Arséne Wenger po zápase s W.B.A.

Wenger: „Tým hrál seriózně a odhodlaně“

O výkonu…

Cítím, že jsme celkově hráli dobře. Při první penaltě jsme měli trochu štěstí, protože ji mohl i nemusel odpískat. Co se týká zbytku tak jsme si vytvořili hodně šancí, udrželi čisté konto a ukázali velký charakter, věc, kterou mnoho lidí po posledním zápase zpochybňovalo. To je vše co jsme mohli udělat, odvedli jsme velmi dobrou práci.

O přístupu West Bromu…

Chtěli nám zabránit ve hře, jsou velmi silní fyzicky, a hráli zataženě. Jejich brankář začal velmi brzo zdržovat a my byli trochu nervózní. To se myslím podepsalo na způsobu, jak jsme naložili s našimi šancemi. Ale mohli jste cítit, že jsme byli připraveni na boj a věděli jsme, že tento zápas musíme bezpodmínečně vyhrát. To se podařilo – protože s vrcholovými sportovci když musíte vyhrát, tak vyhrajete. Dokázali jsme se vypořádat s nervy a všem dnes ukázali, že jsme seriózní a odhodlaní.

O Cazorlově penaltě…

Ne [neprohlížel jsem si jí znovu]. Je mi líto pokud to nebyla penalta, ale mluvil jsem se Santim a ten řekl, že se ho dotknul a tím ztratil balanc. Možná tomu trochu přidal, to nevím. Řekl mi to těsně předtím, než jsem šel za vámi [tiskem], já se ho na to zeptal, protože jsem věděl, že vy se budete ptát mě.

O tom, jestli kontakt ve vápně znamená penaltu…

Ne nezbytně. Ale je to obtížné rozhodování, může to jít i proti vám, dnes to bylo v náš prospěch. To se prostě stalo. Myslím tím, že pokud dojde ke kontaktu a hráč padne k zemi, tak rozhodčí může a nemusí odpískat penaltu. Samozřejmě si se Santim promluvím pokud tam ke kontaktu nedošlo. Podívám se na to, nebojte.

O Jacku Wilsherovi…

Pomalu se zase stává hráčem o jakém víme, že je a dnes udělal velký krok. Mohli jste to vidět na trénincích tento týden, že má zpět tu svou výbušnost, ten rychlý pohyb na prvních třech nebo čtyřech yardech. To je věc, kterou musíte ve fotbale akceptovat, občas prostě musíte být trpěliví. Tohle mohl získat zpět pouze hraním a samozřejmě během prvních pár zápasů nemůžete být na této úrovni.

O reakci na kritiku…

Proto jsem pyšný na dnešní vítězství, protože z pohledu celé sezóny je důležité, abychom dobře zareagovali, pokud jsme zatlačeni ke zdi. Také proto, že náš charakter byl po výkonu z minulého týdne zpochybňován. Na to můžete odpovědět pouze výhrou na fotbalovém hřišti.

O zahazování šancí…

Myslím, že to je jediné negativum dne, nedokázali jsme dobře proměňovat naše šance. Ale šance v tomto zápase jsme si vytvářeli, což se o minulém říci nedá.  Na to nejsme zvyklí. Věřím, že pokud budeme o trochu klidnější, tak tyto šance budeme proměňovat mnohem častěji.

O rotování se sestavou proti Bradfordu…

Trochu ano. Například Sagna hrál dnes s velmi bolavým kotníkem. Je natolik tvrdý chlapík, že řekl, že může hrát. V úterý bude odpočívat a potom možná ještě jednou nebo dvakrát. Ale do zápasu půjdeme se silnou sestavou, jsme ve čtvrtfinále a máme šanci postoupit. Chceme ji využít.

O Alexovi Oxlade-Chamberlainovi…

Věřím, že má stejný trend jako Jack. Stává se lepším, silnějším, dospělejším a hlavně mnohem odhodlanějším. V jeho hře je mnohem více mužnosti než kdy dříve. Jsem potěšen výkonem, jaký dnes předvedl.

 

/arsenal.com/