Aston Villa 0:3 Arsenal – Hodnocení hráčů

Vzhledem k časové tísni mohu nabídnout pouze velmi stručné hodnocení hráčů (dnes to stejně nebyl zápas, kdy byl šel nějak hlouběji analyzovat výkon týmu).

 Szczesny – 6,5. Hned ze začátku se hodně ukopl a poslal Villu do šance, střelu nakonec zneškodnil. Potom měl jeden superzákrok po hlavičce Clarka. Jinak toho moc neměl.

Chambers – 6,5. Ze začátku v pohodě výkon, práce moc neměl, potom měl jít ven. Milosti využil a hrál jak pán, dobře kombinoval, měl i nějaké dobré centry.

 Mertesacker – 6. Odehrál fajn zápas, nevím, co víc napsat.

 Koscielny – 7. Skvělý výkon, nikdo přes něj neprošel. Oproti Perovi předvedl i hodně slušné přihrávky (i dlouhé).

 Gibbs – 6. Stejně jako u ostatních obránců není moc co napsat, ale při standardce, kdy měl Clark gól na hlavě, právě on zaspal a dovolil free header.

 Arteta – 6,5. Ze začátku se mi nezamlouval, nahrával spoluhráčům do špeku. Také jeho delší přihrávky nenacházely adresáty. Po třech gólech už mu to vyhovovalo, Arsenal jen držel míč kolem půlky a krátké míče rozdával spolehlivě.

 Ramsey – 6,5. Možná se mýlím, ale přijde mi, že Aaron nabyl trochu obtěžujícího sebevědomí. Poslední zápasy vůbec neběhá, jak běhával, a tím jde i jeho celková výkonnost hodně dolů. Teď to není ten poctivý, skromný pracant. Kazil i hodně jednoduchých přihrávek (tohle mluví samo za sebe). Na druhou stranu měl pár hezkých odebrání míče, dvě nebezpečné střely, pár hezkých kolmic a jednu klíčovou přihrávku před druhým gólem.

 Chamberlain – 6,5. Nebyl ve hře tolik, jak by bylo zdrávo, ale když měl míč, byl nebezpečný. Hrozně se mi líbí jeho driblovací schopnosti a zajímavé přihrávky. Není v úplně optimální formě, ale to doteď nebyl celý tým.

 Cazorla – 6,5. Také byl dost nevýrazný, přišlo mi, že byl často stažený až na pozici centrálního záložníka a vepředu chyběl. Špatný ale nebyl, pod tlakem, dobře držel míč.

 

Ozil – 8. Gól a asistence potřeboval jako sůl (statistika říká, že si asistenci nepřipsal posledních 18 zápasů). Nebyl úplně výrazný, ale efektivní. Škoda, že když mohl jít ještě jednou sám na golmana, míč dostal na paty a zamotal se. Změna rozestavení zpět na 4-2-3-1 mu ale očividně prospěla (alespoň mi přišlo, že se hrálo v tomto rozestavení – Ramsey byl více zatažený, jako dřív).

 Welbeck – 8,5 . Skvělý výkon, až na nepříliš povedené střely. Připsal si své první body, vybojoval hodně míču (dost se vracel, často překvapil Villans sprintem zepředu a vybojoval tak několik míčů). Snad v tomhle bude pokračovat. Doufám jen, že až se uzdraví Giroud, nepřesune se na křídlo.

 

 

 

 

 Wilshere – nehodnocen. Moc toho nestihl, ale nedařilo se mu míč tahat tak, jako třeba v zápase proti City.

 Rosický – nehodnocen. Konečně dostal „čuchnout“, i když jen na chvíli. Bylo vidět, že fakt hrát chce.

 Podolski – nehodnocen. Byl hodně stažený a chyběl na hrotu.

 

 

Do třech gólů to byl nemastný neslaný výkon, Villa byla dost možná nebezpečnější na protiútoky. Potom padly zmíněné góly a náš Arsenal už pouze držel bezpečně míč, nutno dodat, že velmi inteligentně. Villa málo napadala a celý druhý poločas se odehrával na kopačce žlutých kolem středu (zde záloha dobře držela míč). Škoda pozdního střídání, ale to už je asi u našeho manažera klasika. Každopádně doufám, že se od dnešního zápasů tým odrazí a bude sbírat tři body za třemi body.

