AW o Coquelinovi a možnostech

ohledně zápasu s ManCity…

Předvedli jsme velmi koncentrovaný výkon s obrovskou vzájemnou podporou a soudržností – to je vždy velmi dobrý základ. Každý přispěl tvrdou prací, skvělým nasazením. Dokážeme se soustředit na naše kvality a vylepšit technickou úroveň? Můžeme být jen silnější.

zda proběhla nějaká změna…

To co se stalo o víkendu pomohlo týmu posílit sebevědomí samozřejmě. Myslím, že přístup hráčů od začátku sezóny, v touze pomoct a vzájemné podpoře je extrémně dobrý. Základy se nezměnily – určitě si více věříme a jsme silnější v našem přesvědčení.

zda chce vidět stejného týmového ducha v každém zápase…

Samozřejmě. Věřím, že jsme ho měli vždy. Pokaždé jsme nebyli v obraně tak spolehliví, protože jsme museli všechno poslat do útoku jelikož jsme dostali brzký gól.

o tom, zda tento útok je lepší než v dobách Invincibles…

Myslím, že v dnešní době máme více hráčů na top levelu než jsme měli tehdy. V té době jsme měli vyjímečné hráče. Měli jsme méně hráčů. Soutěživost o pozice – co chctěl Walcott určitě říct – nebyla tak velká jako v dnešní době a v tomhle s ním souhlasím. Jak jsem už řekl, měli jsme pár mimořádných hráčů.

o návratu Coquelina do klubu…

Viděl jsem, že udělal obrovský pokrok v tréninku a vysvětlil jsem mu, že aby dostal potenciální šanci, musí mít zápasovou praxi. To jsem mu nemohl dopřát, mohl jsem mu to umožnit až potom co odehraje pár zápasů jinde. Přijal tuto výzvu, vrátil se a od té doby hraje a vede si dobře.

zda může být dlouhodobým řešením…

Ano, samozřejmě. Je velmi mladý. Podívejte se co se děje na hřišti. Vyhraje míč a pošle dobrou přihrávku, to je pro jeho pozici důležité.

o nabídce nového kontraktu…

Ano, nabídli jsme mu novou smlouvu. Jsem přesvědčený, že vše bude vyřešeno.

o šanci pro Özila a Walcotta…

Lidé vám vyčítají pokud nemáte na lavičce dostatek konkurence. Když už tak je, znovu vás kritizují. Je pravda, že na některých pozicích je velká konkurence. Je to luxus, který si může klub s velikostí jako náš může dovolit. Může to pomoct hráčům zlepšit se, protože konkurence uvnitř klubu je velmi důležitá aby hráči zůstali na pozoru. Jsou zde hráči, kteří jsou v trochu zvláštní pozici, není to jejich kvalita, která je zpochybňována, ale fakt, že se právě navrátili po zranění.

ohledně jeho nejlepší základní XI…

Nejlepší jedenáctka, kterou mám v hlavě, se může změnit každý týden. Žijeme ve světě kde soutěživost je klíčová a odvíjí se od posledního předvedeného výkonu v zápase.

 

/arsenal.com/