Aubameyang odjel 23 minut po finálním hvizdu. Protažení se nezúčastnil

Arsenal v derby zvítězil, Pierre-Emerick Aubameyang prohrál. I tak by se dala vyzvednout nálada okolo Gunners a za čtvrt roku dvaatřicetiletého kapitána týmu.

Neúčast gabonského útočníka v základní jedenáctce včerejšího domácího střetnutí s Tottenhamem vzbudila překvapení. To během krátké chvíle eskalovalo na pobouření a nepochopení.

Proč PEA zůstal pouze na lavičce? Striktní trenér týmu Mikel Arteta ho vyřadil z disciplinárních důvodů. Jak se později ukázalo, pozdě přišel na předzápasový sraz. Důvod měla být velká dopravní zácpa.

Arteta po zápase zůstal neoblomný, jen všechny utvrdil, jak je důležité respektovat pravidla a normy.

Aubameyang byl po celý duel v centru kamer, jeho myšlenkové pochody jen stěží šly přečíst.

Konec utkání mu však mohl a měl přinést radost. Otázkou zůstává, zda nepřevážila ješitnost.

Podle informací z The Athletic se hned po zápasové promluvě Mikela Artety sbalil a odjel ze stadionu, údajně to bylo pouhých 23 minut po finálním hvizdu.

Auba se tak nezúčastnil ani tradičního závěrečného protažení, které absolvují náhradníci zápasu.

Fanoušky tak alespoň potěšil na Instagramu příspěvkem, že Londýn zůstal červený.

Nebo to udělal jen kvůli tomu, aby neporušil další protokol, o kterém nedávno mluvil Jiří Hošek, tedy povinnost TOP hráčů Premier League hodinu po zápase dávat fotky na sociálně sítě?

To už záleží na posouzení a informacích každého z nás. PEA však poprvé výrazněji naživo začíná ukazovat, čeho je schopna jeho negativní stránka.