AW po Ludogortsi + 2. část

Arsenal se kvalifikoval do vyřazovací fáze Ligy Mistrů již po 17 v řadě, když včera večer zvítězil v napínavém utkání na hřišti bulharského týmu 2-3.

Arséne Wenger dohlíží na tuto nepřetržitou šňůru již od roku 1999 a takto se vyjádřil médiím mimo jiné o…

o 17 letech kvalifikace ze základní skupiny…

Věřím, že nejtěžší věcí v životě je udržet se na nejvyšší úrovni několik let. To co se nám povedlo jen dokazuje, že jsme dost konzistentní, postoupili jsme i letos a snad se dostaneme ještě dál. Nyní nás čeká zápas, díky kterému můžeme skupinu vyhrát, hrajeme doma, takže pojďme udržet sérii dobrých výsledků i proti PSG a potom budeme mít velmi dobrou pozici k vítězství ve skupině.

zda chtěli zvítězit s menším úsilím…

Ne, nepřijeli jsme zde, abychom se méně snažili.  Ludogorets nás donutil vyvinout dokonce ještě větší úsilí. Vítězství jsme museli obětovat hodně. Ludogorets je pro mě velmi silným mužstvem. Občas v životě nevíte, jak dobří jste, a to Ludogorets momentálně ani neví. Třeba se vrátí příští sezónu a poučí se, naučili se toho dost, vrátí se se stejným týmem a uhrají nějaké dobré výsledky.

co se na něm změnilo za posledních 20 let…

Kromě barvy vlasů a pár nových vrásek se nezměnilo nic protože cítím pořád stejnou vášeň a stále miluji svůj klub, nyní dokonce ještě více, než před 20 lety.

o bláznivém zápase…

Trochu nás hned ze začátku nachytali a rázem to bylo 2-0. My však nezpanikařili, hráli dál vyrovnaně a pomalu se vrátili do zápasu. Dobré bylo to, že poločas skončil 2-2. V druhé půli jsme trochu opadávali fyzicky, sice jsme dále dominovali hře, ale byli jsme vystaveni nebezpečí v podobě jejich brejků. Pak bych chtěl říct tři věci. Zaprvé, náš gólman předvedl jeden nebo dva důležité zákroky, zadruhé se nám podařilo vstřelit branku těsně před koncem a naposledy Ludogorets je opravdu silné mužstvo, které, na rozdíl od zápasu na Emirates, vydrželo hrát až do finálního hvizdu.

o vítězné brance…

Víte, řekl bych, že velcí hráči dělají správné rozhodnutí v zápasových situacích, kterým čelí. Vždy vyberou to optimální řešení. V jednu chvíli jsem si myslel, že to nebylo zrovna nejlepší řešení, jakmile byl ale míč v síti, tak jsem názor změnil! Pomyslel jsem si, že to měl zakončit dříve, jeho vlastnosti ale dokázali, že měl pravdu on.

o zkoušce charakteru…

Musím vyjádřit uznání týmovému duchu protože je spojen s přesvědčením. Když máte za sebou několik dobrých výsledků, projeví se v kolektivu zdravá mentalita, a to se nakonec projeví i v zápasech, jako je tento.

/arsenal.com/

Komentáře

 1. Bangbang (karma: 1442) #1

  tak včera to bylo vydřené vítězství, ale počítá se výhra, otočení nepříznivého stavu, trefil arsene a ten jeho lišácký kukuč…. bylo to vydřené vítězství, ale počítají se 3 body do tabulky, trefili se giroud i ozil (maestro) …. já byla klidná i po 0:2, sestra řekla, že máme kvalitu a že to do poločasu srovnáme a druhou půlku vyhrajeme. a protože jsme srovnali, tak to byla jen otázka času .-))) a teď na kurník!

 2. mc1897 (karma: 175) #1

  Ako je to v Champion League s poradim pri rovnakom pocte bodov?
  Myslim ze rozhoduje vzajomny dvojzapas, body, skore v nom. A co dalej ? Pocitaju sa tam klasicky goly vonku za dva?
  Ak teda x-neme s PSG doma 2:2 a budeme mat obaja 14 bodov (my vyhrame s Baselom a oni s Bulharmi rovnakym rozdielom), kto pojde z prveho miesta dalej ?
  EDIT: nasiel som, aj nadalej plati pravidlo gol vonku za dva.

 3. Martin Pado (karma: 200) #1

  1) počet bodov zo vzájomných zápasov
  2) skóre zo vzájomných zápasov
  3) počet strelených gólov vo vzájomných zápasoch
  4) počet strelených gólov na ihrisku súpera zo vzájomných zápasov

  V prípade remízy 1:1 by všetky tieto kritéria boli vyrovnané a v tom prípade nasleduje:
  1) celkové skóre
  2) počet strelených gólov vo všetkých zápasoch v skupine
  3) počet strelených gólov na ihrisku súpera vo všetkých zápasoch v skupine
  4) počet víťazstiev v skupine
  5) počet víťazstiev na ihriskách súperov v skupine
  6) lower disciplinary points total based only on yellow and red cards received in
  all group matches (red card = 3 points, yellow card = 1 point, expulsion for
  two yellow cards in one match = 3 points)
  7) higher club coefficient

  Posledné dve kritéria sa mi už nechcelo prekladať 😉

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.