ohledem na hráče, které máme dnes a ty, které jsme měli tehdy. A jsem šťastný. Všichni se cítí více připnutí k týmu, klubu a tomu, jak hrajeme. A zápasy vyhráváme.

zda to zabralo delší dobu dostat se do tohoto okamžiku než očekával…
To si nechám pro sebe!

o třech různých kapitánech v dnešním utkání…
Jsou to lídři, které jsem se rozhodl jmenovat kapitány a zvolil si je i celý tým. Jsem rád, že máme hodně odlišné charaktery, různé způsoby myšlení. Myslím, že všichni reprezentují klub velmi dobrým způsobem.

/arsenal.com/