Aston Villa – Arsenal : Hodnocení hráčů

V předvánoční atmosféře nás čekal poměrně nevyzpytatelný soupeř, který se v poslední době trápí a navíc byl nucen nastoupit bez největší hvězdy D. Benta. Sestava Arsenalu se neobešla bez nucených změn, kdy vykartovaného Songa nahradil Frimpong a na pravém okraji obrany zaskočil, možná trochu nečekaně, Coquelin.

Arsenal se po své, snad už i typické, velmi slabé a chaotické desetiminutovce začal lépe orientovat na hřišti. Postupem času přišlo i několik šancí a proměněná penalta. Poté se však toho příliš mnoho na hřišti neudálo.

Druha půle se z počátku nesla v duchu té první, s tím rozdílem, že soupeř vyrovnal a nadále, stejně jako v prvním poločase, hrozil především z nebezpečných centrů, které nám dělaly nemalé potíže. Poté, co hřiště opustil velmi slabý Ramsey, se hra otočila a nakonec budeme mít hned o poznání příjemnější Vánoce 🙂

Szczesny             7

Nebýt jeho, tak bychom již od 6. min lovili míč ze sítě. Podařilo se mu skvěle pozičně a reflexivně vyrazit hlavičku Agbonlahora z malého vápna. Po zbytek zápasu si vedli velmi dobře a nebezpečné centry, které šli v jeho blízkosti, sbíral. S inkasovaným gólem nemohl udělat asi nic.

Coquelin             5

Nepůsobil příliš jistě, což bylo zřejmě způsobeno pro něj již nezvyklou pozicí a zbytečně fauloval a dozadu docela „hořel“. Druhá půle byla o poznání lepší z jeho strany, ale i přesto to nebylo ono.

Mertesacker     6

Pořád na mě působí malinko neohrabaně, ale poradil si v podstatě se vším, s čím měl. Ve 25. min obdržel nesmyslnou žlutou po ukázkovém skluzu na míč. Poté bohužel možná malinko zaspal na nečekanou přihrávku od Thomase a bylo „vymalováno“ na vyrovnávací gól. Mohl dát i branku, ale bohužel jeho pokus byl na brankové čáře odvrácen.

Koscielny            7

Dle mého názoru, náš nejlepší obránce dnešního večera. Opět skvělé čtení hry a souboje 1 na 1. Co k němu ještě dodávat. 

Vermaelen        5,5

V prvním poločase až příliš mnoho nepřesných přihrávek (jednoduchých). Bohužel Thomas zřejmě nebyl ve své kůži, což vyústilo v neskutečnou hrubku a vyrovnávací gól na jeho vrub. Poté se v podstatě vzpamatoval a svou hru podstatně zlepšil.

Frimpong            5,5

Zřejmě dostal jasné pokynu: hrát zezadu. Nutno říct, že dozadu byl velmi dobrý, ale ta rozehrávka. Ta byla hodně špatná a jeho laciné ztráty nás tlačily zbytečně více do obrany. Po vyrovnání byl z taktického hlediska vystřídán.

Arteta                  7,5          MOTM  

Pro mě dnes MOTM. Zkazil snad jedinou přihrávku za celý zápas a svým velmi zkušeným výkonem, kdy hrál velmi dobře jak dopředu, tak i dozadu, pomohl dnes ke třem bodům. Musím ho také pochválit za mnohem lepší rohové kopy.

Ramsey               6

Přiznám se, že nevím, jak jej ohodnotit. Ve 32. min místo aby šel sám na gólmana, tak pálí z dálky a navíc úplně nepřesně. Byl pomalý, zkazil spoustu přihrávek a neměl tolik prostoru pro vysunutí některých ze svých krajních spoluhráčů do nebezpečnější akce. V 81. minutě byl, zaslouženě, stažen ze hřiště a přišel Yossi. Velmi bych váhal s jeho nasazením do základu v příštím kole.

Walcott               6,5

Velmi chytře vyřešil situaci v 16 min, kdy obelstil 2 hráče soupeře a vykoledoval si tak penaltu. To však bylo bohužel z jeho strany téměř vše. V první půli měl ještě příležitost po skvělé přihrávce od Robina, ale vyběhnuvšího Guzana se mu nepodařilo přehodit. Byl to zase takový ten klasický Theo, co chce přihrávky pořád někam do běhu. Byl aktivní, ale moc míčů nepodržel a ani se moc nepředvedl.

Gervinho            6

Po aktivním začátku se poněkud vytratil. Měl několik pokusů o slibnou akci, ale vždy jej o míč někdo připravil a nic z toho nebylo. Nevýrazný výkon ukončilo střídání v 81. Minutě, kdy jej nahradil Arshavin.

Van Persie         7,5

V první půli si připsal další branku díky proměněné penaltě, ale jinak se do hry moc nedostával. Druhá půle byla z tohoto hlediska výrazně lepší. Dostával více přihrávek a tak bylo i více útočných akcí. Nakonec z rohu naservíroval míč na hlavu Yossimu a 3 body se vezou na Emirates.

Subs:

Rosicky,               6

Nahradil v 66. min Frimponga a hned se hra trošku rozhýbala. Po pár minutách ale zapadl do průměru většiny týmu. To se změnilo po odchodu Aarona, kdy nový kolega Benayoun rozpohyboval více záložní řadu a i Tomáš tak měl rázem více místa. Předvedl i pěkný obranný zákrok.

Benayoun,         7

Dle mého by si zasloužil základ místo Aarona nebo Thea. Hned, když přišel, tak ukázal, že je velmi platným hráčem, když neztratil míč ani mezi 4 protihráči. Rozhýbal výrazně celou naši záložní řadu a z rohu, pro něj nezvykle, dal vítězný gól.

Arshavin,            5,5

Bohužel jeho dny jsou u nás asi sečteny. Nedokázal si zpracovat přihrávku na 5 m do nohy. Měl pouze jednu solidní střelu.

 

/Rypi/