Arteta před Novými Zámky

Po dvou týdnech nás čeká opět Premier League. Co na to Mikel Arteta?

na čem pracovali v Dubaji?
Pro nás to v Dubaji byla jako mini předsezónní příprava, měli jsme čas pracovat na spoustě principů: jak chceme hrát proti různým formacím, relevantní věci, na kterých potřebujeme zapracovat při hře s míčem i bez něj. Kromě toho bylo také skvělé strávit nějaký čas společně, poznat se, nejen mezi hráči, ale i mezi zaměstnanci a lidmi v pozadí klubu. Byl to velmi produktivní výlet.

o udržení morálky hráčů…
Bereme to zápas od zápasu. Vstupy, pracovní etika a odhodlání, které ukazovali v tréninku byly opravdu dobré. Ví, jak klíčové to v následujících třech nebo čtyřech týdnech a koncem sezóny bude. Jsou si toho dobře vědomi a jsou vůči tomu dobře psychicky nastavení, jsou vysoce motivovaní.

o fyzické kondici Pabla Mariho…
Pablo nehrál od konce prosince a myslím, že měl menší problém, cca poslední týden s námi tak napůl trénoval, vypadal ale velmi dobře. Myslím, že tenhle zápas je pro něj ještě příliš brzy, ale očekávám, že se v příštím týdnu k týmu připojí.

o Cedricovi…
Je velmi zklamaný, protože když se přidáte do nového klubu, chcete mít okamžitý vliv. Měl problém s kolenem, ještě není úplně vyléčený a ještě s námi netrénoval. Očekávám, že bude k dispozici během několika týdnů, ale přesné datum vám nedám.

o Kieranu Tierneym…
Dělá velmi dobré pokroky, musíme ale počkat, až se šlacha a její úpon zahojí než bude moct jít do kontaktu. Trénoval, jeho pracovní etika je neuvěřitelná, naprosto mě ohromil, takže jej doufám budeme mít co nejdříve zpět, ale musíme být ohledně něj trochu trpěliví.

zda tým dosáhl toho, co v přestávce chtěl…
Chtěl jsem jim dopřát pár dní odpočinku protože si toho v posledních měsících zažili dost. Také jsme se ohlédli za tím, čeho jsme v posledních pěti nebo šesti týdnech od mého příchodu dosáhli, za věcmi, které jsme zlepšili a jsou velmi pozitivní a které si musíme udržet a také za věcmi, které potřebujeme zlepšit a vyvíjet. Pracovali jsme opravdu dobře, odsouhlasili jsme si a nastavili nějaké cíle a začali na nich pracovat. Doufejme, že v následujících týdnech uvidíme i výsledky.

o plánech na léto a zda již začali plánovat…
Absolutně. Musíme plánovat a musíme vědět směr, kterým chceme jít, na to musíme myslet v různých situacích. Musím klubu říct, co potřebujeme, kde si myslím, že se můžeme zlepšit a kde chceme skončit. Pokud se domluvíme, dáme dohromady plán, zkusíme ho realizovat a uděláme to co nejrychleji to jen půjde.

o koronaviru a přijatých preventivních opatření…
Máme zde skvělé doktory a lidi, kteří se starají o naše zdraví. Dali dohromady plán a snaží se každého udržet zdravého, máme nějaké protokoly, které musíme respektovat i na tréninku. Jak vím, tak jsou všichni pod kontrolou, ale musíme být ostražití.

o Bukayo Sakovi a zda se mu snažíme nabídnout nový kontrakt…
Jsem opravdu spokojený, jak se mladí hráči vyvíjí. Součást vývoje je i vylepšení smlouvy a jejich svázání s klubem. Musí to být přirozený proces. Máme Edua, Raula, Vinaie a Husse, kteří to mají na starost jsem si jistý, že uděláme správnou věc, když si to hráči zaslouží, a vylepšíme jejich smlouvy.

