Arteta – s přístupem a charakterem jsem spokojený

Pro Mikela Artetu bylo čtvrteční odpoledne jistě směsicí různých emocí. Sice se musel spokojit s jedním bodem ve svém premiérovém zápase v roli hlavního trenéra, určitě byl ale povzbuzen přístupem a charakterem, který tým po brance Bournemouthu ukázal.

Po zápase odpovídal na dotazy novinářů…

o jeho prvním zápase v roli hlavního kouče…
Jsem spokojený s některými věcmi, které jsem viděl, s ohledem na přístup, charakter, vášeň, kterou jsme předvedli, boj a ducha, kterého tým ukázal. Pravděpodobně to bylo lepší, než jsem během 90 minut čekal. Spousta věcí, které se v zápase staly, jsme připravovali. Hráči jim porozuměli a pokusili se to přenést i na hřiště. Nakonec nám chyběl finální produkt.

o tom, jak frustrující je špatná koncovka…
Bylo by to skvělé, protože by nám to dodalo energii a sebevědomí v týmu, musíme si ale náš výkon zanalyzovat. Je zde mnoho pozitiv, ale také spousta místa na zlepšení v ostatních oblastech.

kolik práce je zapotřebí, aby psychicky hráče zvedli…
Bude to proces. Měl jsem obavy co se stane, když obdržíme branku. To se stalo a byl jsem velmi potěšen tím, jaký charakter hráči ukázali. O poločase přišli do šatny a jejich obličeje a reakce říkaly vše. Poznali jsme na nich, jak moc chtějí. Normálně, kdy jste v takovém procesu a dostanete gól, vaše sebevědomí jde dolů a spousta věcí, které se staly v minulosti, se vrátí. To se však nestalo, stal se naprostý opak a toto si můžeme odnést jako pozitivum.

o tom, jak mu bylo v pozici hlavního trenéra…
Velmi dobře a jsem na to docela zvyklý [na střídání a taktické změny] protože jsem vždy během zápasu navrhoval nějaké věci. Mám kolem sebe opravdu dobré lidi, kteří mi také mohou poradit. Cítil jsem se pohodlně a mokře!

o výkonu Mesuta Özila…
Abych byl férový, jeho přístup na tréninku je od prvního dne, co jsem vešel do budovy, neuvěřitelný. Viděl jsem to. Řekl jsem, že každý u mě bude začínat s čistým štítem a bylo fér mu to dopřát. Když jsme měli přípravu na zápas a na videu sledovali soupeře, kudy bychom mohli udeřit, věřili jsme, že on by mohl být klíčem k tomu. Takto jsem se na zápas připravili. On odpověděl, udělal co musel a díky němu jsme mohli dát dvě nebo tři branky.

/arsenal.com/