AW před odvetou EL proti Ostersundsu

Před čtvrteční odvetou Evropské ligy proti Ostersundsu odpovídal náš Boss na dotazy novinářů na klasické předzápasové tiskové konferenci.

o Evropské lize…
Je to jedna z našich priorit. Ještě je před námi ale dlouhá cesta. Prve se ale zítra musíme kvalifikovat do dalšího kola a až potom uvidíme, kdo by se nám v případě postupu postavil. Soustředíme se na to, ale ideálně se chceme do Ligy mistrů dostat skrze Premier League.

jak užitečná je Evropská liga pro mladé hráče…
Velmi, ale stejně tak mi dokázali, že mají kvalitu na to, aby mohli soupeřit s ostatními. Myslím, že díky této soutěži získali větší sebedůvěru, ukázali ostatním hráčům v týmu, že tito mladí hoši mají potřebnou kvalitu a mohou jejich pozice ohrozit. Soupeření v rámci týmu je hrozba pro každého, protože mladíci vždy předváděli dobré výkony.

o tom, že Mourihno loni měl EL jako prioritu č. 1…
Stalo se tak mnohem později, než ve fázi, kde jsme nyní my. Byli v semifinále. Ještě tak daleko nejsme. Musíme se soustředit na Premier League.

o tom, jak frustrující je mít hráče, kteří nemohou v pohárech hrát…
Myslím, že to bude přezkoumáno. Mnoho klubů s tím nyní bojuje, protože být takto frustrovaný uprostřed sezóny, to není příliš dobře. Když se podíváte na balík peněz, který je v tom zahrnut díky přestupům, je těžké to bránit. Každý v Evropě chce toto pravidlo změnit.

zda bude hrát Ostersunds ve čtvrtek jinak…
V minulém zápase nám ukázali dvě věci: začátek mají rozpačitý a my toho využili. Potom ale předvedli, že jsou kvalitním týmem. Pro nás je naprosto klíčové, abychom hráli dobře a udrželi si tak šanci na vítězství. Hrajeme doma a chceme vyhrát. Doma i venku získal Ostersudns v Evropské lize několik zajímavých výsledků. Proto si ten zápas od nás vyžaduje respekt. Bylo by od nás absolutně hloupé, kdybychom si mysleli, že tam jen půjdeme a odchodíme si to… Mohli bychom zažít nepříjemné překvapení.

kdo jej z Ostersundsu zaujal…
V prvním zápase byl určitě jejich nejzajímavějším hráčem Ghoddos, je výborný technicky i takticky. Opravdu mě zaujal a celkově si myslím, že jsou dohromady týmem, který předvádí dobrý fotbal.

zda by chtěl získat Ghoddose…
Nejsem v přestupovém období, nechte mě trochu vydechnout!

zda bude hrát Ostersunds s volností…
Nemají již co ztratit. Souhlasím s vámi, na začátku byli trochu nervózní. Využili jsme toho. S postupem času ukazovali čím dál víc jejich kvality. Druhý poločas byl docela vyrovnaný a my museli bojovat až do konce zápasu. Nedali penaltu, ale i tak se jedná o nebezpečný celek.

zda bude chytat Ospina…
Ano.

zda bude chytat i finále Carabao Cupu…
Ano.

zda to bylo těžké rozhodnutí, vybrat Ospinu…
Vždy je to těžké rozhodnutí, ale myslím, že v tom mají mezi sebou jasno. Od začátku sezóny to tak je. Odchytal celou soutěž. Mám dva světové gólmany a od začátku jsem se rozhodl mít jasno v tom, kdo co hraje. Zůstanu u toho.

o tom, že Ospina vychytal penaltu Ostersundsu…
V ten den to byla pro nás dobrá zpráva, ano. Pro nás to bylo především důležité, protože jsme venku udrželi čisté konto. Navíc chytil penaltu, celkově to bylo dobré.

/arsenal.com/

 

Tags: , ,

Komentáře

 1. Mirra (karma: 1218) #1

  Ač mám proti Wengerovi spoustu výhrad, tak tady s ní budu souhlasit a to ohledně pravidel nasazování hráčů do evropských pohárových soutěží po jeho přestupu v zímním období.
  Co na tom, že už v daném ročníku nějaký hráč nastoupili za jiný tým. Pravidla mu dovolila v polovině sezóny přestoupit do dalšího týmu a ta stejná pravidla by mu měla dovolit nastoupit v dresu nového týmu ve zbylých soutěžích. V rámci národní ligy to není žádný problém, tak proč v rámci evropských soutěží. To je zas takovéto polovičaté pravidlo. Buď to má UEFA povolit nebo pak zakázat zimní přestupák, protože pak chápu kluby, které koupí hráče za 30, možná 60 nebo 100 Mio Eur, a pak jsou hráč i klub frustrováni, že v evropské soutěži nemůže nastoupit.

 2. smeta (karma: 197) #1

  Trošku v tom nastupování hráčů za jiný tým vidím takovou drobnost. AW vždycky říkal, že chce, aby přestupové období skončilo před začátkem soutěže, aby nemohl 2x hrát jeden hráč proti nám, v evropských pohárech by mu to nevadilo, trošku si to protiřečí.
  Když to vezmu do extrému, tak kdybychom byly ve skupině ligy mistrů a Messi by nás sám porazil a hrál by za Barcelonu a my skončili na 3 příčce, která zaručuje evropskou ligu a pak by Messi přestoupil do Ostersundu a tam by nám dal zase třeba 5 golů a vyřadil by nás, tak by AW mluvil jinak.
  Tohle má jednoduché řešení – vyřešit přestupy před sezónou a né v půlce 🙂

  • Bangbang (karma: 1436) #1

   tak tohle v tom nevidím ani nečtu. AW je dlouhodobě proti zimnímu přestupáku, ale pokud ten přestupák je, chápu, že nevidí logiku v tom, že nemůže využít hráče, kterého za drahý peníz koupil…. v momentě, kdy by zimní přestupák nebyl, nebylo by co řešit – týmy by hrály všechny soutěže s tím, co měly na jejich začátku…. přesně jak to popisuje Mirra v příspěvku výše…
   PS: i přestupy jsou o více stranách než jen našem klubu a AW – je tam samotný hráč, jeho agent, jiné týmy… nikdy nemáš 100% záruku, že jsi v létě všechno vyřešil a nic Tě v zimě nemůže potkat….

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.