AW před odvetou CC proti Chelsea

Ve středu večer nás čeká domácí odveta proti Chelsea. První zápas semifinále Carabao Cupu skončil bezbrankovou remízou a postupové šance jsou tedy pro oba týmy stejné. 

Na předzápasové konferenci se novináři Wengera vyptávali na Chelsea, mladíky z akademie, spekulace o Aubameyangovi, Welbeckovi či Giroudovi nebo na novou posilu, Henrikha Mkhitaryana. A jak Boss odpovídal, si můžete přečíst níže…

o důležitosti středečního utkání…
Je to důležitý zápas a my chceme postoupit do finále. Máme k tomu příležitost doma proti Chelsea. Myslím, že se tyto týmy znají velmi dobře. První zápas byl příliš svázaný, druhý bude určitě více otevřený, protože v určité fázi se bude muset hra více otevřít, když se týmy budou snažit zápas dotáhnout do vítězného konce. Měl by to být mnohem zajímavější zápas než ten předchozí.

zda teď ví, jak hrát proti Chelsea…
Vždy si musíte dávat pozor, když tohle říkáte, myslím, že to mezi těmito týmy bylo vždy velmi těsné a rozhodující by mohla být forma, s jakou ten den týmy nastoupí. Rozhodnout by také mohla intenzita motivace. Vždy to bylo těsné, jedná se o dva dobré týmy, které se velmi dobře znají, takže je to náročné, velmi nepředvídatelné.

zda je Arsenal proti Chelsea favoritem…
Upřímně, nevidím zde žádného favorita. Když se podíváte na posledních sedm zápasů, uvidíte, že to bylo vždy velmi těsné, takže byste mohli říct, že z toho nevychází žádný favorit. My ale hrajeme doma a cítíme se zde velmi silní, takže z toho chceme získat výhodu.

o užívání produktů naší akademie…
Nezapomínejte na Iwobiho či Bellerina, jsme tým, který nastupuje v základu se čtyřmi či pěti hráči, kteří vyšli z naší akademie.

zda je pro manažery těžké věřit mladíkům…
Myslím, že když se podíváte na intenzitu PL v dnešní době, tak to moc nepodpoří manažery v rozhodnutí riskovat s nasazením mladých hráčů. Když v pátek večer skládají tým, vsadí více na jistotu a zkušenosti, než aby dali příležitost mladíkům.

o jeho reakci na výměnu Mhkitaryan/Alexis…
Ztratili jsme hráče světových kvalit a jednoho takového získali. Jak účinné to bude? To bude záležet na výkonech obou hráčů. Mkhitaryan má kvality na to, aby dobře zapadl do našeho týmu, do naší hry, která je založena hodně na pohybu a kvalitní technice. Myslím, že má vhodné vlastnosti, dobrý týmový přístup a věřím, že to bude fungovat. Může hrát na různých pozicích – na kraji či ve středu zálohy. Myslím, že je hodně všestranný a to by nám mohlo pomoct v efektivitě v útoku.

na to, co přinese do útoku…
Řekl bych, že kvalitní náběhy, kreativitu a také dokáže proniknout přes obranu svými přihrávkami. Také má skvělou techniku a zkušenosti. Ví jaké to je bojovat na nejvyšší úrovni.

zda si věří, že z Mkhitaryana dostane to nejlepší…
Doufám, že ano. Nepochybuji o jeho přístupu, jeho odhodlání, jeho touze. Možná trochu trpěl díky konkurenci, kterou měl v týmu předtím, ale teď je to pro něj výzva. Pro mě bude výzva to, abych dokázal dostat vše z jeho talentu. Jej čeká nová výzva, ve které mu chceme pomoci k tomu, aby v ní byl úspěšný.

zda angažmá v United nějak ovlivnilo jeho sebevědomí…
To zas tak moc nevím, ale určitě se o tom dozvím mnohem více v následujících dvou nebo třech týdnech.

zda naskočí rovnou do prvního týmu…
To bude záležet na týmovém výkonu a také jeho kondici a výkonech na tréninku.

zda může hrát vedle Mesuta…
Samozřejmě, že mohou hrát spolu.

o tom, jak si je jistý, že přivede Pierre-Emericka Aubameyanga…
JIstý nebo nejistý? Nevím. V tuto chvíli nejsme blízko uzavření žádné dohody, ať už se jedná o Aubameyanga nebo kohokoli jiného.

zda by byl připraven nechat odejít Girouda opačným směrem…
Vyjednávání zatím nejsou tak daleko.

