AW – Nechtěl jsem jet domů vyřazený

Co řekl Wenger svým hráčům o poločasové přestávce je mezi ním a hráči, ale jisté je, že byl velmi rozzlobený.

Preston byl před přestávkou lepším týmem a mohl být klidně ve vedení i o víc než „jen“ o gól.

Arsene byl výkonem Prestonu ohromen, ale méně tak výkonem svého týmu až do doby než jeho svěřenci v 2. poločase skóre otočili.

Toto pronesl Wenger po utkání :

o dalším zápase, kdy jsme museli dotahovat:

Myslím, že od začátku sezóny jsme už několikrát nepříznivé skóre otočili a vstřelili několik gólů v posledních minutách. Nejprve bych chtěl pogratulovat Prestonu ke skvělému výkonu, hlavně v 1. poločase jsme byli pomalejší a oni hráli s touhou, entuziasmem a kvalitou a dělali nám velké problémy. Hrálo se v plném nasazení po dobu celých 90-ti minut – byl to skvělý pohárový zápas a potřebovali jsme sáhnout hluboko, abychom dnes vyhráli. V 2. poločase to bylo celé jen o nás, ale Preston pokračoval v dobré defenzivní práci a my jsme museli být trpěliví a vytvořit si něco speciálního- to se nám na konci podařilo. Dnes to bylo velmi dobrý zápas.

o tom, jestli byl o poločase naštvaný:

Ano. Jsme top tým z Premier League a byli jsme horším týmem v 1. půli. Preston měl šance a já myslím, že jsme nedokázali zachytit rychlost zápasu. Samozřejmě jsem nechtěl jet domů vyřazený z FA Cupu.

o tom, co se mu na Prestonu líbilo:

Řekl bych jejich organizace, rychlost jejich přechodu do útoku, když získali míč. Pokaždé jsme s tím měli problémy. Celkově mě zaujala jejich inteligence, myslím, že odehráli celý zápas velmi chytře. Preston je dobrý tým a upřímně jsem byl dnes nimi ohromen.

/Arsenal.com/