Arsene Wenger sa vyjadril po víťaznom zápase s Pompey…

O Senderosovom vylúčení…

„ Ak nebol Kanu v ofsajde, tak nemal inú možnosť.“

O hre mužstva…

„ Myslím si, že dnes sme previedli obdivuhodný výkon a boli sme odtestovaní vo všetkých oblastiach, v ktorých by mal byť team silný. Prvý polčas sme hrali fantastický futbal, boli sme stále pre súpera nebezpečný a vyhrávali sme 2:0. V druhom polčase sme museli podstúpiť veľkú skúšku našej mentálnej sily a obstáli sme. Od začiatku sezóny sa niečo udialo s tímom,
hráči za seba na ihrisku bojujú, medzi hráčmi panuje veľká súdržnosť a veľké zapálenie pre hru. Môžete vidieť, že tím je šťastný z toho akým štýlom hrá, čo dokázal aj dnes.“

O ofenzívnom prejave hry…

„ Sme ambiciózny, viete to? My sme super-ambiciózny a to samozrejme vytvára tlak.
Ale my s tým vieme žiť a hrať, pretože tento tím bol vytvorený preto, aby hral ofenzívne a viem, že vzájomná podpora v mužstve je veľmi dôležitá a to aj na ihrisku môžete vidieť.
Vždy sme sa snažili útočiť, aj za stavu 3:1, s desiatimi mužmi dve minúty do konca zápasu.
Ja osobne som si veľmi vychutnával pohľad na štýl hry môjho mužstva.“

O prevzatí klubu…

„ Mám pocit, že piatková tlačová konferencia bola práve o tom, takže by som rád uzavrel debatu o tejto téme. Myslím si, že mám dobrý a dostatočne kvalitný tím, ktorý je schopný bojovať o titul. Ja som vybral týchto hráčov, ja im verím a takisto verím, že aj oni zdieľajú moje ambície. Peniaze sú, aj budú. Vždy ich bude buď dostatok alebo nedostatok. Pretože keď ich máte napr. sto a súper ich má dvesto, takisto túžite mať dvesto. Potom máte dvesto, ale súper už má štyristo. Kde to má potom skončiť? Veľmi záleži na tom, aké prostriedky má súper ale na druhej strane si myslím, že všetci majú svoj filozofiu, podľa ktorej si chcú vybudovať svoje mužstvo.“

O stabilite klubu…

„ Videli ste dnešný zápas. Cítim, že sme stabilný. Pre futbalový klub je dôležité to, čo sa deje na ihrisku.“

O rokovaniach ohľadne novej zmluvy…

" Momentálne máme malú prestávku, ale táto situácia môže napredovať. Veci by sa mohli pohnút už tento týždeň a ak sa tak stane budete informovaný.“

O individuálnych výkonoch…

„ Myslím si, že Rosický odohral výborný zápas v strede poľa a aj Fabregas samozrejme, ale aj taksito celý team. Je radosť, sledovať tento team, pretože sa nesnaži ľudí svojou hrou oklamať. Diváci cítia tie vibrácie, ktoré vychádzajú z mužstva, keď sedia na tribúnach a sledujú ich v akcii.

O Fabregasovej streleckej úspešnosti…

„ Dal som si urobiť z jeho minuloročných výkonov kazetu a neverili by ste koľko šancí mal.
V každom zápase minimálne tri! Keď bol malý chlapec strieľal veľa gólov a aj keď sa vám strelecky nedarí, potenciál zostane vo vás, ale časom sa vráti. Cesc má mnoho vlastností
Paula Scholesa. Inteligenciu v hre, schopnosť presne prihrávať, predvídavosť v momente, kedy má isť do pokutového územia. Ľudia zabúdajú, že má len dvadsať.“