zda je pro něj důležitější dávat nebo nedostat góly…
Je to vítězení. Očividně, že zápas, jako bylo 7-3 proti Newcastlu, je pro fanoušky skvělé, pro manažera už tolik ne, z hlediska rovnováhy to není ideální. Střílení branek ale jistě miluji. Miluji útočný fotbal, ale miluji útočný fotbal, při kterém kontrolujete to, co soupeř dělá ve vašem vápně.

zda musel obětovat útočné nadání za pevnou obranu…
Nemyslím si. Myslím, že musíme vytvořit nějakou stabilitu v obraně, ale ne za cenu bránění hluboko. Nemám to rád. Je to o bránění vysoko a presingu soupeře. Ten proces – společně a co nejčastěji a nejefektivněji – musí být zvládnutý pořádně. Pokud to není ve dvou přihrávkách, není možné kontrolovat přechod do útoku, protože jste příliš daleko od soupeře. Prvně to musíme dělat správně, abychom si byly schopní vytvářet a udržet se v útoku během zápasu co nejčastěji.

zda on nebo hráči zaregistrovali komentáře Unaie Emeryho…
Vůči hráčům? Nic jsem nečetl.

/arsenal.com/

Tags: , , , , , ,

Komentáře

   • jakub
    jakub (karma: 2364) #6

    Emery dával rozhovor pro Španělskou Marcu a Angličtí novináři potom psali, že Emery obviňoval hráče, že hvězdy nehrály tak jak se od nich očekávalo a že někteří chtěli víc než na co měli nárok, dál mluvil o Pépém že potřeboval čas na aklimatizaci. Mě to přijde zase trochu nafouklé, protože Angličtí novináři mívají problémy s překládanými články. Poprvé jsem si toho všiml, když Rosický něco říkal Českým novinářům a v Anglii to přeložili odlišně než byl jeho původní komentář, loni v létě zase u Xhaky dělali taky drama kvůli jedné větě a u Torreiry taky obrovský drama a když vidíš původní článek tak je tam jedna věta. Mám docela velké pochybnosti o tom, kolik lidí v Anglickém bulváru mluví ještě nějakým druhým jazykem.

 1. Kozlik89 (karma: 582) #3

  Ten při hoe Cedrica absolutně nechápu. Borec má půl roku do konce smlouvy a my za něj dáme 5 mega jen za blbou hostovacku a ještě k tomu je minimálně na měsíc a půl zraněný. K čemu nam je? Než se rozehraje bude tak měsíc do konce sezony. A pak mu u nás skončí smlouva a on si bude moct podepsat kde chce a to vše za 5 mega. Buďto jsme ho měli normálně podepsat, nebo ho přivést zadarmo až v létě. Tohle fakt nepobiram.

  • tron (karma: 1609) #5

   … treba uz mame s hracem dohodu o budouci smlouve v pripade naseho dalsiho zajmu ….. jak by jsi potom hodnotil hostovacku Ceballose ,ktery nema zajem zustat v AFC (dokonce mel zajem odejit zpet uz v zime) odehral v podstate dva slusny zapasy, 2,5 mesice byl na marodce a naklady ma jeho hostovacku jsou financne velmi podobne ???

     • bflmpsvz (karma: 2025) #24

      Děje se to zřídka, ale naprosto souhlasím s Kozlíkem89, mně ten obchod prostě přijde podivný (samozřejmě z mého omezeného, „gaučového“ pohledu). Myslím, že kdybychom se Soaresem měli doložku o potenciálním odkupu, tak bychom to věděli. Připadá mi zároveň jako blbost, že bychom měli smluvní přednostní právo (od koho? Vždyť Soareosovi končí smlouva, takže kdo by byl na druhé straně smlouvy o tuhle přednost? To nemá právní logiku.) Navíc Soares už nyní může jednat s kýmkoliv mimo Evropu o nové smlouvě – ale s námi nemůže. S týmem na ostrovech může jednat až od první neděle v květnu (prakticky na konci sezony).

