AW před Sotonem

Jako vždy, tak i před sobotním zápasem se AW zúčastnil předzápasové konference a odpovídal na dotazy zvídavých novinářů.

o Flaminiho přestupu do Palace…
Přinese jim zkušenosti. Nakoupili velmi dobře, protože teď mají Flaminiho, Bentekeho a Loica Remyho. Velmi dobře posílili, s Cabayem v záloze budou silným týmem.

o obavách ohledně disciplíny Granita Xhaky…
(pozn. překl. Granit dostal v zápase proti Portugalsku 2 žluté a následně červenou kartu)
Máme starosti o disciplíně každého hráče. Věřím, že výsledky jsou spojené s disciplínou. Pokud nejste disciplinovaní, je velmi těžké získat dobré výsledky.

o manažerských kvalitách Eddie Howea…
Upřímně, nevím kdo po mě přebere tuto práci, ani nevím, kdo převezme vaši práci! Jsou to otázky, na které je pro mě nemožné odpovědět. Snažím se odevzdat to nejlepší až do poslední chvíle a přeji vše nejlepší tomu, kdo nastoupí po mě.

o bossovi Sotonu Claudu Puelovi…
Je nyní dost zkušený, protože je mu přes 50, dlouho pracoval ve Francii a je to chlapík, který má pevnou vůli k dobré práci a má skvělé znalosti ohledně celé hry. Velmi dobře se mu dařilo v Nice, jeho posledním klubu, takže věřím, že je dobře vybaven na to, aby měl dobrý vliv i v Premier League.

zda jej Puel někdy na tréninku „sejmul“…
(pozn. překl. AW Puel trénoval dlouho dobu v AS Monaco)
Puel byl známý, že i na tréninku ostře napadal. Dokonce by byl schopný ráno na tréninku před finále poháru jít do souboje a i kdyby to byl manažer – žádný problém!

o tom, jak repre pauza narušila organizaci v klubu…
Toto je na top úrovni trošku problém. Nemáte příliš mnoho času trénovat a hrajete mnoho soutěží. Mohl jsem se soustředit na hráče, kteří tady zůstali ty dva týdny a sledovat ty, kteří se vraceli zpět. Možná někteří z nich budou odpočívat, protože hrajeme opět hned v úterý. Fakt, že mám kompletní soupisku mi ulehčuje rozhodování.

/arsenal.com/