AW po zápase s Crystal Palace

Dle Wengera bylo naše včerejší vítězství výsledkem především týmového výkonu, i přes toto tvrzení však vychvaloval především dva hráče, kteří předvedli skvělou souhru.

Alexis dal poprvé v sezóně dvě branky a právě druhou mu skvělým pasem připravil Jack Wilshere. Wenger je potěšený hlavně jejich plným odhodláním, i když jim smlouva vyprší na konci sezóny. Wenger odpovídal na dotazy novinářů, které směřovaly…

na výkon týmu…
Celkově si myslím, že jsme předvedli velmi dobrý výkon, pozitivní. V přechodu do útoku jsme hráli plynule a dobře jsme kontrolovali zápas. O poločase to bylo 1-0, ale mohlo to být i více, v určité fázi zápasu se samozřejmě domácí tým, který hraje o udržení v lize, zvedne a zatlačí na vás. V druhém poločase jsme prvních pět minut začali zase velmi dobře. Měli jsme dvě dobré šance, ale nakonec to bylo 1-1, potom jsme ukázali charakter a za stavu 3-1 opět kontrolovali hru. Za stavu 3-2 jsme zase byli trochu nervózní a závěr zápasu jsme už tolik nekontrolovali, celkově to byl ale dobrý týmový výkon.

na Jacka Wilshera a Alexise…
Hráči, kterým končí kontrakt, jsou vždy zpochybňovaní, ale nejlepší způsob, jakým můžou ukázat, že jsou týmu stále oddaní, je právě takovýto výkon. O Jackovi jsme se nedávno bavili, vrací se zpět do skvělé formy a týmu v této době dodává něco zajímavého. Nakonec si připsal skvělý finální míč, a přesně to od něj také chcete.

zda Alexis přes svátky odletěl do Paříže…
To je pravda. Měli jsme 24. a 25. volno, ale on neodjel do Chile. Potkal se se svou rodinou, ale v Chile to nebylo.

o smlouvě pro Wilshera…
Sedneme si společně. Naplánované je to na začátek ledna.

zda nemají zpoždění…
Ne, nemáme. Řekl jsem, že bychom tu situaci mohli vyřešit na konci prosince. Řekl jsem mu, že se sejdeme, sedneme si a popovídáme si o jeho budoucnosti. To jsem udělal, ale hráli jsme ve čtvrtek, hrajeme v neděli a pak zas ve středu, takže v tuto chvíli se soustředíme především na zápasy. Na začátku ledna si společně sedneme.

o výkonu Alexise…
Myslím, že předvedl velmi dobrý výkon, od první minuty byl soustředěný. Takový Alexis je prostě skvělý, známe jej a tyhle výkony od něj chceme vídat pořád.

o dlouhodobé oddanosti Alexise…
Zaprvé, nikdo neví, co se bude dít, vždy je těžké takto spekulovat. V tuto chvíli se soustředíme na krátkodobé hledisko, zvítězit v následujícím zápase s hráči, kteří jsou odhodlaní a připraveni bojovat. Není jisté, jak dlouho někde zůstanete, ale dokud někde hrajete, musíte předvádět to nejlepší.