jak daleko vyjednávání je v tuto chvíli…
Nikdy nevíte, jak daleko jste. V tuto chvíli se jedná zatím stále jen o možnosti. V hlavách máme další věci a máme spoustu možností na jiných pozicích. Finální rozhodnutí ještě nepadlo.

o možné souhře Mkhitaryan – Aubameyang…
Díváte se na hráče a jejich kvality, co mohou do týmu přinést. Pokud jsou hráči dobří, vždy spolu mohou hrát.

o zprávách, které spojují Danny Welbecka s Besiktasem…
Ne, chci aby tady Danny zůstal.

zda už v dalších obchodech půjde jen o hostování…
To bude záležet na našich příležitostech. Můžeme někoho koupit. Na všech frontách jsme zaneprázdnění, celkově si myslím, že jsme otevřeni různým možnostem. Využijeme každé příležitosti k posílení týmu. Pokud někdo chce koupit naše hráče, zhodnotíme to – hráči, kteří mají u nás menší šanci hrát, odešli, hráči, kteří si zaslouží hrát, protože jde o skvělé hráče, nás také opustili. Pak se nakonec uvidí. Stále se toho, jako obvykle, na trhu stane ještě spoustu.

zda vidí výměnu hráčů jako budoucnost…
Ano, mohlo by se to stávat častěji, přestupové částky jsou totiž obrovské a jsme i v pozici, kdy hráči za tři čtyři měsíce nemají žádnou cenu, takže to je pro naše rozhodování taktéž velmi důležité.

o tom, že v příjmech jsme na 5. místě, ale na příchody dáváme méně než top 10…
Ano, samozřejmě, ale také nesmíte zapomínat, že nás omezují banky kvůli výstavbě stadionu. Je důležité, abychom respektovali finanční plán. Jak jste řekl, tvrdě jsme pracovali na tom, abychom byli bohatší, a to se i povedlo. Nyní musíme utratit peníze co možná nejrozumněji na trhu, který se vymyká kontrole. Věřím, že navzdory finančním supervelmocím, které jsou v lize a nyní i v Evropě, je stále důležité, abychom se soustředili také na to, abychom získávali a vyvíjeli hráče z vlastních zdrojů. Myslím, že cesta, kterou se fotbal ubírá, není jen o tom, kupovat hráče za šíleně vysoké částky, ale také mít v týmu hráče, kterým na klubu záleží, mají pocit sounáležitosti a jsou pyšní na to, že jsou součástí klubu. Radši bych klub podpořil v tom, aby dával více peněz na kvalitní práci s mládeží, což už děláme, než v tom, aby šel cestou, kdy jde jen o miliony a ne tak moc o hodnotu.

zda jej znepokojuje to, že někdo o nás prohlašuje, že jsme klub, který jen prodává…
Ne, neznepokojuje mě to. Když hráči dospějí do určitého věku a chtějí odejít, musíte to respektovat. Všichni tito hráči mají jen pár měsíců do konce svých smluv. V určitou chvíli se musíte rozhodnout, zda se ještě upíší na další 4 roky nebo ne a musí o tom hodně přemýšlet.

/arsenal.com/

Tags: , , , , ,

Komentáře

 1. Bercus (karma: 49) #3

  Je důležité, abychom respektovali finanční plán. Jak jste řekl, tvrdě jsme pracovali na tom, abychom byli bohatší, a to se i povedlo. Nyní musíme utratit peníze co možná nejrozumněji na trhu, který se vymyká kontrole. … Velice pěkná věta, plně souhlasím, že obchodování s hráči, jejich platy a další záležitosti okolo fotbalu se kontrole vymykají a jak jsem tu pár měsíců zpět tvrdil, jednou se tato hora peněz sesype. Neříkám, že nechci vidět Arsenal hrát na vrcholu ligy, na druhou stranu nejsem příznivcem utrácení 200 milionů Euro za pouhého hráče, člověka, který se může zranit, nemusí se v novém klubu chytnout, atd. a za pár měsíců je z drahokamu jen „bezcenný“ kámen. Škoda, že Arsenal již nedokáže konkurovat se svým platovým stropem, který ještě před pár lety praktikoval. A škoda, že organizace FIFA nedokáže peníze v nejlepších ligách světa regulovat po vzoru např. NHL, kdy právě platové stropy otevřeli cestu novým strategiím, novým formám budování týmu, zapojování mladých, co dle mého fotbal zoufale potřebuje a udělalo by to fotbal lepším.

