Arsène Wenger po zápase s QPR

Wenger: „Dnes jsme potřebovali být trpěliví“

O výkonu…
S výsledkem jsem velmi spokojený, protože jsme si sami prohráli dva zápasy a sebevědomí bylo trochu pošramocené. Hráli jsme seriózně, docela dobře jsme přihrávali a dnes jsme potřebovali být trpěliví. Tým QPR má kvalitu, nemyslím si, že zůstanou na posledním místě. Bylo důležité neudělat chybu, počkat si na naši šanci a proměnit jí. Měli jsme i trochu štěstí když soupeř dostal červenou kartu, protože nám to posledních dvacet minut ulehčilo. Ale celkově jsme odehráli seriózní zápas proti dobrému týmu.

O návratu Wilshera…
Můžete vidět, že technicky je tam kde má být a dneska odevzdal vše a co mu chybí získá v soutěži. Trochu obtížněji se dostával do tempa zápasu, do celkového rytmu, ale celkově podal velmi kvalitní výkon.

O důvodu nasazení Wilshera…
Rozhodl jsem se aniž bych mu to řekl, protože když nehrajete po tak dlouhou dobu, tak není vždy snadné se s tím vyrovnat a vždy se toho od vás na hřišti hodně očekává. Také jsem cítil, že sebevědomí týmu bylo trochu strhané a občas hráči se zkušenostmi a kvalitou to trochu odlehčí.

O tom, kdy mu řekl, že bude hrát…
Že bude hrát jsem mu řekl dnes v 10:30. Myslím si, že pokud je někdo mimo hru po tak dlouho, tak je lepší, když nad tím, že bude hrát nemůže moc přemýšlet.

O tom, zda teď už může hrát pravidelně…
Nevím – záleží jak zareaguje. Po tak dlouhé pauze je to chvilku lepší a chvilku horší. Dobré je, že ho dneska kopnuli, ale nebyl z toho žádný problém. Zbytek se ukáže s odehranými zápasy. Teď, po takovém zápase ho určitě nenasadím v úterý [proti Reading v Capital One Cupu]. Nominuju ho příští víkend? To nevím.

O tom, jestli se na něj QPR zaměřili…
To bych neřekl. QPR věděli, že se musí plně soustředit, aby nám zabránili ve hře a to dělali dobře. V záloze mají dobré hráče – Diaite a Granero jsou dobří fotbalisté. Nemyslím si, že měli v úmyslu ho okopávat.

O zákroku Granera na Wilshera…
Ano, obával jsem se. Po 17-ti měsících doufáte, že se situace nebude opakovat. Rozhodčí byl v dobré pozici, já jsem si myslel, že to byl velmi tvrdý zákrok, ale on se rozhodl nedat žlutou kartu. Poté ukázal červenou Mbiovi, podle mě zaslouženě. Ale celkově měl sudí dobrý zápas.

O pozdních šancích QPR…
Nemyslím si, že šlo o taktiku, bylo to psychické. Mohli jste vidět, že jakmile jsme dali branku, tak jsme chtěli udržet výsledek a hráli jsme v 11ti proti deseti. Pokud je tým plný sebejistoty možná si můžeme dovolit darovat soupeři šanci a stejně hrát směrem dopředu. Ale tady jsme prostě jen chtěli udržet výsledek – což ukazuje jak rychle se z týmu dokáže vytratit sebedůvěra.

O Cazorlově přestřelení brány…
Žádný z hráčů něco takového úmyslně nedá. Pokud byste znali Santiho, tak víte, že stále nechápe, jak se mu podařilo to nedat.

O zranění Gervinha…
Je to problém s kotníkem, ale v tuto chvíli nevíme, jak vážný.

O comebacku Sagni…
Hrál dobře. Je fyzicky připravený, nebyl mimo tak dlouho jako Jack a nemá žádný problém. 

/arsenal.com/