Komentáře

 1. Neri17 (karma: 0) #1

  Člověk by řekl, že to je dost stručné hodnocení, ale podle mě naprosto odpovídá zápasu, jelikož se dá zápas stručně shrnout takto – prvních 30 minut jsme nic nehráli, celkem nudný zápas, pak 5 minut snů a zbytek zápasu se v poklidu dohrál. V tomhle zápase je fakt strašně těžké hodnotit výkon hráčů, protože všechno podstatné se odehrálo v těch 5 minutách a jinak tenhle zápas nemá skoro žádnou vypovídací hodnotu. Musím absolutně souhlasit s posledním odstavcem – je tam vše, nic víc se v zápase neudálo. MOTM bych dal asi spíš Ozilovi, ale to je asi fuk.

 2. mc1897 (karma: 0) #1

  Az na ten typicky masochizmus s Calumovym vylucenim, hodnotenie Ok.

  Ja som si aj druhy polcas uzival – pamatam ako sme dosli o 4:0 za 30 minut, a vela krat o 2:0, 3:1, takze za mna za druhy polcas, ktory nas setril, velka vdaka. Uz som takyto zapas potreboval asi pol roka.

  BTW toto su tie prave zapasy pre Pera a Mikela!

 3. T.R.C. (karma: 0) #1

  Ještě bych zavedl speciální ocenění „Jekyll & Hyde“, to by měl Wojta téměř jistý snad každý zápas…

  Prvně nám způsobí několik infarktů při rozehrávce a pak zachrání zápas, kdy za bezbrankového stavu chytí tutovku.

  Nedovedu si představit, jak bychom dnes otáčeli zápas…

  Snad nás tento výsledek nastartuje k lepším výkonům! COYG

 4. SantiM234 (karma: 0) #1

  Tady bylo nádherně vidět jak zapůsobí psychika. Prvních cca 32 minut jsme hráli „tradičně“ špatně, Villa byla dokonce nebezpečnější, ale přišel tak trochu náhodný gól, ten nakopl celý tým a všichni začali lítat nahoru dolů dalších pár minut, z čehož jsme vytěžili další 2 góly. Potom už nebyl výkon takový, ale na některých jedincích bylo vidět, že tam najednou ta chuť do zápasu je, dokonce i Mesut si troufnul na pár kliček protihráčům. Takže si myslím, že tohle byl hlavně zápas o sebevědomí, a to se podařilo získat. Teď aspoň trochu protočit na Southampton v týdnu a v sobotu oškubat slepice. COYG!

 5. danloop (karma: 0) #1

  Není to uplně k hodnocení, ale Rósa by měl odejít, aby konec své kariéry nezakončil na lavičce. Zájem TOP týmů je obrovský. Dokud bude koučovat Wenger obraz za poslední 4 roky se nezmění. Hrotové hráče posílá na křídlo, teď už i nejen tedy hroty(viz. Özil) 🙂 chápu obavu o Welbecka, ale to by byl vrchol ho odsunout na křídlo…. Odchod bych doporučil i Oxovi, pokud Wenger bude stále hájit naše barvy.

 6. maxem (karma: 0) #1

  [b]#6 danloop-
  [/b]
  zajímalo by mě, jakému týmu fandíš a jak dlouho.. My odehrajeme parádní zápas hned z několika pohledů (3b, ušetřili se síly, nikdo se nezranil, naskočil Rosa, někteří hráči naberou tolik potřebné sebevědomí) a ty první co uděláš, je [i]“hate“[/i] na Wengera.. [b]Běž před zrcadlo a nafackuj si, prosím, pořádně přitlač, děláš to pro sebe![/b] 🙂

 7. vajo200 (karma: 0) #1

  [quote name=“maxem“][b]#6 danloop-
  [/b]
  zajímalo by mě, jakému týmu fandíš a jak dlouho.. My odehrajeme parádní zápas hned z několika pohledů (3b, ušetřili se síly, nikdo se nezranil, naskočil Rosa, někteří hráči naberou tolik potřebné sebevědomí) a ty první co uděláš, je [i]“hate“[/i] na Wengera.. [b]Běž před zrcadlo a nafackuj si, prosím, pořádně přitlač, děláš to pro sebe![/b] :)[/quote]

  ..aj by si chlapec nafackoval ale sliepka si krídlami nafackuje ťažko..tento „yid scum“ sa kope do_prdele..

 8. Ludvajz (karma: 0) #1

  [quote name=“jackie10″][quote name=“felippeon“]A goal, assist, & more ground covered (11.3km) than any #AFC player. Is Ozil back to his best?