      1. Jasně nevím tu pozici klubu, nevím, jak moc se Soaresovo hostování vydaří, jak moc nám pomůže atp. atp. ale…
      2. Cena je fakt neúměrná vzhledem k tomu, že Soares není obzvláště ceněný hráč. Transfermarkt odhad ceny 10 mega (Eriksen má 90 mega a půlrok před koncem šel za méně než čtvrtinu). Letos odehrál asi půlku zápasů, loni byl na hostování v Interu, kde se neprosadil, ani sezonu před tím na něm Soton nestavěl – zase tak polovina zápasů. Do toho všeho ale přestupuje zraněný, zatím po dvou a půl týdnu ještě pořád ani netrénoval s týmem, zápas může reálně hrát až tak za měsíc i později.
      3. Je pravda, že ten poplatek zahrnuje hlavně plat a vyplacení bonusů, ale ono je to vlastně jedno. My jsme poslali peníze za hráče, který zatím nemůže hrát. Soton by mu ten plat platil, i přes to, že by pro ně nehrál, z pohledu Sotonu je to vlastně win, protože my jim hradíme náklady, které by byly „ztracené“, oni by za něj neměli žádný užitek (stejně jako z něj dosud nemáme užitek my).
      4. Back-up za Hectora. Za toho tu je ANM, není to ideal, ale většinu sezony tu byl dokonce jako hlavní. A i když ANM není ideální, Soares tím back-upem není, protože je zraněný a přišel už jako zraněný.
      5. Opět – my na Soarese nemáme žádné přednostní právo, naopak on může jednat s celým světem, my budeme moci jednat až na konci sezony, stejně jako všichni ostatní z Anglie.
      6. Chápu logiku toho, že si jej vlastně chceme takto odzkoušet a třeba tak zjistíme, že to bude skutečně dobrý přírůstek do klubu. Zdánlivě bezpečně jej tak můžeme odzkoušet a rozhodnout se, jestli podepíšeme. Přesto…
      7. Když se mu bude dařit, může to zvýšit zájem o něj. Je pravda, že Soarese sice může tahle zkušenost přesvědčit, ať podepíše s námi, ale obecně hráči bez smlouvy dostávají vyšší plat (protože kluby nemusí platit za přestup). A platy jsou přesně to, s čím máme pořád problém.
      8. Obecně mi prostě přijde, že ten přestup dává za docela dost peněz docela málo logiky. I když se člověk na to podívá z různých perspektiv, vždy je tam výrazné a zarážející ale. Ale uvidíme. Třeba dá gól v posledním zápase sezony a my se díky němu kvalifikujeme do LM. To by byl mistrovský tah!

      |
     • jakub
      jakub (karma: 2364) #27

      Víš jak určuje ceny Transfermarkt? Oni mají fórum, kde se hlasuje o cenách hráčů, jsou to v podstatě fanoušci kteří určují ceny těch hráčů, můžeš se tam zaregistrovat a třeba rovnou zvednout Soaresovi cenu, ne dělám si srandu ale když si tam rozklikneš Forem a potom Marktwertanalyse tak zjistíš, že zrovna teď se zvedá cena za Mavropanose. Bohužel pro mě, je tam dominantní Němčina, ale mají to docela dobře udělané. Co se Soarese týká, jeho agent je Jorge Mendes, což je překvapivě opět Raulův kamarád, takže je celkem velká šance že jsou spolu nějak domluveni. Další věc se kterou moc nepočítáš je, jak je na tom Bellerín, jestli náhodou není nějaké riziko zranění, AMN je prostě nouzovka, pokud by jsi náhodou došel v EL někam dál a Bellerín by nebyl k dispozici, mohl bys mít problém.

      |
  • tron (karma: 1609) #14

   … na prodlouzeni (podepsani) nove smlouvy byl odjakziva potreba zajem dvou stran,treba vedeni pracuje na podpisu nove smlouvy ,ale treba nemusi byt zajem ze strany opacne ,nebo snad kazdy naivne predpoklada ze nepodepsani nove smlouvy je automaticky na vine vedeni klubu a kazdy zainteresovany hrac “ musi “ automaticky podepsat (prodlouzit) co se mu polozi na stul

