AW po zápase se Swans

AW odpovídal na dotazy novinářů po vybojovaném vítězství, které jeho tým zvládl uhájit o 10 hráčích po vyloučení Granita Xhaky.

o tvrdě vydřeném vítězství…
Ano, to co vypadalo jako pohodové odpoledne skončilo velmi nepříjemným způsobem. Naštěstí se nám to povedlo překonat. Chvílemi jsme předváděli fantastický fotbal, ale za stavu 2-0 jsme možná trochu polevili v soustředění. Poté se to za stavu 3-1 stalo znovu. Když jsme hráli o deseti a vyhrávali 3-2, mohli jsme klidně vstřelit čtvrtou branku, stejně tak jsme ji ale mohli obdržet. Nakonec jsme to zvládli. Hráli jsme jako tým, s týmovým duchem až do konce. V závěru to bylo velmi obtížné.

zda týmový duch pomohl Arsenalu se skrze toto dostat…
Ano, cítil jsem to tak. Zformovali jsme se v 10 lidech do obrany a zesílili ji. Měl jsem pocit, že rozdílové bylo také to, že každý, kdo pak naskočil, byl naprosto soustředěný. To pomohlo.

o červené kartě Xhaky…
Vypadalo to tvrdě. Byl to úmyslný, promyšlený faul. Za mě to vypadalo na tmavě žlutou, rozhodčí však viděl světle červenou. [dark yellow – bright red v originále pozn. překl.]

zda se z toho Xkaha poučí…
Myslím, že inteligence znamená, že neuděláte dvakrát stejnou chybu a já doufám, že se z toho poučí.

zda se bude proti červené kartě odvolávat...
Ne.

zda mluvil s Xhakou ohledně disciplíny…
Ne, zatím ne. Předím, v Německu, dostal pár červených karet, ale vůbec si nemyslím, že by to byl zákeřný hráč. Někdy předvedl trochu neohrabané zákroky, protože není od přírody obránce, je to hráč, který rád jde dopředu. Promluvím si s ním. Myslím, že Barrow tomu taky trochu napomohl, protože mohl pokračovat dál. Rozhodčí ale viděl ošklivý faul a jeho rozhodnutí musíte respektovat. Tak to prostě je a on se z toho musí poučit.

zda byl Ozilův gól podobný Van Bastenově klasice…
Nechci nic srovnávat, byl to ale krásný gól. Když se podíváte na jeho dnešní zakončení, trochu vás napadne, že svou šanci střílet moc často nevyužívá. Když jej vidím na tréninku, tak v podstatě skóruje, kdykoliv se mu zachce. Když promluvíte s brankáři, řeknou vám, že je jedním z hráčů, u kterých je nejtěžší předvídat, kam pošle míč. Jsem šťastný, když v zápasech dává branky a doufám, že mu to dodá chuť zkoušet to dál.

zda byl Walcott zklamaný z toho, že nedal hattrick…
Mohl dát tři nebo dokonce i čtyři branky, protože mu další šanci naservíroval Ox. Dal ale dvě. Myslím, že jich má nyní sedm a to je vcelku povzbudivé.

o tom, že Walcott vypadá trochu více houževnatý…
Vyměnil bych ve vaší větě „trochu více“ za mnohem více.

/arsenal.com/