  • Reebosh
   Reebosh (karma: 206) #7

   Skvěle napsáno. Hlavně proto jsem fanouškem Arsenalu, který si drží zásady i v téhle zblázněné době. Věřím, že se nám to jednou vyplatí. Člověk si vždy váží toho co si vybuduje, než toho, co si koupí a navíc to přímo neovlivní jeho kapsu. Spousta lidí namítala, ať uděla AW vyjímku a dá Alexisovi a Mesutovi kolik chce, tím by se ale jen spustila řetězová reakce navyšování platu v celé kabině.. Myslím, že ať už dá FIFA jakékoli regule, vždy to půjde nějak ochcat a ti poctivci na tom budou biti.

  • Mr.Crown (karma: 96) #8

   amen…souhlasím s tebou a i v debatě s kamarády vždy tvrdím, že by se mělo zavést pravidlo po vzoru NHL…sakra, vždyť je to jen člověk!!! brát 200k 300k 400k liber týdně!?? Za co proboha? Tyhle částky, jak platy, tak přestupy, jsou vyšroubované do nesmyslných cifer…kde se to zastaví? S takovou bude z fotbalu za chvíli loutkové divadlo pár zámožných šejků a velkým komparzem okolo…škoda…

   • Gunner_Pav (karma: 6104) #10

    Platove stropy by byly fajn, ale nevidim je uplne realne. Musela by se na nich dohodnout minimalne cela Evropa, coz je trochu slozitejsi nez kdyz se musi dohodnout treba NHL. Pokud by totiz platove stropy zavedla treba jen PL, tak nejlepsi hraci budou utikat jinam, atd.
    Za mne je obrovska skoda, ze UEFA netlacila/netlaci vic na FFP. Za mne to byl hodne dobry napad, ktery bylo potreba jen doladit, aby nesel obchazet tak, jak to predvadeli treba PSG, nebo Shitty. Proste kolik si klub vydela, toik muze utratit. Jediny problem tohoto modelu byl v tom, ze nijak nebrani klubum ve „vykoristovani“ fanousku, tzn ze neresi to, aby fotbal byl cenove dostupnym produktem at uz z pohledu navstevy stadionu, tak i z pohledu nakupu TV prav

     • killerhammer (karma: 1199) #14

      To sa podľa mňa nedá urobiť ako v NHL, lebo kluby v jednotlivých krajinách spadajú pôd rôzne právne jurisdikcie a v princípe sú to súkromné firmy, takže podnikajú, môžu si požičiavať, investovať a nakupovať akokoľvek, pokiaľ neskrachujú.
      Typicky, ak také niečo UEFA urobí, zaiste ich dá množtvo klubov na súd.
      A vlastne aké páky ma UEFA na kluby ?
      Môže im len zrušiť licenciu a zakázať hrať európske turnaje = najväčšie kluby sveta si spravia vlastnú súťaž bez UEFA a bez finančných pravidiel 😉
      Pekný príklad je aj nefunkčná FFP, ktorú tlačil Platini a ktorá je dnes úplne v troskách 😉

      |
     • Gunner_Pav (karma: 6104) #15

      UEFA si nemuze moc vyskakovat, protoze uz dlouho se spekuluje, ze top kluby si chteji zalozit vlastni superligu nezavislou na UEFA, cimz by se vyhnuli nezazivnym zapasum v LM s tymy z vychodu a slabsich lig. Jakykoliv podobny navrh UEFA by podobne kroky jen uspisil. Pro UEFA je LM dojna krava a tu si vzit nenechaji jen kvuli tomu aby ochranili budoucnost fotbalu, protoze ta je moc nezajima

      |
  • Gunner_Pav (karma: 6104) #6

   Problem s Dannym je, ze se nam hodne snizil pocet HG a jeho prodejem bychom prisli o dalsiho. V tomhle se uz znovu ukazuje, jak obri chyba bylo nechat jit Wojtu.
   Na druhou stranu pokud prodame Debuchycho a Davida, tak se nam uvolni dve mista na soupisce nonHG a to by melo pomoc. Pak bych s prodejem Dannyho nevahal a myslim, ze nejakych 25M bychm za nej v ramci PL dostali.
   Specialne pokud koupime PEA, budeme mit ofenzivnich hracu do zakladu dost a jako zalohu muzeme mit nejen Iwobiho, ale i mlade kridelniky typu Nelsona

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.