AW po zápase s Chelsea

AW na dnešní tiskové konferenci zářil radostí, a to díky vítězství nad rivalem ze Stamford Bridge trefami Alexise, Thea a Mesuta.

Obzvlášť potěšený byl týmovým pojetím hry, který hráči předvedli. Níže se můžete dočíst, na co se jej představitelé tisku po zápase ptali.

o předvedeném výkonu…
Cítil jsem, že hlavně v prvím poločase jsme chtěli hrát ve vysokém tempu, dostat je pod tlak, hrát týmově a rychle si přihrávat – a to docela fungovalo. Je to jeden z těch momentů v životě, kdy si jako manažer řeknete ´dneska je skvělý den´. První půle byla téměř dokonalá. V té druhé to bylo trochu nahoru dolů, ale v první jsme ukázali obrovskou kvalitu. Hráli jsme ve vysokém tempu, v pohybu, a to je způsob, kterým chceme hrát.

o důvodech tohoto výkonu…
Myslím, že v posledních třech týdnech byl náš tým na vzestupu. Dnes to byl pro nás dobrý test, zda je to skutečně tak, zda bychom v tomto trendu mohli pokračovat. Mohla Chelsea zastavit náš progres? Celkově náš kvalitní výkon potvrdil, že jsme na cestě vzhůru. Od brankáře po hrotového útočníka dnes nemůžete nikomu nic vytýkat za jejich výkon.  Nyní se pojďme nadále zlepšovat. Stále je zde prostor na zlepšení. Ukažme, že dokážeme i bránit všichni jako tým, stylem, kterým chceme hrát fotbal.

zda se první poločas nedá srovnat s ničím za posledních pár let…
Jelikož je zrovna po zápase, jsem v pokušení říct ano, protože je to jeden z těch zápasů, kde chcete aby se vám obzvláště zadařilo. Ano, byl to jeden z nejlepších výkonů za poslední roky.

zda je stejně optimistický a hladový jako před 20 lety…
Jsem ještě hladovější, protože vím, že už přede mnou není dalších 20 let. Taky i proto, že cítím větší zodpovědnost, nejste v době před 20 lety, kdy vás mnoho věcí nezajímalo. Více si uvědomuji, o čem všem Arsenal je, takže si myslím, že ta tíha dělat lidi šťastnými a udržet je šťastné je mnohem náročnější, než v době, kdy jsem sem přišel.

o čekání na další titul…
Ukončení zápasové šnůry bez vítězství proti Chelsea bylo pro nás významné, protože nám to pomohlo vyhrát velký zápas. Ale mezi vítězstvím ve velkém zápase a titulem v PL je dlouhá cesta. V tuto chvíli vypadá City velmi silně, ale pokud budeme i nadále předvádět takové výkony, udržíme si stejnou kvalitu výkonů a budeme konzistentní, tak máme šanci.

o Coquelinovi…
Jde o stejné zranění kolene, stejné místo, jako loni proti West Bromu. To je negativní událost tohoto dne. V tuto chvíli nevíme, zda je poškození stejně tak velké, musíme si počkat 48 hodin. Ze stadionu mu museli pomoci odejít, podepřít jej, takže mám trochu starosti.

o hlučnosti fanoušků…
Vždy tvrdím, že je jen na nás, abychom si fanoušky získali na naši stranu a ne naopak. Vždycky se nám to nepodařilo, myslím, že loni, hlavně v jedné velmi vypjaté části sezóny, tomu tak nebylo. Ale dnes si myslím, že souhlasili s kvalitou našeho výkonu.

o výkonu Walcotta…
Myslím, že jeho výkon nemůžete zpochybňovat. Hlavní jeho letošní změnou je jeho přístup. Je připraven bojovat, je odhodlaný a víte, že si okamžitě získá fanoušky. Theo Walcott tohoto formátu je naprosto jiným hráčem.

/arsenal.com/