AW po přátelském zápase s Chelsea

Druhá půle se na Ptačím hnízdě trochu zpozdila kvůli menším nesrovnalostem ohledně střídání Oliviera Girouda. O důvodech tohoto zdržení a také o Alexisovi byla tato tisková konference.

Francouzský útočník chtěl na hřiště vstoupit po poločasové přestávce jako střídající hráč, na chvíli mu to ale nebylo umožněno.

o tom, že Giroud chyběl na soupisce pro zápas…
Ano, byl zde problém. Nechápu, proč nebyl na soupisce. Nechtěli jej nechat hrát a měli jsme menší spor, protože my jsme jej nahlásili. Nakonec jsme ale dostali shora zelenou, takže mohl hrát.

o zápase…
Myslím, že to byl zápas na dobré úrovni, který jsme nakonec prohráli. My jsme trochu zamíchali sestavou a myslím, že to byla dobrá příležitost vidět na této úrovni hráče, kteří s ní nemají žádné zkušenosti. Zkoušel jsem postavit dva týmy, které byly složené z hráčů, kteří hrají pravidelně, a mladíků. Samozřejmě, že jsme byli méně vyspělí než Chelsea. Také to byl poslední den naší tour, bylo to celkem dlouhé a dnes večer jsme již vypadali trochu unaveně.

o hraní v Číně v takových podmínkách…
Myslím, že to mělo malý dopad. Jsme trochu unavení, protože jsme tvrdě pracovali. Dnes večer letíme zpátky a budeme regenerovat. Je normální, že hráči jsou po dvou týdnech intenzivní přípravy trochu unavení. V tomto týdnu jsme odehráli dva zápasy proti silným soupeřům, ale pro nás je to rozhodně lepší než hrát proti slabým týmům. Hráli jsme proti dvěma velkým týmům a bylo dobré vidět potenciál všech našich hráčů v zápasech, jako byly tyto.

Arséne Wenger byl tázán i na situaci ohledně Alexise, ostatně jako na každé tiskovce během předsezónní přípravy. Otázka padla i na téma možnosti hrát 39. zápas Premier League mimo UK.

o spojení Alexise s PSG…
Je to pouze výmysl médií. Je jedno, jestli jej chce klub z Anglie nebo ze zahraničí.

o potencionálním 39. zápase v Asii…
Myslím, že to jednou přijde, proč ne? Pokud to neuděláme my, tak to bude někdo jiný. Tato myšlenka se vznáší ve vzduchu i ve Francii nebo Španělsku a určitě se v budoucnu dočkáme toho, že některé země budou své zápasy exportovat. V tuto chvíli to ale nevypadá reálně, v příštích dvou třech letech, ale proč ne potom?

/arsenal.com/