Arteta žádá trpělivost. Gabi se musí zlepšit

K této otázce se kromě fanoušků vyjadřovali i bývalí hráči Gunners. Ohledně menšího zápasového vytížení nedávno promluvil také hlavní kouč Arsenalu Mikel Arteta.

Pozice devatenáctiletého útočně laděného borce se v posledních týdnech mírně zlepšila, ve čtyřech utkáních po sobě šel na hřiště z lavičky. I přesto v nich dohromady odehrál pouze 52 minut.

„Fanouškům rozumím. Když tým dostatečně nevyhrává, vždy se díváme po někom, kdo by situaci mohl zlepšit,“ zahájil Španěl.

„Respektuji to. Gabi si vede vážně dobře, každým dnem se zlepšuje, správně se rozvíjí. Musíme však s ním být trochu opatrní. V klubu má před sebou zářnou budoucnost. Bude mít příležitosti, které potřebuje, aby ukázal, jak je dobrý, a že může mít u nás dobrou kariéru,“ věří Mikel Arteta.

Důvody absence šikovného borce v ostrých střetnutích vzápětí vysvětlil.

„Do zápasů nemůžeme nasazovat šest sedm mladíků. Potřebujeme určitou soudržnost, načasování. Gabi se ve stále záležitostech ještě musí hodně zlepšit. Má velké kvality, ale také konkurenty na své pozici. Musíme vytvářet propojení a balanc v týmu,“ uzavřel na adresu Brazilce, který v letošním ročníku ještě nevstřelil jedinou branku. V uplynulé sezoně ve 29 zápasech vstřelil 10 branek a na pět přihrál.