Aston Villa – Arsenal FC: Hodnocení Hráčů

Dnes jsme si z Villa parku odvezli pouze to, co jsme si zasloužili…

Sczesny -6. Wojta dnes neměl tolik práce a hráči soupeře ho prověřili jen párkrát. Ve všech případech si poradil a udržel tak druhé čisté konto po sobě. Dal bych mu vyšší známku nebýt menšího zaváhání, kdy s míčem doklouzal až za hranici velkého vápna a daroval tak soupeři výhodu volného kopu. Další výtku mám k jeho rozehrávce, při které jsme byli pod tlakem hráčů Vilans a Wojta měl situaci řešit spíše dlouhým odkopem, než riskantní rozehrávkou na Pera, který po sléze ztratil.

Jenkinson- 6,5. Carl dnes po menší herní pauze opět zasáhl do utkání a nezanechal špatný dojem. Po celou dobu se nabízel a podporoval naší ofesnívu.  Pokoušel se o centry i když málokdy se jeho záměr potkal s úspěchem. Směrem dozadu si připsal pár dobrých zákroků, ale i jednu zbytečnou ztrátu, která nás mohla přijít draho. Celkově se mi hra našich beků líbila a myslím, že to byl od našeho „kouče“ dobrý tah.

Mertesacker -6. Per podal vyvážený výkon plný jistoty a sebevědomí. Perovi jednoznačně prospívá, že hraje. Nicméně z naší stoperské dvojice byl ten horší a bohužel si připsal jednu zbytečnou a lacinou ztrátu v rozehrávce.

Koscielny -7,5. Pro mě jednoznačně nejlepší  obránce na hřišti. Laurent se vrátil do formy z minulého roka a doufám, že nám ukáže další progres. Dnes to byla fotbalová moderna v jeho podání.Kdyby se mu podařilo skórovat z jeho velké šance, tak by dnes získal titul hráče zápasu. Opravdu povedený výkon ve všech směrech. Dopředu, dozadu i do stran…

Gibbs -6,5. Kieran nastoupil dnes do základní sestavy a vytlačil z ní našeho kapitána. Nicméně výkon podal dobrý a bylo vidět, že neztratil nic ze své formy před zraněním. Kieran působil velmi živě a stíhal veškerou práci, kterou moderní bek musí zastat. Dopředu se mi líbil více než Thomas a směrem dozadu to bylo také dobré.

Arteta- 6. Mikel ve mě dnes nezanechal stejný pocit, jako když jsem hodnotil naposledy. Působil na mě unaveným dojmem. Dříve ho bývalo plné hřiště, zatímco dnes jsem ho párkrát zahlédl jak vyklusává směrem dozadu. Opravdu si potřebuje oddychnout a začínám se obávat, aby si nepřivodil nějaké zranění.

Ramsey – 6,5. Aaron to neměl dnes jednoduché. Už při nástupu určitě cítil ten tlak, co na něj naši fans vyvíjejí. Nicméně jak již známka naznačuje, tak jsem byl jeho výkonem celkem potěšen. Jako jeden z mála se dnes pokoušel o střelbu a ocitl se i ve velmi dobré pozici, kdy po propadnuvším rohu natrefil odkrytou bránu soupeře. Samozřejmě si připsal i pár ztrát, kterými je prakticky „proslulý“. Dále by mohl pracovat rychleji s míčem.

Cazorla -7. Santi dnes podal opět velmi slušný výkon. Nebyl to takový koncert jako proti slípkám, ale líbilo se mi jeho nasazení, které bylo příkladné. Hraje pořád s hlavou nahoře a i dnes se snažil hledat skulinky v obraně soupeře.

Podolski- 5. Lukas je pro mě zklamáním večera. Působil tak nemastně -neslaně. Jeho hra byla bez nápadu a jakoby strojová. Navíc se párkrát nechal zbytečně připravit o míč. Přijde mi že poslední dobou mají jeho výkony klesající tendenci a nebýt jeho skvostného gólu z utkání ligy mistrů, tak by mi jeho výkony v paměti moc neutkvěly.

Oxlade-Chamberlain 7,5 MOTM. Alexe dnes ocením titulem hráčem zápasů a to zejména kvůli jeho odvaze a nápaditosti. Alex dnes prakticky jako jediný dokázal projít přes hráče soupeře. V úvodu utkání si navíc připsal i jeden skvělý obranný zákrok, kdy zaskakoval na místě levého beka. Doufám, že mu jeho forma vydrží.

Giroud – 7. Rozhodl jsem se udělit Olimu poměrně vysokou známku vzhledem k tomu, že jsme dnes nevstřelili gól. Oli ale opět podstoupil spoustu soubojů a většinu z nich vyhrál. Dnes neměl moc příležitostí ke skórování, ale jeho přínos byl zejména v práci pro tým. Sklepával jeden míč za druhým a vyhrával hlavičkové souboje. Dopustil se i pár nepřesností, ale to platí prakticky pro celý náš tým.

Gervinho- Snažil se dostat do utkání, ale že by působil ve vápně soupeře nějaké problémy se říct nedá. Po svém zranění se musí opět rozehrát, takže bych jeho dnešnímu výkonu nepřikládal moc velkou váhu.

Arshavin – Andrej byl určitě nejlepším z našich střídajících hráčů. Snažil se a připsal si i jeden velmi nebezpečný centr, který  musel hasit až poslední z hráčů soupeře.

Coquelin – nehodnocen.

Kdyby to bylo pohárové utkání a my jsme si přijeli pro remízu, tak bych AW určitě pochválil za zvolenou taktiku. Nicméně tohle nebyl výkon, za který by jsme si zasloužili 3 body. Minimum šancí na obou stranách a ve druhém poločase to občas zavánělo profesorským fotbalem. Tohle určitě nebyl výkon na který budeme rádi vzpomínat. Nezbývá než doufat v lepší zítřky…