AW po zápase s Watfordem

Dnes jsme ukončili sérii tří po sobě jdoucích porážek v rámci PL, podruhé za sebou udrželi čisté konto a vybojovali tři důležité body. AW po zápase odpovídal na dotazy ohledně výkonu týmu, Čechova úspěchu či asistencí Ozila.

o dnešním zápase…
Myslím, že jsme měli velmi dobrý první poločas. Lituji, že jsme nevyužili naše šance, protože v druhé půli nás Watford dostal trochu více pod tlak. S jejich volnými kopy jsme si ale dobře poradili. Drželi jsme pohromadě a nakonec jsme využili jejich slabé chvilky v defenzivě. Nakonec to bylo přesvědčivé vítězství. Ještě více to podtrhuje úspěch Petra Čecha, který si připsal 200. nulu v PL. To je neskutečné. Navíc chytil penaltu, což bylo velmi důležité.

zda jsme dnes míč dávali rychleji od nohy…
Myslím, že ano. Ano. Šlo o otevřenou partii. V Miláně jsme míč posouvali velmi rychle, dnes rovněž, ale v druhé půli jsme už trochu ztratili na tempu. Přišlo potom i pár špatných přihrávek, v druhé půli nám už trochu scházela svěžest.

zda je to velké vítězství s ohledem na rotaci v sestavě…
Udělal jsem šest změn. Chtěl jsem některé hráče nechat odpočinout, jako třeba Koscielneho, který měl problém s lýtkem. I s Ramseym jsem byl opatrný. Wilshere zase vydal spoustu sil ve čtvrtek večer, to byla hodně fyzicky náročná hra. Ohromně jsem ale chtěl tento zápas vyhrát a bylo to náročné, ve výsledku nás to trochu dostane z té negativní spirály, ve které jsme poslední dobou byli.

zda cítí, že jsme blízko k tomu, abychom se dostali z této špatné série…
Ano. Potřebujeme odehrát pár dalších zápasů. Zažili jsme hrůzostrašný týden, takže nás celkově čeká ještě dost práce. Teď jsme ale na dobré cestě.

zda příprava na zápas proti AC Milan byla nejtěžší v jeho kariéře…
Nevím. Je zde hodně negativismu. Je to jako déšť v Anglii, snadno se vám ho dostane. Nevím, kolik toho je mimo klub. Soustředím se na svou práci a myslím, že jsem během těch 22 let ukázal, že na to mám, že respektuji názor každého a že se soustředím na svou práci s naprostým odhodláním.

zda jej trápí apatie fanoušků a prázdná sedadla na stadionu…
Ano, samozřejmě. Chci, aby naši fanoušci stáli za svým týmem a byli šťastní. Ale potom, co se stalo v tom týdnu, je to trochu pochopitelné. V naší práci musíme na naši stranu fanoušky dostat a udělat pro tento úspěch absolutně vše. To chceme dokázat.

o čekání Čecha na svou 200. nulu v Premier League…
Musel si počkat dlouhou chvíli i na chycenou penaltu! A je docela štěstí, že to bylo zrovna proti Deeneymu, víte. Navíc ještě díky tomu získal další čisté konto. Věřím, že jeho situace za poslední dva týdny vypovídá o tom, jaký vlastně fotbal je. Během jednoho týdne se dostal z pekla do nebe. Takový dokáže život být. Tyto dvě situace se mi líbí, v první ukázal spoustu pokory a odpovědnosti a druhá dokazuje, že pro takový rekord je zapotřebí ohromné množství motivace a vysoký level inteligence. Pokud nejste inteligentní, dlouho se ve hře neudržíte.

zda je jedním z nejlepších gólmanů v PL v historii…
Nechám to hodnocení na Vás, ale já si myslím, že ano.

zda Čech patří mezi ty nejlepší…
Ano, samozřejmě, stačí se podívat na to, čeho dosáhl. Konzistence je v životě to nejtěžší.

o tom, že Mesut dosáhl na metu 50 asistencí rychleji, než kdokoliv před ním…
Možná se změnil svět. Osobně jej mám velmi rád. Když dostanete negativní hodnocení, musíte se s tím vyrovnat. Možná, že v dnešní době musí být hráči v tomto ohledu silnější než kdy dřív.

zda si myslím, že „cojones“ komentář dříve během sezóny dnes mohl hráče motivovat…
Nemůžete hrát fotbal nebo jakýkoliv jiný sport bez toho, abyste byl hrdý. Takže takové věci se do toho vždycky trochu dostanou. Jako moc? Nevím. Ale samozřejmě to nějakou roli hraje.

o tom, co jej dnes nejvíce potěšilo…
Fakt, že jsme vyhráli zápas, to zaprvé. Po těžkém čtvrtečním večerním zápase jsme měli dost silného týmového ducha na to, abychom se v neděli opět spojili dohromady. Chvílemi jsme hráli velmi dobře a chvílemi jsme se museli semknout a přetrpět to. Celkově jsme odvedli dobrou práci. Jsem přesvědčen, že je to dobrý základ pro budování týmového ducha a jsme s hráči dnes velmi spokojen v tomto ohledu. Způsob, kterým zareagovali na ten katastrofální týden, je prostě úžasný.

o souhře útočných hráčů…
Máme prostor pro zlepšení, ale mohli jste vidět, že góly dávat umíme. Není náhoda, že jsme se trefili proti Crystal Palace, Evertonu nebo dnes, od ledna jsme dali mnoho branek spoustě týmů. Osobně bych chtěl uznat zásluhy našim obráncům za dnešek a za Milan. Velmi se jim dařilo, a to je moc důležité.

o čtvrteční odvetě proti AC…
Řekl jsem Vám, že sebevědomí přichází pomalu, ale vrací se společně s týmových duchem. Ukázali jsme jej a nyní jsme proti AC v dobré pozici. Pojďme se v klidu připravit, s pokorou a udržme v týmu touhu.

/arsenal.com/