AW před odvetou EL

Na stadionu Wanda Metropolitano, kde hraje své domácí zápasy Atlético Madrid, nás v odvetě semifinále Evropské ligy čeká velmi náročný úkol.

Španělský tým nedostal branku v posledních 11 domácích zápasech, Wenger je však přesvědčen, že dokáže převážit misky vah na svou stranu. Na tiskovce odpovídal…

o domácím rekordu Atletica v defenzivě…
Minulost se musí někde zastavit, o to se budeme snažit. V prvním zápase jsme si vytvořili dost šancí, bohužel se nám je nepodařilo proměnit. V dnešním zápase si musíme uchovat stejné odhodlání a nesoustředit se až příliš na to, kde hrajeme, ale na postupné budování útoku z naší vlastní obrany.

na Diega Simeoneho…
Věřím, že každý manažer má svou osobnost a v tom co dělá, se mu extrémně daří. Snaží se ovlivnit tým v pozitivním smyslu. Mnohokrát se mu to povedlo. Minulý týden byl vykázán na tribunu, což může udělat pouze rozhodčí.

o souboji se Simeonem a mladšími manažery…
Upřímně, necítím se příliš na svůj věk. Nemyslím si, že Simeone je mladý manažer. Už má spoustu zkušeností, vyhrál finále Ligy mistrů, získal titul ve španělské lize a spoustu zkušeností má i z doby než přišel do Španělska. Nesoustředím se na vzájemnou bilanci. Mojí prací je připravit tým a soustředit se pouze na můj tým. Zapomínám na to, kdo trénuje ostatní týmy a pouze se snažím dostat svůj tým do nejlepší možné formy, aby předvedl dobrý výkon.

o Antoinu Grizemannovi…
Myslím, že se mu tam velmi daří, bohužel nás minulý týden dostal. Je to hráč, kterého hodnotím vysoko. Z Francie odešel velmi mladý a povedlo se mu prosadit v zahraničí. Má výjimečnou kariéru, vypadá, že hru miluje, což se mi na talentovaných hráčích líbí.

zda bude Wenger příští rok trénovat ve Španělsku…
Nevím, co bude příští sezónu. V tuto chvíli se soustředím na to, abych svou práci zde dobře zakončil. Myslím, že člověk by měl odvádět nejlepší výkony po celou dobu, s plným odhodláním a energií. Rád bych si jednou řekl, že jsem tak pracoval do posledního dne. Chtěl bych se jednou poohlédnout zpět a říct si, že jsem tento milostný románek ukončil dobře.

jak moc dychtí po tom, aby opustil klub v pozici, kde bude hrát příští rok LM…
Povedlo se mi to 20 nebo 21 let v kuse. Samozřejmě, že toho chci dosáhnout.

zda se těší na večerní zápas…
Ano, samozřejmě. Ve fotbale si myslíte, že už jste viděli vše, ale vždy vás něco překvapí. Každý zápas vás překvapí – proto je to vždy nové dobrodružství. Nikdy nevíte, co očekávat. Proto je vzrušení vždy stejné.

/arsenal.com/