AW před Swansea

Jmenování Boba Bradleyho do funkce manažera Swansea zaplnilo přední stránky médií v Anglii a USA. Samozřejmě, že i toto bylo tématem předzápasové tiskovky.

Jako jeden z prvních zahraničních manažerů v Premier League si je Arséne Wenger vědom výzev, kterým bude Bradley čelit a řekl o něm, že má všechny potřebné atributy k tomu, aby uspěl

o Bobu Bradleym…
Má mnoho zkušeností. Není to nováček, hodně se nacestoval a nasbíral mnoho zkušeností ve Spojených Státech. Byl i v Egyptu, naposledy ve Francii a nyní je v Anglii, což je pro něj určitě skvělá příležitost. Je to také dobré pro Premier League, protože PL se ve Státech rozjíždí. Mít zde Američana určitě vytvoří další zájem o PL v USA. Je vybaven na to, aby se vyrovnal s tím, co se po něm bude žádat.

o nedůvěře, kvůli jeho národnosti…
Nejlepší způsob je vyhrávat, ať se mu to ale daří až po nás! Nechcete vytvářet nedůvěru jen kvůli vašeho původu. Důležité je být kvalifikovaný na práci, kterou děláte, bez ohledu na to, odkud jste.

kam se Arsenal posunul od prohry se Swans v březnu…
Myslím, že toto je teď v sázce. Čeká nás v sobotu domácí zápase se Swansea, což je dobrá příležitost ukázat, že jsme se posunuli vpřed. V té době jsme byli v trochu složitém období a musím uznat, že jsme měli ten den trochu smůlu. Může to být ale podobný zápas.

o dobrém losu…
[pozn. překl. čeká nás Swansea, Ludogorets, Middlesbrough, Reading, Sunderland a opět Ludogorets] Mám dost zkušeností, což jste mi teď i řekli, takže jsem velmi opatrný. Loni jsme s nimi zažili opravdu negativní zkušenost, protože jsme pak ztratili možnost vyhrát PL. Máme skvělou možnost dokázat, že jsme se z toho poučili a že jsme schopní vypořádat se s takovýmito soupeři. Toto je pro nás v sázce. Musíme se znovu začít soustředit na nás, hráči byli pryč a v podstatě tady skoro nikdo nezůstal. Musíme ukázat, že jsme schopní vypořádat se s takovým losem, kde jsme za favority. Loni jsme toho nebyli vždy schopní, takže chceme letos ukázat, že jsme se pohnuli vpřed.

zda reprezentační přestávka rozhodila rytmus týmu…
Ano, ale jsem na to zvyklý a týmy v PL budou schopny se rychle opět soustředit na ligu po návratu z mezinárodních zápasů. To je také pro nás důležité – ukázat, že navzdory těmto přerušením dokážeme zase začít na stejné úrovni.

zda Arsenal v tomto ohledu předtím strádal…
Ano, ačkoli pokud se podívám na výsledky po repre pauze, není to negativní. A v sázce není jen toto. Hrajeme velmi náročnou Premier League a co musíme ukázat, že se můžeme dostat na vyšší level a pokračovat ve zlepšování. Je zde určitý prostor ke zlepšení a čím rychleji se dokážeme na tyto cíle zaměřit, tím rychleji budeme schopni toho dosáhnout.

o rozdělení gólu mezi celý tým…
Pokud se podívám na týmy, které jsem trénoval, a byly velmi úspěšné, tak dokázali skórovat z každé pozice, i když jsme měli talisman jako byl Thierry Henry, který dával branku za brankou. Okolo něj bylo spoustu hráčů, kteří se také mohli trefit, což je skvělý základ.

/arsenal.com/