  Ozil najbehavejsi hrac? Tak to by tu pred zapasom malokto povedal. Well done, Mesut![/quote]
  jenom protože nehrál alexis ;-)[/quote]

  To nemusí být vůbec pravda. Jsou to jen kdyby, nevím proč se musí najít vždy někdo kdo snižuje dobrý výkon některých z hráčů

 9. jackie10 (karma: 0) #1

  [quote name=“Ludvajz“][quote name=“jackie10″][quote name=“felippeon“]A goal, assist, & more ground covered (11.3km) than any #AFC player. Is Ozil back to his best?

  Ozil najbehavejsi hrac? Tak to by tu pred zapasom malokto povedal. Well done, Mesut![/quote]
  jenom protože nehrál alexis ;-)[/quote]

  To nemusí být vůbec pravda. Jsou to jen kdyby, nevím proč se musí najít vždy někdo kdo snižuje dobrý výkon některých z hráčů[/quote]
  já myslel, jakože kdyby hrál alexis tak ozil by toho nenaběhal nejvíc:) i tak by hrál ozil dobře, myslím že ještě líp:)

 10. Mirra (karma: 0) #1

  Celkem stručné a výstižné hodnocení, jen si dovolím pár poznámek navíc.
  Aaron běhá a maká jako dřív, včera strašně chtěl, to bylo na něm vidět hlavně po jeho nevydařených 2 střeleckých pokusech. Na začátku sezóny hodně kazí a to i jednoduché přihrávky, ale věřím, že půjde nahoru s celým týmem (včera už tam byly náznaky, že tomu tak může být).
  U Mikela všichni víme, že na DM to nemůže odmakat fyzicky, ale on to nedokáže ani zkušenostmi nebo poziční hrou. V první půli znovu při pár akcích AV hořel jak papír, prostě ani nevěděl, v jakým prostoru se má pohybovat… 😳 Druhou půli netřeba hodnotit z jeho strany, tam už neměl práci.
  MOTM jasně Mesut nebo Danny. Jsem rád, že Mesut zahrál dobrej match a teď jen doufat, že nabytý sebevědomí poroste s dalšími dobrými výkony. Danny včera super výkon, takto si představuju hru útočníka = silný na balonu, technicky zdatný, v kombinaci, střela za hranicí vápna, hladový po gólech.

 11. yen56 (karma: 0) #1

  [quote name=“Mirra“]Celkem stručné a výstižné hodnocení, jen si dovolím pár poznámek navíc.
  Aaron běhá a maká jako dřív, včera strašně chtěl, to bylo na něm vidět hlavně po jeho nevydařených 2 střeleckých pokusech. Na začátku sezóny hodně kazí a to i jednoduché přihrávky, ale věřím, že půjde nahoru s celým týmem (včera už tam byly náznaky, že tomu tak může být).

  Na to, že podle mě Aaron včera neměl být pomalu ani na lavce (od startu sezóny hrál v podstatě furt a i když se třeba nedařilo, odmakal to jako málokdo), zahrál slušně i přes spoustu nepřesných pasů, včetně trestuhodně darovaného rohu a dalších nepřesností.

  2x velmi dobře vystřelil, byl na začátku obou námi vstřelených branek (a i při vlastňáku sehrál svou roli), často hasil za Artetu na DMku – věřím, že kdyby se nevrátil a nesejmul Agbonlahora, tak by se zastavil až v brance.

 12. Gundinho (karma: 0) #1

  [b]yen56[/b]:
  Hlavně hasil naprosté selhání Mertesackera, který si tam zase lehl a nechal se přejít jako žáček. Začíná mně to jeho bránění vážně rozčilovat. Kdybychom neměli Laurenta, tak jsme v pěkné pr**li. Koscielny je všude. Brání zleva i zprava. Když nastoupí Mertesacker, tak to je jako bychom hráli na 3 obránce. Stojí tam jak kužel a odvrátí balón jen tehdy, když letí přímo na něj.

 13. avp (karma: 0) #1

  Arsenal completed 741 passes against Villa, the most by any Premier League side over the last two seasons, and Ozil was the offensive conductor – completing 54 forward half passes, the most of any Arsenal player, at a success rate of 91.5 per cent.

  Dosti vymluvne. Ostatne jako cely zbytek clanku. Myslim, ze pokud Mesut zustane tam kam patri, budou s Dannym smrtonostna kombinace.