 2. Feri (karma: 1682) #11

  —————-Leno——————–
  Bellerin—Sokratis—-Luiz—–Kola
  ———torreira—-Ceballos————-
  Pepe———-Laca————–Martinelli
  —————–Auba——————
  – vím že Xhaka a Ozil nejspíš budou v základu ale na druhou stranu evidentně fyzicky jsme slabí takže doufám že radši místo hlavně ozila uvidím Lacu, Ceballose či willocka. Další změna je možná Mustafi opět místo Sokratise nebo saka LB místo koly, případně Pepe lavička. Věřím že si hoši odpocli a začneme konečně vítězit, los máme docela slušný dalších 10 zápasu s jelikož city jsou suspendování tak do 5. Místa je to stále reálné ale musíme už na 100% vyhrát.

 3. jakub
  jakub (karma: 2364) #21

  Poslední zápasy Newcastlu jsou remíza s Wolverhamptonem, výhra proti Chelsea, remíza s Evertonem a remíza s Norwichem, co jsem se dočetl tak hrají pěkně hnusnej fotbal a jednoznačně budou hrát na remízu. V Londýně by mělo teď silně pršet, v čase utkání by pršet nemělo ale měl by být celkem silný vítr, rozhodčí by měl být Lee Mason, což je asi dobrá zpráva. Těším se, ale 4 branky asi nečekám, snad se budu mýlit.

 4. bflmpsvz (karma: 2025) #26

  Ty vole, zase VAR pro Spurs. VAR samozřejmě není bůh a jsou to lidská rozhodnutí, stejně ale mám pocit, že ta spravedlnost je ještě menší. Troufám si tvrdit, že bez VARU by se tohle nepísknulo. Samozřejmě, že to mohla být penalta, mnoho těchto zákroků pak v drobnohledu bude vypadat na nějaký druh kontaktu, fotbal je kontaktní sport. Zase jsme u toho, že nám i po daleko větším výraznějším kontaktu penaltu nepísknuli, i když se na to dívali pod VARem. Navíc nechápu, kdy se teda rozhodnou rozhodčí, že budou VARovat. Předtím El Ghazi centroval a trefil podle mě ruku obránce Spurs v pokutovém – celkem jasně, ale tohle se ani nezkoumalo. Pak bylo podezření na ruku v pokutovém území Vily a VAR se zkoumal (ruka to nebyla, ale proč se nezkoumala ta situace předtím, která vypadala daleko spíše jako ruka).

  A pak teda VAR penalta pro Spurs, která byla vesměs v klidu, ale takové se asi dvě v náš prospěch letos zkoumaly a nepísknuly se… Tak já fakt nevím…

  Samozřejmě že to je lidské rozhodnutí, lidské chyby, lidské posouzení situace a výklad pravidel. Ale ten VAR snad přináší ještě více nasrání/nespravedlnosti, protože člověk kvůli němu očekává nějaký jednotící standard, který nepřichází. VAR samozřejmě nemůže vymýtit nespravedlnost (je to otázka výkladu pravidel, interpretace rozhodčím), ale tím spíše to potom sere, protože ty příklady jsou potom takhle viditelné. Člověk by pak očekával lepší posuzování, resp. vyváženější, což se prostě neděje a je to takhle zřetelné. Dříve člověk více odpustil to, že rozhodčí v té rychlosti dělají chyby nebo něco, co vnímáme v kontextu jako nespravedlnost. Teď ty chyby a nespravedlnosti dělají pořád, ale detailně to vidíme a ta pociťovaná nespravedlnost je jakoby vyšší.

  Buď by měli mít rozhodčí nějaké standardizované školení a sdílenou shodu, jak ty věci posuzovat (ony směrnice určitě jsou, ale každý si je vykládá po svém), kde by se jasně vytyčily modelové situace hraniční případy. Nebo bych VAR nechal ryze na posuzování ofsajdů, kde to lze vesměs ještě „objektivně“ posuzovat. Když se nebudou řešit nanometry, tak tady do má asi trochu smysl…

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.