AW po zápase EL s Ostersundsem

Arsenal je již jednou nohou v další fázi vyřazovacích bojů Evropské ligy, když si v úvodním utkání dvojzápasu proti Ostersundsu připsal pohodové vítězství 3:0 na hřišti soupeře.

Po zápase odpovídal náš manažer na dotazy novinářů, které směřovaly na výkon týmu, k plánům na odvetu, chycené penaltě či výkonům Ainsley Maitlanda-Nilese a Henrikha Mkhitaryana.

o pohodlném vítězství…
Ano, myslím, že jsme se dobře adaptovali na hřiště. Možná byli ze začátku zápasu trochu opatrní a my jsme toho využili. Cítil jsem, že bylo důležité neinkasovat, když to bylo po poločase 2-0 v náš prospěch. Myslím, že jsme měli prostor ke vstřelení jedné nebo dvou dalších branek v druhé půli, ale zápas jsme i tak kontrolovali a celkově zvítězili pohodlným způsobem.

zda nechá v odvětě některé hráče odpočívat…
Nevím, nemyslím si. Pokusíme se zápas opět vyhrát. Možná protočíme hráče, kteří dnes nehráli a necháme odpočívat jednoho nebo dva hráče, kteří dnes hráli.

o tom, co si myslí o Ostersundsu a zda jej někdo zaujal…
Ano, věřím, že celkově hráli dobře. Nevzdali se, bojovali až do poslední minuty. Jejich kapitán předvedl zajímavý výkon, myslím, že je to velmi dobrý hráč, stejně jako záložník, který naskočil v průběhu hry. Jde o dobrý celek, který v zápase ukázal pozitivní přístup. Poté, co jsem je dnes viděl, již rozumím tomu, proč v Evropské Lize uhráli tolik dobrých výsledků.

o důležitosti Ospinou chycené penalty…
Pro mě bylo důležité, abychom si nepokazili dobrý výkon. Myslím, že jsme byli v té situaci trochu lehkovážní a mohla nám na jazyku zůstat hořká pachuť.

o výsledku, který ospravedlňuje silnou sestavu…
Ze začátku to byl trochu risk, protože jsem netušil, jak náročné bude pro naše hráče jejich hřiště. O víkendu nás ale nečeká žádný zápas, takže o to jednodušší rozhodnutí to bylo. Jediným riskem bylo zranění. Jsem šťastný, že jsme neměli v tomto ohledu žádné problémy a hřiště bylo docela dobré.

o výkonu Maitlanda-Nilese ve středu zálohy…
Je to jeho přirozená pozice. Myslím, že jeho hra byla z 80 % dobrá. Umí dobře získávat zpět ztracené míče. V defenzivě je docela silný, má dobré zrychlení a na první start to byl pozitivní zápas.

zda vidí možnost zavedení umělých trávníků v Anglii…
Ne, věřím, že v Anglii máme dobré správce hřiště. Osobně preferuji živý trávník, ale rozumím, že v takových podmínkách mají tento povrch.