Aubameyang netrénuje s prvním týmem, do APN bude chybět

Pierre-Emerick Aubameyang momentálně netrénuje s prvním týmem Arsenalu, mimo sestavu „A“ bude minimálně do APN. (9. ledna – 6. února) Připravovat se tak musí sám. Tvrdí to alespoň Telegraph.

Zatímco většina opor anglické nejvyšší soutěže odjede v nejzazší možný termín, tak Aubameyang naopak bude mít dovoleno opustit klub co nejdříve.

Britský deník rovněž uvádí, že klub se dvaatřicetiletého útočníka bude chtít v lednu zbavit, a to ať už hostováním, nebo prodejem. Nevyřeší-li se situace, Arteta znovu bude o budoucnosti bývalého kapitána jednat. V souvislosti s odchodem by svoji roli mohla hrát Barcelona.

Již dříve The Athletic informoval, že zvěsti o zpoždění ohledně tetování jsou mylné. Ačkoliv si gabonský borec měl nově nechat udělat další malůbku, tak za ním do Londýna přijel specialista z Barcelony. Problém měl nastat ve chvíli, kdy se Aubameyang vrátil o den později z Francie, ze které bral nemocnou matku na vánoce do Londýna.

Pierre-Emerick Aubameyang do Arsenalu přišel téměř před čtyřmi lety. V klubu odehrál 163 zápasů, ve kterých vstřelil 92 branek a na dalších 21 přihrál. Letos nastoupil do 14 utkání Premier League, vsítil čtyři góly, připsal si jednu asistenci.