AW o Szczesnym, týmovém duchu a duelu lídrů

o Wojtovi…

Samozřejmě pracoval velmi tvrdě. Zareagoval opravdu dobře. Je na trénincích soustředěný na 100 % a pracuje intenzivněji než kdy jindy. Nyní je tu ta pravá konkurence. Já jen musím udělat rozhodnutí, kdo bude hrát v příštím zápase.

zda jeho odpověď byla důležitá…

Ano, pro mě to bylo je to nejdůležitější, pokud je hráč v určité chvíli zpochybňován – jak zareaguje jen ukazuje sílu jeho charakteru a v tomto ohledu si vedl doposud Wojciech extrémně dobře.

o tom, zda nálada je nejlepší za celou sezónu…

Možná, ale musíme být v našem povolání s náladou velmi opatrní protože se strašně rychle může změnit. Nejlepší způsob jak se s tím vypořádat je uspět a zajistit si dobrý výsledek v následujícím zápase. Potřebujete mít vyváženost mezi optimismem a naléhavostí. Samozřejmě požadujete vysokou úroveň koncentrace a to je něco, čeho chceme nyní dosáhnout. Vstupujeme do období čtyř měsíců, které rozhodnou o celé sezóně. Je třeba si uvědomit, že tomu musíme odevzdat %. 

o zápase ManCity vs. Chelsea…

City jsou v prozatimním průběhu na druhém místě, pět bodů za Chelsea a osm před Kanonýry. Nicméně AW věří, že výhra 2-0 na Etihad Stadium dala jeho svěřencům impuls, který potřebovali k tomu aby tento rozdíl stáhli.

„Pomůže to. Samozřejmě to pomohlo protože jsme byli zpochybňováni o tom, co jsme loňskou sezónu nedokázali. Sundat tu tíhu z našim ramen určitě pomůže.“

„Když spolu hrají dva velké týmy vždycky si přejete jejich remízu. A většinou ji taky dostanete! Mohla by to být remíza, pro ManCity by to byl přijatelný výsledek, protože by je to nedostalo ze závodu o titul. Je před nimi stále dlouhá cesta se ztrátou pěti bodů ale nejsou ještě bez šance. S osmi by už to bylo mnohem složitější.“

 

/arsenal.com/