AW po zápase s Hull City

Arséne Wenger jako již tradičně odpovídal na otázky po utkání s Hull City.

Na obvinění Phila Browna, že Cesc Fabregas mal
údajně plivnout na topánky Briana Hortona (asistent trénera Hullu)

Nic jsem neviděl. Viděli jsme dnes dobrý fotbal. Hull bojoval velmi urputně. Zasloužili jsme si vyhrát po všech těch šancích, která jsme si vytvořili a zahodili. A zpět k otázce. Opravdu nevím co se tam stalo.

Ptal jste se Cesca zda to udělal?

Nic neudělal. Nic jsem neviděl, rychle jsem odešel a opravdu jsem nic neviděl.

Na to, zda Phil Brown lhal

Nevím co viděl. Pokud se mě  zeptáte co jsem viděl, odpovím jednodušše. Nic. Jsem zde abych hovořil o fotbale. Nejsem specialista na vytváření novinových kauz a podobných věcí. Omlouvám se, ale nemůžu mluvit o něčem, co jsem neviděl.

Na to, zda padl vítězný gól z offsidu

Nebyl to offside. Šlo to takhle: Djourou hlavičkoval, brankář míč vyrazil přesně do míst, kde stál Gallas. Offside samozřejmě neplatí, když vám nevědomky přihraje protihráč.

Na to, proč nepodal Philu Brownovi ruku

Nikdo tam nebyl. Po zápase jsem si s ním šel potřást rukou a nikdo tam nebyl. Pat Rice za ním šel. Když jsem viděl, že tam nikdo, není šel jsem do tunelu, abych na něj počkal. Věděl že tam budu, ale pořád nepřicházel, tak jsem šel do šaten. Klidně si s ním potřesu rukou nyní, nemám s tím žádný problém. Samozřejmě, že bych si s ním chtěl potřást rukou, proč ne? Ale proč bych měl čekat v tunelu, když se vůbec neobjevil.

Na to, zda měl o poločase rozmíšku s Brianem Hortonem

Ne. Jsem zde 12 let a incidentů v tunelech jsem viděl hodně. Ale nikdy jste mě neviděli na tiskovce říkat, on udělal tohle a ten zas tamto. Je politovánihodné že by to manager soupeře udělal.

Na to, zda bude zkoumat obvinění proti Cescovi

Budu se držet toho, co jsem dnes řekl

Tým dosáhl semifinále

Konečně se bavíme o fotbale. Chceme se dostat do finále. Prohrávat od začátku zápasu 1-0 není moc příjemné, obzvláště proti stylu fotbalu, který Hull praktikuje.

Pokud se podíváte na druhý poločas, Hull měl jen jednu střelu na bránu, kterou měl na svědomí Geovanni. Byla sice nebezpečná, ale kromě ní byl zápas ve druhém poločase v naší režii.

Na důležitost získávání pohárů

Ano. Za to nás médie kárají. Ale já věřím, že pokud si udržíme týmového ducha a zaměříme se na zlepšení naší hry a výkonů, tak něčeho dosáhneme. Chceme, aby hrál každý v dobré formě a potom budeme nebezpečím pro každého soupeře.

Na to, zda hrál Aršavin se stehy

Ano hrál. Měl jich na noze rovných sedm. Včera si nemohl nazout kopačku, ale dnes už ano, a odehrál dobrý zápas.