Arséne Wenger po zápase se Sunderlandem

Arséne Wenger po dnešním vítězství nad Sunderlandem jako vždy odpovídal na dotazy novinářů v tiskovém středisku na The Emirates Stadium…

Boss řekl, že  „Van Persie udělal rozdíl“.

O přínosu Robina van Persieho…

No, vsítil dva góly. Myslím, že musíte trochu analyzovat hru, aby bylo vidět, jak je důležitý. První gól byla ukázka týmové práce a druhý zařídil díky svým schopnostem, které jsou výjimečné.

O zápasu…

První 25 minut jsme hráli dobře, a když soupeř srovnal, mohli jste vidět zakolísání v sebedůvěře. O poločase se dal tým dohromady a pak už byl druhý poločas celý náš. Sledoval jsem pár víkendových zápasů a musím říct, že ze všech týmů, které hrály venku, byl Sunderland 100% soustředěný, hráli s šesti záložníky a čtyřmi obránci a bojovali o každý palec na hřišti. Neviděl jsem včera mnoho týmů, které by takto hrály, takže si zaslouží ocenění. Postarali se, aby ten zápas byl pro nás obtížný.

O šancích z volných kopů…

Nezužitkovali jsme dobře své volné kopy, to je oblast, ve které se můžeme zlepšit. Pokud zhodnotíte, kolik jsme dnes měli volných kopů ze zajímavých pozic a kolik útočných rohů, cítím, že musíme umět své standardní situace lépe zužitkovávat.

O rostoucí sebedůvěře…

Nyní jsme vyhráli pět domácích zápasů v řadě. Pokud dokážeme dát dohromady další dva nebo tři dobré výsledky, pomůže to naší sebedůvěře, protože můžete vidět, že přístup a týmový duch jsou skvělé. Dokonce i o poločase jsme měli dobrou odezvu. Máme motivaci i potřebnou kvalitu, takže dřív nebo později se tam dostaneme.

O kapitánské pásce Van Persieho…

Mnoho lidí zpochybňuje jeho vůdcovské schopnosti, ale já věřím, že on je naprosto oddaný každý den. Co je ještě více důležité, tak že na hřišti odvádí svou práci.

O jeho statutu rozehrávače volných kopů…

Patří mezi nejlepší v lize, spolu se Sebastianem Larssonem. Myslím si, že Larsson možná zahrává volné kopy nejlépe v celé soutěži.

O Van Persieho smlouvě…

Záleží, čemu říkáte oddanost. Pro mě není oddanost o tom, jak dlouho jste v klubu. Dokud jste v klubu, budete vždy podávat 100% výkon do posledního dne vašeho kontraktu. To je podle mě oddanost. Délka kontraktu je ovšem něco naprosto jiného. Podle mě máte hráče s desetiletou smlouvou, kteří nejsou plně oddaní a pro mě to není o délce kontraktu. Ví, že jsme připraveni o tom začít jednat, ale nejdůležitější je přítomnost a jak moc jste oddaní, dokud jste stále v klubu.

 O tom, jestli je nová smlouva pro Van Persieho v „ideální situaci“…

Naneštěstí ideální situace ve fotbale nejsou tak často. Ideální situace je když prodlouží svůj kontrakt, ale pokud to neudělá, musíte to respektovat. Víte, že je důležité, aby hrál, jak hraje, protože všichni jsme zde, abychom viděli  neobyčejné fotbalové hráče a on takovým je.

 O Marseille…

Marseille má dobrý tým, ale jsou v lize trochu pod tlakem, protože nezačali sezónu tak silní, jak si představovali. To na vás vyvíjí tlak. V Lize Mistrů hrají dobře, to bezpochyby, protože to je soutěž, kde jsou menší očekávání a jsou tudíž pod menším tlakem. Jsou kvalitní tým.

 O Kieranu Gibbsovi a Aaronu Ramseymu…

Gibbs má zanícené břišní svaly. Ramsey má malou šanci být v sestavě, má únavový hamstring, který je ovšem velmi, velmi malý. Chtěl jsem mu dát trochu oddychu. Dnes by to byl risk.

 

/arsenal.com/