Arteta po WHU

Arteta po WHU

Mikel Arteta si vítězství na Boxing Day užil s úsměvem.

Na charakter týmu, který ukázali při comebacku…
Samozřejmě, jsem velmi spokojený s výkonem, i výsledkem. V kontextu zápasu, kdy skórovali z penalty, kterou získali během ojedinělé útočné akce. Po gólu jsme viděli skvělou reakci fanoušků, kteří hráčům dodali ohromné množství energie a sebedůvěry. Tým na to zareagoval, dle mne ukázal vyzrálost, kvalitu a porozumění toho co je třeba v zápase udělat proto, abychom vyhráli – a provedli to znamenitě.

Co tento zápas udělá se sebevědomím Eddieho Nketiaha…
Je to velice sebevědomý kluk, ale doufejme, že pokud měl nějaké pochybnosti, dnešní zápas mu dodá ještě více sebedůvěry v to, co dokáže. Myslím, že jeho výkon byl velice, velice dobrý a navíc vstřelil gol. Potřeboval to. Každý útočník potřebuje góly, pro Eddieho i celý tým to bylo důležité.

O přítomnosti Arsene Wengera…
Hráči o tom nevěděli. Chtěli jsem Arsenovi dopřát klid a prostor. Byl to speciální den – děkujeme za návštěvu. Doufejme, že při své návštěvě ucítí co k němu lidé cítí za to, co tu vybudoval. Jeho přítomnost je něco, co každého v klubu musí potěšit. Takže mu za to děkujeme, pro všechny v klubu to znamená hrozně moc. Půjdu si s ním teď promluvit – doufám, že na nás bude čekat v šatně.

O show, kterou mu předvedli…
Je skvělé vyhrát, moje nálada je daleko lepší i nálada v týmu, ta konverzace bude o dost příjemnější (po výhře). Takže si vybral správný moment (pro návštěvu). Speciální den, protože Boxing Day je pro fotbal speciální den. Věřím, že dnešní výkon byl na takové úrovni jakou si zaslouží, snad se mu to líbilo.

O tom, zda v tom měl prsty…
Ano, byl jsem v tom zapojený, ale je to o něm, o tom načasování, potřeboval udělat ten první krok. Snad zůstane poblíž a bude ochotný s námi trávit více času, protože má obrovský vliv. Jak na mě, na mou kariéru a to jak vidím fotbal, tak na tento klub.

Jestli si myslí, že to byl výkon týmu aspirujícího na titul…
Nevím. Očividně jsme překonali překážku, těžký moment v zápase, navíc nás trápí zranění (Gabby, ESR, Nelson, Tomiyasu). I tak si tým věří a předvedl výkon, který jsme potřebovali.

Jestli hráče nechává snít o titulu…
Můžou si dělat co chtějí. Já jim jen říkám, že se musíme soustředit na sebe a své výkony. Neovlivníme ostatní týmy, jak dobrými se stanou, jak si povedou ani kolik bodů získají, nebo ztratí. Musíme se soustředit na svoje vlastní výkony, na to co děláme každý den. To, co nás sem přivedlo, není náhoda, musíme v tom pokračovat.

O zprávách o Mudrykovi…
Víte, že o nikdy nemluvím o hráčích, kteří nejsou s námi. Vím, že se mě na to možná musíte zeptat, ale my řekli, že budeme hledat cesty jak tým zlepšit. Najdeme ty správné hráče, víc říct nemůžu.

O tom, že Mudryk sdílel na IG (@mudryk10) jak zápas sleduje…
To je výhoda Anglie, během Vánoc se v ostatních zemích moc zápasů nehraje. Doufám, že nás sledovalo hodně lidí a líbilo se jim, co jsme předvedli.

Zda je Arsenal místo, za které mladí hráči touží hrát, když vidí množství mladých hráčů, kteří za nás hrají…
Doufám, že ano. Hráči kteří hrají si to právo zasloužili. Není to něco, co jsme jim dali bez zásluhy. Vysloužili si právo být součástí týmu, velice důležitou součástí, doufejme že jich bude jen přibývat.

O tom, jak se mu líbil výkon Odegaarda…
Jeho výkon byl top. Podívejte na to co předvedl s balonem i bez něj. Jak dnes vedl tým, vliv jaký měl na dění v zápase. Dnešní zápas do velké míry ovlivnil právě on.
zdroj: /arsenal.com/