AS Roma 1-0 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Poprvé za dlouhou dobu přišla skutečná klika

Almunia – 7,5: S gólem toho moc dělat nemohl, Juan to tam hold nějak procpal. Jinak nás několikrát zachránil, odpouští si minely, to je důležité. Věřil jsem, že by se mu penalty mohly povést, ale styl stání na čáře a nicnedělání taky neni úplně k zahození, překvapilo mě to, obzvlášť zákrok proti Vučiničovi jsem si vychnutnal, takový se jen tak nevidí.

Sagna – 6,5:
Neztrácel, hrál klidně, ale bohužel jeho strana všeobecně několikrát propadla. Dneska to ale hold nebyl klidný večer pro celou naši obrannou fázi, nejen pro něj.

Toure – 7:
Jeho výkon dnes vylezl z celotýmové šedi. Mohl dát v nastavení gól, několikrát si s přehledem poradil s Vučiničem, neshodli se s Gallasem na pokrytí míče před gólem, to jediné můžu Kolovi vytknout.

Gallas – 6,5:
Celkově si střed obrany věděl se soupeřovými pasy rady, ale Kolečko podle mě prostě předvedl nějakou malou trošku navíc. Minely jsme se od stoperů nedočkali, platonický tlak AS pokrývali.

Clichy – 6,5:
Lítal dopředu jak raketa, zároveň ale 90% míčů díky raketovosti ztratil. Jeho strana byla rozhodně více děravá než druhá, a Clichy v tom měl prsty více než Sagna.

Eboue – 5,5:
Mám ho rád, ale tohle prostě ne. Nedostal se díky naší zběsilé hře vůbec k ničemu, míče si ho nehledaly, nepohyboval se v prostorách, ve kterých by měl, a když už tam byl, tak zas šel míč jen kolem něj. Dozadu už tuplem nic, Bacovi nebyl schopný pomoct. Zasloužené střídání.

Denilson – 5,5:
Na mě působil hlavně na začátku strašně bojácně. Presink AS na něj hodně platil, nedokázal si dát tělo, míčů se zbavoval hrozně rychle a nepřesně, zbytečně fauloval. Nepodařený zápas pro Deniho.

Diaby – 6:
Hrou velice slušný výkon, to co si on dovolí je až někdy nezdravě sebevědomé. Ale z jeho pihrávek je mi opravdu mdlo, nemluvě tedy o ztrátách, které z toho plynou. Když je u míče, je téměř neodstavitelný, ale jak to má poslat přesně do nohy, nedaří se. Měl hezkou akci v 65. minutě, škoda, levačka se mu podařila.

Nasri – 6,5:
Technicky na výši, nic víc ale dnes nepřidal. Hru ani nebyl schopný zrychlit, nedal kolmici, všechno rval do stran, což taky není klíč k úspěchu, když je ve vápně 70% zápasu jeden hráč.

Bendtner – 6,5:
Hodně sólování, které mu ale hodně vycházelo. Míče dával včas, když už se mu to nepodařilo tak na něj byl stejně odpískán faul. Ale jinak velmi poctivý výkon. Musí se naučit víc spolupracovat s RvP, dneska vyhrál 90% hlaviček, ale RvP ho vůbec nedoplňoval, takže z toho nic moc nebylo.

Van Persie – 6:
Měl střelu, měl nějaké akce, nic se mu z toho nepodařilo nějak úspěšněji zrealizovat. Centry hodně velké svíce, z toho se moc gólman ohrozit nedá. Měl to těžké, bojoval prakticky sám se sebou, protože neměl moc podpory.


Střídající hráči :

WalcottBude potřeba hodně tréninků Theo, než se vrátíš do nějaké formy. Úplně ztratil návyky křídelního hráče, jen u lajny se stát nedá. Něco se mu povedlo, ale byla to stejná šeď jako u celého týmu.
Eduardo – Taky se cpal do prostor, kde neměl moc šancí na úspěch.

Jak si vysvětlit ten nemastný výkon, když bylo stejné rozestavení jako v prvním klání? Jedinej, kdo si podle mě plnil své úkoly opravdu dobře byl Bendtner, jinak to byla nepřesnost a nedisciplinovanost zleva zprava. Vrcholem pro mě bylo prodloužení, kde AS ztratil několikrát míč jednoduchou přihrávkou na 5 metrů, abychom 10 sekund na to jim míč pěkně svědomitě vrátili po další špatně dotažené akci. Potenciál některých hráčů byl dnes naprosto nevyužit, někteří budou muset hodně zamakat na formě, někteří zase na skládání sestavy, Dneska se to opravdu nepovedlo téměř nikomu. Ano, 2. poločas jsme prakticky ovládali, ukázali jsme, že jsme anglický tým, dobře připravený, ale k nějakému úspěchu musí přijít i fotbalovější stránka věci, nejen fyzička a individuální kvalita. Týmové pojetí bylo opět slabé.