Arteta, Saka a Ramsdale nominováni na ocenění PL za měsíc leden

I v lednu předvedl Arsenal několik skvělých výkonů a své zástupce má hned v několika kategoriích na ocenění Premier League za měsíc leden.

Branka měsíce:
Dalekonosná a hlavně přesně umístěná trefa Bukayo Saky do sítě Manchesteru United je jednou z osmi nominovaných branek. Bukayova chvíle přišla v 53. minutě za stavu 1-1, kdy dostal míč od Tomiho, odpoutal se od Eriksena a vytvořil si tak potřebný prostor. Z 25 yardů poté vypálil parádní střelu, která skončila za zády Davida de Gey.

Soupeřit bude hlavně s hráči Brightonu – Solly Marchem, Danny Welbeckem (obě trefy proti Poolu) a Kaoru Mitomou (proti Leicesteru). Dalším aspirantem je Marcus Rashford a jeho trefa do sítě Aarona Ramsdalea, Daniel Podence (proti Aston Ville), branka z přímého kopu v poslední minutě z kopačky Michalea Olise proti United a nakonec gól Harry Kanea proti Fulhamu.

Hlasujte ZDE.

Hráč měsíce:
Podruhé za sebou je v nominaci Bukayo Saka. Půjde ve stopách svého spoluhráče, Martina Odegaarda, který získal cenu naposledy? Naše mladé křídlo se v lednu objevilo ve třech ligových zápasech a hrálo klíčovou roli v NLD, kdy si připsal (1+1, ano branka Llorise je sice oficiálně vlastní, ale…). Proti ManU si připsal krásnou branku, ale to už víte. V 19 ligových utkáních si tak připsal již 7 branek a stejný počet asistencí.

Bukayovi můžete svůj hlas dát ZDE.

Manažer měsíce:
Už počtvrté se dostal Mikel do nominace na toto ocenění a může ho získat již po 3. Uspěl v srpnu a v sloučeném listopadu/prosinci.

V lednu jsme se postavili proti 3 týmům, které usilují o top 4. Po bezbrankové remíze s Newcastlem jsme si připsali památné vítězství 2-0 proti Slepicím přímo v kurníku a nakonec jsme doma v utkání plném napětí porazili ManU 3-2.

Mikela můžete podpořit ZDE.

Zákrok měsíce:
Nakonec zde máme Aarona, který svým skvělým zákrokem zabránil Ryanovi Sessegnonovi skórovat v NLD a měl lví podíl na nule v kolonce obdržených branek. Ramsdale se dostal do této nominace poprvé v sezóně. V zápase předvedl několik dalších důležitých zákroků a celkově to byla jeho již 9. nula v sezóně.