AW před středečním duelem s Chelsea

Středeční duel proti Chelsea bude již 60. střetnutí Wengera a Blues. V posledních třech zápasech jsme s londýnským rivalem neprohráli, Wenger však přiznal, že jeho tým je po remíze 1-1 s West Bromem pod velkým tlakem.

Novinářům odpovídal na tradiční předzápasové tiskovce na jejich dotazy, které se týkaly…

důležitosti středečního utkání…
Ztráta není v tuto chvíli ještě příliš velká. Víme, že naše domácí forma bude naprosto klíčová, navíc jsme se vrátil frustrovaní z West Bromu, kde jsme ztratili dva body. Víme, že nás to vystavilo ještě většímu tlaku k tomu, abychom ve středu získali dobrý výsledek.

zda jsou si týmy blízko tak, jak tomu bylo při jeho příchodu…
Ano, v posledních dvou letech to tak vypadá. Několikrát jsme s nimi hráli a výsledky byly vždy těsné, kromě domácího zápasu z loňska, který jsme vyhráli 3-0. Hráli jsme proti nim několikrát a vždy to byly velké bitvy. Chelsea se vrací zpět do skvělé formy. V poslední době jsou velmi vyrovnaní, takže to pro nás bude ve středu obrovská výzva.

náročnosti tří zápasů proti Chelsea v jediném měsíci…
Máte starosti pouze s tím následujícím zápasem, se zbytkem se vypořádáte až po něm. Ve fotbale je důležitá jen jedna věc, a tou je následující zápas. Zklamání z West Bromu musíme hodit za hlavu a soustředit se na výzvu zápasu proti Chelsea.

důvodu, proč nemůže hrát Arsenal proti Chelsea vyrovnaněji…
Jste trochu přísný, loni jsme získali celkem 75 bodů a k tomu vyrovnanost potřebujete, navíc jsme vyhráli FA Cup proti silnému týmu. Jen proto, abyste se dostali do finále FA Cupu potřebujete být konzistentní. Věřím, že Premier League je velmi vyrovnaná a pro každého velmi náročná. Cílem v roce 2018 je vyhrát každý jednotlivý zápas a ten příští je proti Chelsea.

potencionálních příchodů a odchodů v klubu během lednového okna…
Je velmi těžké říct, kdy se něco stane, protože jsme na trhu a chystáme se udělat pár věcí. Kdy se něco stane, je však těžké říct, protože to nezáleží pouze na nás.

pozic, které by chtěl posílit…
Jsme otevření všem pozicím pro výjimečného hráče, který může týmu něco přidat navíc. Také to záleží trochu i na zraněních a na druhé straně na tom, s kým zvládneme prodloužit smlouvu, protože budeme muset nést důsledky těchto rozhodnutí a odpovědět na ně.

spekulací ohledně zájmu o Luize a Lemara…
Ne, nechci mluvit o žádném konkrétním jménu, ale tyhle spekulace jsou špatné.

zda jsou spekulace o Luizovi nepravdivé…
Ano.

pokroku v rozhovorech o prodloužení kontraktů Ozila, Wilshera a Alexise…
V naší práci je to tak, že si jeden den myslíte, že jste udělal pokrok a druhý den jste zase o krok zpátky, takže dokud není něco podepsáno, nerad o tom budu mluvit.

jaký má plán kdyby Alexis, Ozil a Wilshere v létě odešli…
No, jak se s tím vypořádáme…zaprvé, ještě jsme je neztratili a zadruhé, odpověděli bychom tak, že přivedeme hráče top kvality.

zda dostal nějaké nabídky na Alexise nebo Ozila…
Nikým jsme nebyli kontaktováni, ne.

zda je sebevědomý v tom, že je v týmu udrží…
Snažíme se, ale víte, že jsem na to odpovídal již několikrát. V tuto chvíli není o čem moc mluvit, ale je třeba se soustředit na příští zápas.

toho, že Wilshere chce podepsat novou smlouvu…
Zrovna jsem na to odpovídal, chci aby zůstal. Dokud není nic podepsané, můžete být akorát zticha a oznámit vše, až se to vyřeší, tak jednoduché to je.

zda bude výhodnější Alexise prodat, než jej nechat odejít v létě zadarmo…
Upřímně, nyní se soustředím na příští zápas. Navíc, klub již přišel o tolik skvělých hráčů a vždy na to dobře zareagoval. I přesto, že klub opustili velcí hráči, Arsenal byl i poté v silné pozici. Ale chcete si udržet své nejlepší hráče, ano.

zda je vyděšený z toho, že ztratí Ozila, Alexise a Wilshera…
Ne. Chci totiž, aby zůstali. Proč bych měl být vyděšený?

/arsenal.com/