Aston Villa 0-0 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Ani nemám důvod být zklamanej…

Almunia – 5,5:
Ale z něho ano. Chápu, že Villa presovala, takže možná nechtěl riskovat rychlou ztrátu míče po výhozu, ale tak technický tým jako Arsenal by si s těmito sitaucemi měl z 90% poradit a vykombinovat se sám za půlku. Almunia ve hře byl opravdu tragický, buď vykopával do autu, Friedeleovi nebo Collinsovi na hlavu. Kredit mu dává jeho hra na čáře, nepouštěl míče, měl pár dobrých zákroků, projevil opět trochu slabosti při rozích. Celkově ale špatné, hře víc škodil než těma dvěma zákroky pomohl.

Sagna – 6,5: Ani Bac to dnes neměl lehké, se situacemi si příliš dobře nebyl schopen poradit, hrál hodně na jistotu, držel si hlavně svůj prostor. V celkovém hledisku mu ale Downing nikdy neutekl, takže svůj úkol dozadu splnil. K centru se za celý zápas dostal jednou jedinkrát, nebyl tam od spoluhráčů moment překvapení, aby se k nim mohl dostat víckrát.

Gallas – 7,5: MOTM, bez debat. velká kvalita, proti Agbonlahorovi se hraje velmi těžko. To, co ztrácel v rychlosti, nahradil v jiných situacích precizní poziční hrou a především jeho dnešní hra ve vzduchu byla výborná. Většina standartních situací trefovala jeho hlavu, v rámci svých rychlostních možností to byl bezchybný výkon.

Vermaelen – 6: Příliš toho nestihl, začal dobře, pak udělal před vápnem první minelu a hned za ní druhou. Po chvíli střídal.

Clichy – 5,5: Velké problémy s Youngem, nemůžu ale všechno házet na něj, když mu Arshavin prostě nikdy nepomohl. Young se s 90% prosazuje velmi rychlou a přímočarou hrou po lajně a kličkou na pravou nohu, Clichy se to snažil zachytávat, ale dařilo se mu to jen z půlky. Dopředu byl ze začátku aktivní, ale protože měl plné nohy práce s Youngem, držel se hodně zpátky.

Denilson – 5,5: Chápu velké rozhořčení lidí, protože jeho chyby jsou strašně očividné a vidí je úplně každý. Já ale musím konstatovat, že nebýt jich, tak Deni dnes odehrál solidní zápas s velmi solidní poziční hrou. Bohužel ty chyby, to je fakt děsné. Minely ve zpracování se u něj začínají projevovat čím dál víc, zbytečný faul před vápnem mu taky kredit nepřidá. Pro něj velká škoda, že si svůj herně solidní výkon pokazí takovými hrubicemi. uvidíme, co dál, moc možností nemáme.

Ramsey – 6: Ze začáku vypadal velmi svěže a hodně se mu dařilo táhnout vtipnými kombinacemi tým dopředu. Postupně ale upadal, měl hodně tichý zápas, probudil se až v poslední 10-ti minutovce, mohl některé situace řešit daleko lépe, když už dostával tolik míčů.

Fabregas – 6: Ani on se dnes nijak nepředvedl. Ukázal moment výjimečnosti při tyčce, musím ale začít kritizovat jeho rohy. Je to plachtící, z velkého procenta kopáno opravdu špatně, do prostoru, kde nikdo není. Neměl moc šancí něco vymyslet, všechna jeho snaha ve vápně byla blokována, mimo vápno neměl šanci proti bloku Villy.

Rosický – 6: Nějak nevím, co mu dát. Je alespoň jeden z mála, který se nebojí občasné kolmé přihrávky, ale ty mu dnes nevycházely, většina skončila na nohách Villans. Po odražených míčích měl solidní šance, byla velká škoda, že neproměnil. Celkově neměl vůbec míč na noze a od 60. minuty už byl úplně ze hry.

Arshavin – 6,5: Po většinu času, stejně jako na Stoke, byl líný se vůbec rozběhnout. Když převzal na půlce míč, tak jsem ho viděl ve sprintu snad dvakrát a to on sám musí vědět, že jeho vedení míče je pro soupeře velmi nebezpečné. Zlepšení přišlo po příchodu Nicka, Arshavin se pohyboval po celé šířce, rozdal nějaké pasy, pochvalu zaslouží za těch 30 minut.

Eduardo – 5,5: Místo střely volí nahrávku, hlavičku vyhrál jednu. Za své hodnocení ale prakticky nemůže, měl to velmi těžké, Almunia odevzdával míče všem jiným než jemu. Svou možnost si vydobít nějaký kredit si zazdil zranění a pokud to bude sval, klasicky bude chybět nejméně 3 týdny.

Střídající hráči:

Campbell – 7: Solidní výkon, jak pozičně tak především ve vzduchu, tam byl ve většině příkladů nepřekonatelný i proti kvalitnímu hlavičkáři Heskeymu. Rozhodně pomohl k udržení nuly, pokud záloha bude makat a stopeři se nebudou muset zbytečně pouštět do rychlostních soubojů, můžeme být v obraně slušní, protože ve vzduchu patří Sol stále ke špičce.

Bendtner – 7: Jak už jsem psal v komentáři, mně se Nick moc líbil a dal nám to, co teď potřebujeme. Dvě akce před vápnem nevyřešil ideálně a především ta levačka měl být aspoň pokus, když už nic jiného. Pomohl moc, má kolem sebe opravdové fotbalisty, se kterými, když si vyhoví, tak to fungovat bude. Hráči jako AA, Cesc, Rosický, Nasri z této práce umějí těžit. Především od AA očekávám díky vysokému hrotovi zlepšení.

Nasri – nehodnocen

Zápas mohl skončit jakkoli, takže asi spravedlivá remíza. Naše záloha vůbec nehrála, 75 minut hry ani neměla šanci hrát. Tým byl většinu času pod platonickým tlakem, byl to klasický away match, ve kterém se tentokrát štěstěna nepřehoupla na naší stranu. Zápas měl svá negativa v dalších zraněních a pozitiva v umění týmu se s vysokým útočníkem tlačit daleko více do koncovky. Líbilo se mi, že po příchodu Nicka měli hráči jako AA, Nasri i Cesc daleko více možností a prostoru se dostat do vápna a zvýšit tak počet možností vstřelit branku i třeba z nějaký haluze. Nepodařilo se, podaří se příště, veledůležitý zápas s ManWhoo bez Rooneyho a Ferdinanda je tady. See Ya.