AW o neodpískané ruce, VAR a rotaci

Vedení Premier League v pátek rozhodlo o odložení zavedení technologie VAR (Video Assistant Referees) o další sezónu, Arsène Wenger však věří, že se nejedná o správné rozhodnutí. A nejen na toto téma byl náš manažer tázán v návaznosti na klíčové rozhodnutí  v  St James‘ Parku, kdy střela Pierre-Emericka Aubameyanga zjevně zasáhla ruku Jamaala Lascellese v pokutovém území soupeře…

na střelu Aubameyanga, která zasáhla Lascellesovu ruku v první půli…

Rozhodčí jsou rozhodčí a chcete, aby tu byli. Naneštěstí vedení Premier League opět rozhodlo o nezavedení technologie VAR, což já osobně vnímám jako velmi, velmi špatné rozhodnutí.

na to, jestli je pro zavedení VAR…

Ano, protože dříve byla Premier League tvořena lidmi s progresivním myšlením, kteří chtěli být na špici Evropy. A fungovalo to. Teď se ale domnívám, že po takovém rozhodnutí jsme spíše v Evropě pozadu a že všechny velké zápasy v této sezoně byly rozhodovány s chybami, které mohly být eliminovány použitím VAR – to platí zejména pro zápas Manchesteru City s Liverpoolem v rámci Ligy mistrů.  Mladá generace po celém světě je na využívání VAR zvyklá a nevyužívání této technologie je může od PL odradit, protože vidí, že to v ostatních zemích funguje.

na změny v sestavě…

Někteří byli zranění, jiné jsem nechal odpočívat, protože se dostatečně nezotavili po řadě zápasů, které jsme v poslední době odehráli.

na zraněné…

Ramsey utržil ránu, po které se nemohl dostat do žádného dalšího kontaktu. Ostatní byli lehce pokopáni a testy jim nedovolili do zápasu nastoupit.

na to, že Aubameyang s Lacazettem nastoupili od začátku společně…

První půle v jejich podání byla slibná. Ve druhém poločase však byli stejně jako zbytek týmu méně kreativní. Ale v prvním poločase si vytvořili dobré šance.