AW o zápase CFC vs. ManU, Dortmundu a závodu o titul

Zde si můžete přečíst některé další otázky novinářů a odpovědi AW ze včerejší tiskovky…

o tom, zda vítězství ManU posune Arsenal do boje o titul…

Matematicky ano, ale my musíme vyhrát naše zápasy. To je vše, co můžeme udělat.

o tom, zda by vyměnil semifinále za více bodů v PL…

Není to otázka o výměně – nemáme povolání, kde vyjednáváme, bohužel. Děláte, co můžete v každé jednotlivé soutěži a v FA Cupu se nám daří velmi dobře. Chceme v tom pokračovat.

o ztrátě bodů Chelski proti United…

Soustřeďme se na naši práci. Jsem trochu překvapený, že dva zápasy stejné velikosti se hrají v ten samý čas. Je zde mírný střet, který se těžko chápe.

o tom, že se zároveň hraje semifinále FA Cupu a zápas CFC vs. ManU…

Něco by se s tím mělo dělat. Jsem překvapený, že to nerozebrali ve smlouvách s televizí, protože v podstatě to, co se stalo, mělo být naplánováno. Dva televizní kanály, které platí spoustu peněz za fotbal, mají střet zájmů, když vysílají oba zároveň. To by se v rámci země nemělo stávat.

o konkurenci zápasu Chelsea a Man Utd…

Ne, ale chtěli byste, aby to byl unikátní souboj. Obzvlášť semifinále a finále. Chcete, aby se to nekřížilo s jinou soutěží. Je to pro mě překvapení [že se kříží s dalším důležitým zápasem].

o Jurgenu Kloppovi…

Nejsem agentura na dosazování manažerů a mám rád každého manažera, respektuji každého, ale ten cirkus mi připadá trochu směšný.

o tom, zda by nejlepší hráči Dortmundu mohli přestoupit…

Je na každém klubu, aby dělal ta správná rozhodnutí a respektoval Dortmund. Dortmund je velký klub a přežije, má schopnost udržet si své nejlepší hráče. Mají obrovskou historii spojenou se skvělými výsledky a úspěchy, takže si nemyslím, že toto Dortmund zastaví.

rada, kterou by dal manažerům ze zahraničí, kteří přicházejí do PL…

Zkuste prosadit své nápady a stejně tak se přizpůsobte místní kultuře a respektujte ji.

 

/arsenal.com/