 14. DaemonAllburn (karma: 0) #1

  Vcera sa ukazalo, ze futbal sa hra najma hlavou. Ak hlava nefunguje dobre, aj najlepsim sa vobec nedari, na druhej strane staci jedna vydarena vec a zrazu je forma spat. Vcera bol takym pripadom Mesut, dal gol a zrazu jeho vykon vyletel k dvojnasobku znamok z predoslych zapasov. Druha vec je fyzicka pripravenost, ked je hrac na tom fyzicky dobre, tak dokaze veci, ktore v pripade fyzickej nepohody jednoducho nevychadzaju. Ja som preto ani nevenoval pozornost vsetkym tym odbornym rozborom mudrlantov, ktori svojho casu vyhlasovali, ze Theo nema mozog na futbal, ze Aaron nema na Arsenal a pokial sa nespamata, bude musiet odist. Teraz bola otazka, ci Wenger na kridle Ozila zabija. Vec sa ma tak, ze to vobec nebolo o poste, ale o hlave a fyzicke, vcera mal Mesut od zaciatku zapasu to druhe, posobil ovela sviezejsie ako v zapasoch predtym, takze asi uz dobehol treningovu stratu (na treningu ho nevidim, ale hodnotim podla toho, ako posobi na ihrisku). No a hlavu si napravil tym skvelym chladnokrvne premenenym golom. A nakoniec, on predsa vzdy hrava viac z boku a az nasledne sa tlaci do stredu, ale az vcera dobre zafungovala vymena postov so Santim a Oxom.
  Teraz sa mozno bude rozoberat Aaron a jeho vraj zle vykony. Vec sa ma tak, ze v jeho pripade sa porovnava s fantastickou minulou sezonou, takze preto to v tejto chvili vyzera, ze hra zle. A je pravda, ze mu to najma strelecky nevychadza, ale to je zas len o tej hlave a mozno aj o ocakavaniach zo strany fanusikov aj jeho samotneho. Predsa len pozicia Waleskeho „Jezisa“ je riadna zodpovednost. Ale ja nesuhlasim s tym, ze by sa nesnazil, praveze to sa mu vobec neda vycitat. A herne to nie je az take zle, vcera bol vo vsetkych golovych akciach (prvu dolezitou prihravkou na Oxa rozbehol, v druhej mal skvelu predfinalku na Mesuta, v tretej tiez bol, ked udrzal loptu pred sestnastkou, ale najma naviazal Senderosa, ktory uz nedokazal zachytit Gibbovu prihravku na Sissoka).
  Pri nom je mozno problemom to, ze v tejto chvili si trochu zavadzaju s Jackom, Aaron mal v predoslych zapasoch mensi manevrovaci priestor, menej lopt. Tiez mu uplne nesedi pozicia prilis vpredu, on je najnebezpecejsi, ked si nabehne z druhej vlny, co vzhladom k enormnej kondicii a pohyblivosti zvlada bez problemov. A praveze vcera mi to pripadalo, ze sa zacal vracat k lepsim vykonom. A najma spolupraca s Mesutom funguje stale takmer naslepo. Otazka stoji, co s Jackom?
  A ak sa niekomu nepacila druhopolcasova „nuda“, mne sa to praveze velmi pacilo, totalna kontrola zapasu, vysoky pressing, vdaka ktoremu sme Villu skoro k nicomu nepustili. Ale najma tep okolo 80 skoro cely druhy polcas ocenilo najma moje srdce.

 15. belerek (karma: 0) #1

  Nakonec celkem poklidná výhra, ale nebýt Wojty, který za nerozhodného stavu chytil tutovku, kdo ví, jak by to vypadalo. Takhle jsme během 5 minut rozhodli, a zbytek zápasu dohráli „na půl plynu.“ To bych hráčům nezazlíval. Radši dohrát zápas takto v klidu, než bláznit a pak dostat nějaký kontaktní gól…v našem případě by to zase byly nervy do konce. Škoda jen, že AW sáhnul ke střídání tak pozdě, za tohoto stavu mělo první střídání přijít někdy kolem 60. minuty. Jinak je vidět, že Mesut, když hraje na svojí pozici, tak je to úplně jiný Mesut. Aaron se zatím trápí, minimálně jedna ze střel, které včera vyslal, by loni nejspíš skončila v síti. Snad se do toho brzo dostane, a bude to ten starý dobrý Aaron.

 16. Gunner_Pav (karma: 0) #1

  Verim, ze u Mesuta byl opravdu ten nevyrazny zacatek sezony zpusobeny pouze unavou z MS a pujde postupne nahoru. Budeme ho hodne potrebovat.
  Tezko rict, cim je to u Aarona. Na zacatku sezony sice nehral nijak vyjimecne, ale i tak mu to tam padalo. Pevne ale verim, ze se do toho dostane.
  Kdyz k tomu pripoctu brzky navrat Thea, tak by nase ofenzivni sila mohla byt hodne velka.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.