Artetova tiskovka po zápase se City

Po dramatickém zápase, který přinesl zisk Community Shield 2023, čelil Mikel Arteta otázkám novinářů na tiskové konferenci ve Wembley.

Po pozdním vyrovnání Leandra Trossarda proti Manchesteru City následoval úspěšný penaltový rozstřel a Boss byl velmi potěšen, že se nám podařilo najít způsob, jak si připsat 17tý úspěch v tomto poháru.

Zde je vše, co řekl na pozápasové tiskové konferenci:

O důležitosti tohoto vítězství:

Skvělý pocit. Nemyslím si, že je moc lepších věcí než vyhrát trofej ve Wembley proti nejlepšímu týmu na světě a ještě k tomu způsobem, jakým jsme to dokázali my. Je to opravdu povzbudivé. Myslím, že jsme v zápase měli několik skvělých momentů, zejména tři obrovské šance v prvním poločase, ale bohužel když je neproměníte, víte, co se může stát.

Udělali jsme malou chybu ve středu pole, kdy jsme neuklidili míč a za sekundu byl míč v naší síti a pak se hraje velmi těžko, ale myslím, že jsme pak udělali správná rozhodnutí. Změny nám pomohly a udrželi jsme si určitou víru a dynamiku. To nám pomohlo vyhrát zápas gólem a pak penaltami.

O Aaronu Ramsdaleovi, který říká, že jsme dokázali, že můžeme Man City porazit, když na tom záleží:

Nemusím souhlasit ani nesouhlasit. Nakonec je to o tom, co cítí hráči a ti jsou přesvědčeni, že mohou porazit každého. To je výzva, zejména s ohledem jejich vyspělost a na to, jak často hrají finálové zápasy, ale dnes myslím, že jsme ukázali houževnatost a odhodlání a zasloužili jsme si ten zápas vyhrát.

O tom, jak důležité je mít něco hmatatelného, s čím můžeme jít do sezony:

Je to skvělé, proto jsme tady – abychom pro tento klub vyhrávali trofeje a byli úspěšní. Už jen ta radost, že vidím tolik šťastných hrdých lidí a znovu to spojení, dokázat to pro naše fanoušky ve Wembley působí úplně odlišně a je to skvělé.

O Havertzovi, který dělal všechno možné, jen nedal gól:

Ano. myslím, že byl vynikající. Způsob, jakým presoval a jak inteligentně se o to snaží a jak rozumí určitým prostorům a načasování. Byl skvělý a dostal se do výborných pozic ke skórování. Měl smůlu, že nedal gól, ale hrál velmi fyzicky, když bylo třeba, takže jsem s jeho výkonem velmi spokojen.

O Ramsdaleově výkonu:

Před sezonou jsme hodně trénovali penalty, abychom na tento případ byli připraveni. Prošli jsme si zklamáním proti Manchesteru United, kde jsme nezastavili žádnou penaltu a to bylo poučení, že někdy je to třeba k dobrému výsledku. Myslím, že byl vynikající.

O očekávání v této sezoně:

Nevím (jestli tento výsledek nezvýší očekávání až moc). Chtěl jsem jen co možná nejrychleji urvat tuhle trofej a pak můžeme přemýšlet o další, ale víme, že je to zkrátka fotbal. Dnes vyhrajete trofej, ale zítra už musíte trénovat a správně se připravit na další zápas proti Nottinghamu Forest, který bude to úplně jiný než tenhle, také velmi těžký a my víme, že musíme postupovat den za dnem. Je to skvělé, zvedá nás to, ducha, víru, prostě chceme hrát ještě lépe a vyhrávat zápasy. To je to, co musíme dělat.

O nových pravidlech u postranní čáry v této sezoně:

Řekl jsem jen: „Poslouchejte, nemůžu změnit svoje chování během tří dnů.“ To je velmi těžké. Snažíme se, jak nejlépe umíme, já se snažím, jak nejlépe umím. Rozumím pravidlům, rozumím odkud přicházejí, ale někdy můžeme být frustrováni a nevíme v jaké části vymezeného prostoru se nacházíme, ale v pohodě, přizpůsobíme se.

O nových pravidlech o nastaveném čase:

Přece jen, je to o efektivním čase. Myslím, že je opravdu dobré to udělat, protože to zašlo příliš daleko a týmy si teď to zdržování budou muset dvakrát rozmyslet. Teď se musíme zkrátka připravit na to, že se bude hrát 100 minut, protože se to bude dít každý týden.

O tom, zda Ramsdale pociťuje zvýšený tlak na základě přestupním spekulacím:

Doufám, že ne, protože konkurence tady bude vždycky, ať jde o kohokoliv a to musí cítit. Pokud to tak nebudeme cítit, tak nedostaneme z každého hráče to nejlepší. Měli bychom se tedy ujistit, že to tak cítíme všichni a já především.

/zdroj: arsenal.com/