AW po vítězném zápase se Stoke

V neděli odpoledne se mohl Arséne Wenger tvářit šťastně, v první půli zápasu proti Stoke se však tvářil spíše frustrovaně. Výkon v druhém poločase byl o mnoho lepší. Co za tím zlepšením stálo? I na tuto otázku odpovídal náš manažer na tiskovce po zápase.

o zápasu…
Zaprvé bych chtěl říct, že Stoke hrálo opravdu dobře. Zadruhé, my v první půli nehráli vůbec dobře. Chybělo nám tempo, říz. V druhém poločase jsme to však napravili. Tak jak jsem v prvním poločase cítil, že bychom mohli zápas i prohrát, v druhém už jsem věřil, že jej vyhrajeme. To byl rozdíl v přístupu týmu. Vysvětluje to, proč to bylo o poločase 0-0 a na konci utkání 3-0.

zda byla první penalta správně odpískaná…
Z lavičky to jako penalta vypadalo. Podívám se na to znovu, slibuji. Ale nemyslím si, že by Ozil spadl úmyslně.

o vlivu Lacazetta…
Nejde jen o něj, tempo a přístup celého týmu byl jiný. V první půli nám chyběla soudržnost. Hra byla velmi pomalá. V druhé půli už bylo naše tempo mnohem lepší.

zda se Welbeck zranil…
Ano, má problém se zády.

o návštěvnosti…
Ve čtvrtek se fanoušci vrátí, nebojte. Vysvětluje to fakt, že jsou Velikonoce. Lidé odjíždí za rodinami a o tom se v Premier League moc nepřemýšlí. Také byla reprezentační pauza. V Premier League jsme to tak v posledních dvou třech týdnech měli. Hlavně je to proto, že již nehrajeme o titul. Lidé ví, že se to už nezmění.

zda nižší návštěvnost ovlivní výkon v Premier League…
Ne, doma máme docela dobrou sérii. Možná jednu z nejlepších za dlouhou dobu. Myslím, že jde o kombinaci kvality a vstřelených branek. Předvedli jsme zde kvalitní výkony, dokonce i v těch dvou zápasech, které jsme prohráli – proti City to byl zápas po prohraném finále Ligového poháru a proti United jsme vyprodukovali 33 střel – předvedli jsme mimořádné výkony. To ve venkovních zápasech jsme ztratili šanci a fanoušci jsou kvůli tomu zklamaní.

o Petru Čechovi…
Dnes je mu už lépe. Možná absolvuje i menší trénink. I tak si myslím, že na čtvrtek ještě nebude připravený.

o tom, co Gareth Southgate myslel tím, když řekl ‚ať si uklidíme před vlastním prahem’…
Vždy podporuji lidi, kteří bojují proti rasismu. Od té doby, co jsem přišel do Anglie, se s tím anglický fotbal vypořádal docela dobře. Je bitva u konce? Určitě ne, protože je zde stále prostor pro zlepšení. Nemyslím si, že by lidé zde ten problém ignorovali.

zda o poločase něco vyladil…
Ano. Osobně sem cítil, že to nebylo tak o fotbalu, ale spíše mentální problém. Hráli jsme v PL po dlouhé pauze, během toho někteří vypnuli a odpočívali, čeká nás velký zápas v Evropské lize a někteří si třeba myslí, že v PL nám už o nic nejde. Ve fotbale ale nejsou přestávky, ve svých výkonech si musíte udržet kontinuitu. Hráči si to uvědomují. Myslím, že tato skupina hráčů je velmi zdravá, velmi silná, má vzájemnou podporu a v druhém poločase velmi dobře odpověděli.

o formě Aubameyanga…
Dnes předvedl dvě skvělé věci. Zaprvé, dal dvě branky, zadruhé, druhou penaltu daroval Lacazettovi. To je skvělé.

o tom, že dal příležitost Lacazettovi před možností hattricku…
Lidé jsou vždy překvapení, když jste štědrý. Mělo by to být normální. To je na tom to skvělé, tohle pomůže týmu být silnějším.

o tom, že byl první, kdo s ním poté slavil branku…
Máme v týmu skvělého ducha. Kdybychom jej neměli, nevzpamatovali bychom se z finále Ligového poháru. Pojďme se od toho odrazit a pokračovat ve vítězné sérii.

o našem překvapení, když jsou fotbalisté štědří…
Když jde o útočníky, tak je to překvapení ještě větší. Ale nejsem tím překvapen, vím, že si ti dva velmi dobře rozumí. Líbilo se mi to, tým to učiní silnější. Lacazette se vrátil po dlouhém zranění. Myslím, že je to skvělé. Udělali byste to taky? Nejsem si jistý!

zda mohou hrát Lacazette a Aubameyang spolu…
Ano, myslím, že mohou.

o tom, jak ti dva mohou spolu hrát…
No, myslím, že Aubameyang hrál dlouhou dobu na levé straně, v Saint Etienne a první rok v Dortmundu ještě s Lewandowskim hrál nalevo. Po odchodu Lewandowskeho do Bayernu se přesunul na střed.

zda byl Lacazette stoprocentně fit…
Stále trochu postrádá zápasové tempo. Byl mimo hru dva měsíce a tvrdě makal, stále mu ještě malý zlomek chybí. V tréninku vypadá dobře, má říz. Jak dlouho může v zápase vydržet? Nevím. Určitě ale potřebuje ještě jeden nebo dva zápasy.

zda může Lacazette ve čtvrtek nastoupit…
Nevím. Chvíli budu muset počkat, než se rozhodnu.

Tags: , , , ,